Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zpověď v show Nic než pravda už vynesla peníze

  0:01aktualizováno  0:01
Jmenuje se Martina a od včerejška je o něco bohatší. Stálo ji to soukromý výprodej. V novém pořadu Primy Nic než pravda při natáčení v dusném studiu před svou matkou, dvěma kamarádkami a diváckým komparzem nesměla zalhat.

Z natáčení nové reality show Nic než pravda - Pořadem provází moderátor Petr Šiška. | foto: Jiří Koťátko, MF DNES

Z natáčení nové reality show Nic než pravdaPřiznala, že by chtěla mít jinou rodinu, že na internetu hledá lechtivá témata, že zažila přepadení, že hraje počítačové hry plné násilí, že někomu přála smrt a že prohrává velké peníze. Všechny její odpovědi se dočkaly zhodnocení: Je to pravda. Pak si vzala výhru s tím, že pokračovat k ještě vyšším částkám už nechce.

"To se tu často nestává, většinou se soutěžící namlsají, věří si a pak spadne gilotina," říká moderátor pořadu Petr Šiška, který by prý do horkého křesla soutěžících nešel ani za nic.

. Petr Šiška hostem pořadu Na skok

Moderátor soutěže popisuje základní pravidla hry, která se na obrazovce poprvé objeví 25. srpna. "Nic než pravda nepůjde na dřeň," tvrdí. Podívejte se na video.

"Jsem typický Čech: lžu," směje se. Nicméně podle amerického poradce hry, která se ve Státech vysílá pod názvem Moment of Truth, jsou Češi nezvykle pravdomluvní. V přípravné fázi na detektoru lži spotřebují ve srovnání s Američany víc otázek, než se najde skulinka.

Z natáčení nové reality show Nic než pravda

Kuchař i učitelka
Jak vypadá cesta, na jejímž konci může být pět milionů korun, ale také rozpad vztahu, vyhazov z práce či ztráta přátel? Hráč nejprve neveřejně projde "výslechem" na detektoru lži, kde se otázky v různých kombinacích třikrát opakují.

Z natáčení nové reality show Nic než pravdaVyberou se ty, na které vždy odpověděl stejně; detektor vyhodnotí, zda mluvil pravdu, nebo lhal. Ale výsledky z přístroje, podle Šišky "malé krabičky se čtyřmi šlaufy, kterou přivezou vždy na pár dní z Maďarska", neznají soutěžící ani moderátor, jenž má jen hráčův životopis.

Tak může nastat situace jako při pondělním natáčení, kdy soutěžící Petr pravdivě odpověděl, že sbírá pornočasopisy a nesprchuje se každý den – ale na otázku, zda někoho miloval víc než svou manželku, odpověděl ne.

"To je lež," zaznělo vzápětí a Šiška dodal: "Z režie mi oznamují, že na detektoru jste na tutéž otázku třikrát odpověděl ano."

. Rozpad manželství za pět milionů

Kolik odpovědí stačí k tomu, abyste si zničili manželství, zajistili si veřejnou ostudu či se stali hrdinou, co vyzrál na detektor lži?

Z desítek zemí, které pořad převzaly, přicházejí historky o pozdních slzách. Třeba o ženě, jež před manželem přiznala bývalému partnerovi, že by se k němu vrátila. Prima sice teprve začíná, ale také už nasbírala řadu jedinečných příběhů.

Z natáčení nové reality show Nic než pravdaTočili dívku, která muslimského přítele zaskočila výrokem, že by si ho nevzala. Nebo kuchaře, který přiznal, že plival do jídla a vařil z kradených surovin.

Uvolněte se; za peníze
Do soutěže se hlásí tisíce lidí od dělnických profesí přes podnikatele po učitelku. Někdo se udrží dlouho, někdo vypadne u druhé otázky, někdo si ve zkratu neuvědomí, že třeba dotaz na nevěru se netýká jen současného partnera.

Z natáčení nové reality show Nic než pravda

"Pokud mají něco společného, pak je to pro mě překvapivý fakt, že jsou vesměs normální, zvědaví lidé. Čekal jsem víc těch, co se před kamerou chtějí předvádět nebo si tak řešit nějaký mindrák," říká Šiška.

Viděl několik zahraničních variant pořadu od "levnějších" po americký model, kterého se drží Prima. "Ale česká verze nejde tak přímočaře jenom k sexu, máme cit pro dvojsmysly a květnatý humor. Líbila by se mi podoba úsměvné razantní týdenní talkshow jako Uvolněte se, prosím, kde navíc rozdávají peníze," slibuje Šiška. Poprvé vysílá 25. srpna.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Najdete na iDNES.cz