Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Z Moulin Rouge podle jeho šéfa McDonald´s nikdy nebude

  8:00aktualizováno  12:20
Marketingový ředitel světoznámého pařížského kabaretu Moulin Rouge Jean-Luc Pehau-Ricau zavítal do Prahy. O tom, co všechno se nyní ve slavném podniku děje, diskutoval se čtenáři iDNES.cz.

Moulin Rouge v Paříži - Nejslavnější kabaret na světě, ve kterém se zrodil kankán. | foto: Profimedia.cz

. Odpovědi najdete ZDE

Čtenářům odpovídal Jean-Luc Pehau-Ricau

Moulin Rouge, tedy v překladu Červený mlýn, je kabaret s bezmála stodvacetiletou historií. Na konci 19. století ho vybudoval pařížský podnikatel Joseph Oller, který v té době vlastnil i známou Olympii.

Nikdy nešlo o prvoplánový "vykřičený dům", jak je Červený mlýn často prezentován, ale spíše o místo, kam se chodila bavit smetánka a kde se představila řada slavných umělců, například Frank Sinatra, Jean Gabin, Jane Avril, Edith Piaf, Ella Fitzgerald a samozřejmě i malíř Henri de Toulouse-Lautrec.

Podle Pehau-Ricaua je dodnes v kabaretu silně přítomen duch slavného kontroverzního malíře: "Máme v Moulin Rouge soubor originálních plakátů Toulouse-Lautreca, které jsou vidět na stěnách přímo v sále."

Tančil (a tančí) se tu kankán, bavit se sem přišel anglický král Eduard VII., dokonce ani královna Alžběta II. si nenechala jednu z nejslavnějších francouzských atrakcí ujít.

Z filmu Moulin RougeO podniku vznikla řada povídek, bylo natočeno několik dokumentů i celovečerních filmů - z nich asi nejznámější je "halucinogenní" muzikál Baze Luhrmana s Nicole Kidmanovou a Ewanem McGregorem v hlavních rolích.

"Museli jsme dát náš souhlas k natočení tohoto filmu, protože Moulin Rouge má ochrannou známku na tento název," uvedl Pehau-Ricau. "Vyžádali jsme si před natáčením editovat scénář tohoto filmu co se týče historických částí. A musím říci, že se nám výsledek - natočení filmu - velmi líbí. A navíc film má velký úspěch ve všech zemích."

Moulin Rouge se vymezuje jak vůči případné pařížské konkurenci ("Již dlouhá léta nemáme žádnou kvalitní konkurenci."), tak i vůči americkým estrádám. "Las Vegas není konkurence pro Moulin Rouge, neboť naše představení je opravdu odlišné. V amerických estrádách je více technických efektů. V Moulin Rouge preferujeme uměleckou stránku tanečníků a není třeba pozapomínat na koncept představení, který byl vymyšlen jako originalita právě pro MR v počátku let 1900."

Návrh jednoho tazatele založit celosvětovou síť podniků Moulin Rouge podle vzoru fastfoodů McDonald´s tedy z pochopitelných důvodů ředitel odmítl: "Ne, hlavně toto ne. Chceme zůstat jedineční, v tom je naše síla."

Autoři: ,Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Teorie velkého třesku má novou tvář, představí se Sheldonův bratr

Jerry O'Connell v seriálu Miliardy

Fanoušci seriálu Teorie velkého třesku konečně uvidí, jak vypadá George Cooper Jr., bratr hlavního hrdiny Sheldona...

Další z rubriky

Ceny divadelní kritiky znají nominace, šanci má Brousek, König i Kocábová

Pavla Beretová a Matyáš Řezníček jako ústřední pár v Maryše

Pavla Beretová, Martin Finger, Ondřej Brousek, Eva Salzmannová, Miloslav König či Natálie Kocábová. Ti všichni mají...

Vrací se Sňatky z rozumu. Poví, kdo tehdy postavil Vinohrady s Žižkovem

Otakar Brousek

Divadlo na Vinohradech si v rámci oslav svého stodesátého výročí od založení nadělilo Sňatky z rozumu.

RECENZE: I zavilému demokratovi se v dnešní době připálí párky na grilu

Z představení Nová Atlantida

Nová Atlantida je změť. Absolutní. Autorská novinka pražského Národního divadla, kterou režisér Jiří Adámek a dramaturg...

Najdete na iDNES.cz