VIDEO: Alenka spadla do nory, Rodena vcucla 3D peřina. Jak vznikla?

  • 2
Trojrozměrný svět vynesl popularitu Avataru, publikum se rozplývalo i při pádu Burtonovy Alenky do králičí nory. Vlastní verzi od představuje od minulého týdne i F. A. Brabec ve své hudební komedii V peřině. Podívejte se, jak vznikal jeho snový svět.

V magickém světě peřiny se odehrává téměř dvacet minut filmu. Vznikl – stejně jako prostředí ze zmíněné Burtonovy Alenky v říši divů či Avataru – v počítači.

V pěřině

Více o filmu

Z filmu V peřině - Karel Roden

RECENZE: Jak dopadla první česká 3D hudební komedie

NÁVRAT: S filmem se vrací i skladatel Karel Svoboda

TANEC: Detaily z příprav choreografie

Herci točili před zeleným pozadím, na němž byly umístěny záchytné orientační body pro další práci. Teprve pak během dlouhé práce v postprodukci se Polívka, Roden a další ocitli v naprosto novém světě snů.

Tvorba zbrusu nového fantaskního místa zabrala téměř rok a trikové studio ACE při něm použilo i zcela nové technologie. "Se zeleným pozadím se pracuje relativně často, v tomto případě jsme za něj nedosazovali tapetu s pozadím, ale celý trojrozměrný prostor s vlastní hloubkou, a to je mnohokrát náročnější," přibližuje vedoucí studia Martin Paleček. 

"Ty tam máš jen tři stromy, koukni se, kolik jich tam má on," hecuje grafiky při práci režisér F. A. Brabec. Podívejte se jim pod ruku.

Pro film V pěřině nakonec vzniklo 476 trikových záběrů – od výměny obloh, retuše antén až po efekty v peřině. Jde o první český film, v němž se používá virtuální 3D stereoskopické prostředí v kombinaci s reálnou postavou. Prostředí vzniklo v počítači ve velikosti 1:1 k hercům. Rozloha adekvátního modelu by v reálu zabrala 12 fotbalových hřišť.