Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Začal předprodej vstupenek na Pražské jaro 2009

  14:26aktualizováno  14:26
Počínaje 12. prosincem si lze v síti Ticketpro a v pokladně Rudolfina zakoupit v předprodeji vstupenky na koncerty 64. ročníku Pražského jara, který proběhne ve dnech 12. května až 3. června 2009.

Anne-Sophie Mutter | foto: www.anne-sophie-mutter.de

Jordi SavallMezi horké favority na brzké vyprodání patří již tradičně zahajovací koncert v Obecním domě, na kterém Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Neeme Järviho provede Smetanovu Mou vlast, dále koncerty gambisty Jordiho Savalla s Nederlands Blazers Ensemblem (22. května, Rudolfinum), dva koncerty Norddeutscher Rundfunk Sinfonieorchesteru Hamburg, vedeného Christophem von Dohnányim (26. a 27. května, Obecní dům) a houslistky Anne-Sophie Mutter (1. června, Obecní dům).

RudolfinumSystém prodeje vstupenek se oproti loňsku nijak nemění. Prostřednictvím prodejní sítě Ticketpro budou k mání na více než 230 místech v Praze i ve všech českých a moravských krajích. Díky mezinárodnímu propojení se vstupenky prodávají i v dalších státech, například na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Německu. Webový nákup lze realizovat přes adresu www.ticketpro.cz nebo stránky Pražského jara www.festival.cz.

Na stránkách festivalu lze také nalézt nejen podrobný program nadcházejícího ročníku, ale také informace o výši vstupného na jednotlivé koncerty. To je obvykle rozděleno na několik kategorií. Například vstupenky na zahajovací koncert se pohybují v relacích od 500 (stání) do 3 000 (I. kategorie) korun.

Obecní důmPražské jaro ovšem nabízí propracovaný systém slev, které se týkají především nejmladších a nejstarších návštěvníků. Děti do patnácti let mají slevu 20 procent, stejně tak studenti a senioři starší šedesáti let. Tyto slevy se týkají všech koncertů s výjimkou vstupenek 1. a 2. kategorie v Obecním domě a Rudolfinu. Sleva last minute se týká doprodeje v průběhu festivalu a obdrží ji registrovaní zájemci na adrese lastminute@festival.cz. Držitelé průkazek ZTP a ZTP+P mohou navštívit Pražské jaro za poloviční cenu.

64. ročník pražského jara nabízí více než šedesát představení a společenských akcí. K dispozici bude 36 tisíc vstupenek, dalších přibližně 15 procent míst kapacity festivalu je určeno pro speciální objednávky umělců, partnerů a dalších hostů festivalu.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

RECENZE: Když se na Pražském jaru vrhnou muzikanti do brilantní hádky

Z koncertu Freiburger Barockorchester (18. května 2014)

Přitažlivý repertoár, vynikající sehranost i skvělé sólisty divák mohl ocenit na koncertech dvou špičkových...

RECENZE: Kabaret z kufru nabízí zábavu, ale s lokomotivami nesouvisí

Záběr z vystoupení Kabaret z kufru

I letos Pražské jaro vyvedlo diváky z tradičních koncertních sálů do Národního technického muzea. Tentokrát na Kabaret...

Na Pražském jaru bouřilo flamenco. Dupání a výkřiky Rudolfinum přežilo

Dirigent Daniel Barenboim s berlínským Státním orchestrem vystoupil v Obecním...

Od Páté symfonie Antona Brucknera ke španělskému flamenku je to pořádná dálka. Hned první týden letošního ročníku si...

Najdete na iDNES.cz