Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zuzana Bubílková představí Co týden vzal

  15:17aktualizováno  15:17
Po roce se na televizní obrazovku vrací Zuzana Bubílková, aby se v novém pořadu Co týden vzal opět "obula" do české politické scény.

Zuzana Bubílková | foto: Česká televize

Na rozdíl od pořadů S politiky netančím a Politické harašení ale tentokráte nepůjde o záznam divadelního představení. Nový týdeník se bude natáčet v televizním studiu.

"Bude to přehledně řazené, události budou rozděleny po jednotlivých dnech," prozradila Bubílková v nedělním rozhovoru pro Radiožurnál.

Novinářka, která se díky působení po boku Miloslava Šimka plynule "přetransformovala" v politickou glosátorku, zároveň podotkla, že týdenní frekvence pořadu dovoluje komentovat dění na politické scéně mnohem hbitěji, než jak tomu bylo u pořadu Politické harašení.

První díl, který Česká televize odvysílá v úterý 8. ledna od 20 hodin, pak má být zasvěcen patnáctiletému výročí rozdělení Československa. Bubílková při té příležitosti slíbila i hosta, posledního federálního premiéra Jana Stráského.

"Zajímalo by mě, jestli přijede autem, nebo dorazí po svých," žertovala Bubílková v narážce na fakt, že Stráský v současné době předsedá Klubu českých turistů.

Zuzana Bubílková začala v roce 1989 pracovat ve Slovenské televizi. Výrazněji se do diváckého povědomí zapsala jako moderátorka pořadu Co týden dal, který uváděla společně s Otou Černým.

Po rozdělení republiky v roce 1993 půl roku pokračovala v České televizi, poté nastoupila do rádia Frekvence 1. Ve stejném roce se objevila jako host Miloslava Šimka v Divadle Jiřího Grossmanna.

Od té doby se datuje jejich dlouholetá spolupráce. nejdříve spolu v rádiu glosovali aktuální politické dění, časem o ně projevila zájem televize. Po smrti Miloslava Šimka se Bubílková rozhodla v televizní i divadelní činnosti pokračovat.
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

RECENZE: Equalizer 2 je kazatel s flintou, kterému chybí čas na akci

Záběr z filmu Equalizer 2

Čtyři roky po filmu Equalizer přichází do kin druhý díl. Denzel Washington v titulní roli opět koná dobro se zbraní v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz