Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zpověď v show Nic než pravda už vynesla peníze

  0:01aktualizováno  0:01
Jmenuje se Martina a od včerejška je o něco bohatší. Stálo ji to soukromý výprodej. V novém pořadu Primy Nic než pravda při natáčení v dusném studiu před svou matkou, dvěma kamarádkami a diváckým komparzem nesměla zalhat.

Z natáčení nové reality show Nic než pravda - Pořadem provází moderátor Petr Šiška. | foto: Jiří Koťátko, MF DNES

Z natáčení nové reality show Nic než pravdaPřiznala, že by chtěla mít jinou rodinu, že na internetu hledá lechtivá témata, že zažila přepadení, že hraje počítačové hry plné násilí, že někomu přála smrt a že prohrává velké peníze. Všechny její odpovědi se dočkaly zhodnocení: Je to pravda. Pak si vzala výhru s tím, že pokračovat k ještě vyšším částkám už nechce.

"To se tu často nestává, většinou se soutěžící namlsají, věří si a pak spadne gilotina," říká moderátor pořadu Petr Šiška, který by prý do horkého křesla soutěžících nešel ani za nic.

. Petr Šiška hostem pořadu Na skok

Moderátor soutěže popisuje základní pravidla hry, která se na obrazovce poprvé objeví 25. srpna. "Nic než pravda nepůjde na dřeň," tvrdí. Podívejte se na video.

"Jsem typický Čech: lžu," směje se. Nicméně podle amerického poradce hry, která se ve Státech vysílá pod názvem Moment of Truth, jsou Češi nezvykle pravdomluvní. V přípravné fázi na detektoru lži spotřebují ve srovnání s Američany víc otázek, než se najde skulinka.

Z natáčení nové reality show Nic než pravda

Kuchař i učitelka
Jak vypadá cesta, na jejímž konci může být pět milionů korun, ale také rozpad vztahu, vyhazov z práce či ztráta přátel? Hráč nejprve neveřejně projde "výslechem" na detektoru lži, kde se otázky v různých kombinacích třikrát opakují.

Z natáčení nové reality show Nic než pravdaVyberou se ty, na které vždy odpověděl stejně; detektor vyhodnotí, zda mluvil pravdu, nebo lhal. Ale výsledky z přístroje, podle Šišky "malé krabičky se čtyřmi šlaufy, kterou přivezou vždy na pár dní z Maďarska", neznají soutěžící ani moderátor, jenž má jen hráčův životopis.

Tak může nastat situace jako při pondělním natáčení, kdy soutěžící Petr pravdivě odpověděl, že sbírá pornočasopisy a nesprchuje se každý den – ale na otázku, zda někoho miloval víc než svou manželku, odpověděl ne.

"To je lež," zaznělo vzápětí a Šiška dodal: "Z režie mi oznamují, že na detektoru jste na tutéž otázku třikrát odpověděl ano."

. Rozpad manželství za pět milionů

Kolik odpovědí stačí k tomu, abyste si zničili manželství, zajistili si veřejnou ostudu či se stali hrdinou, co vyzrál na detektor lži?

Z desítek zemí, které pořad převzaly, přicházejí historky o pozdních slzách. Třeba o ženě, jež před manželem přiznala bývalému partnerovi, že by se k němu vrátila. Prima sice teprve začíná, ale také už nasbírala řadu jedinečných příběhů.

Z natáčení nové reality show Nic než pravdaTočili dívku, která muslimského přítele zaskočila výrokem, že by si ho nevzala. Nebo kuchaře, který přiznal, že plival do jídla a vařil z kradených surovin.

Uvolněte se; za peníze
Do soutěže se hlásí tisíce lidí od dělnických profesí přes podnikatele po učitelku. Někdo se udrží dlouho, někdo vypadne u druhé otázky, někdo si ve zkratu neuvědomí, že třeba dotaz na nevěru se netýká jen současného partnera.

Z natáčení nové reality show Nic než pravda

"Pokud mají něco společného, pak je to pro mě překvapivý fakt, že jsou vesměs normální, zvědaví lidé. Čekal jsem víc těch, co se před kamerou chtějí předvádět nebo si tak řešit nějaký mindrák," říká Šiška.

Viděl několik zahraničních variant pořadu od "levnějších" po americký model, kterého se drží Prima. "Ale česká verze nejde tak přímočaře jenom k sexu, máme cit pro dvojsmysly a květnatý humor. Líbila by se mi podoba úsměvné razantní týdenní talkshow jako Uvolněte se, prosím, kde navíc rozdávají peníze," slibuje Šiška. Poprvé vysílá 25. srpna.
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Najdete na iDNES.cz