Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Z Moulin Rouge podle jeho šéfa McDonald´s nikdy nebude

  8:00aktualizováno  12:20
Marketingový ředitel světoznámého pařížského kabaretu Moulin Rouge Jean-Luc Pehau-Ricau zavítal do Prahy. O tom, co všechno se nyní ve slavném podniku děje, diskutoval se čtenáři iDNES.cz.

Moulin Rouge v Paříži - Nejslavnější kabaret na světě, ve kterém se zrodil kankán. | foto: Profimedia.cz

. Odpovědi najdete ZDE

Čtenářům odpovídal Jean-Luc Pehau-Ricau

Moulin Rouge, tedy v překladu Červený mlýn, je kabaret s bezmála stodvacetiletou historií. Na konci 19. století ho vybudoval pařížský podnikatel Joseph Oller, který v té době vlastnil i známou Olympii.

Nikdy nešlo o prvoplánový "vykřičený dům", jak je Červený mlýn často prezentován, ale spíše o místo, kam se chodila bavit smetánka a kde se představila řada slavných umělců, například Frank Sinatra, Jean Gabin, Jane Avril, Edith Piaf, Ella Fitzgerald a samozřejmě i malíř Henri de Toulouse-Lautrec.

Podle Pehau-Ricaua je dodnes v kabaretu silně přítomen duch slavného kontroverzního malíře: "Máme v Moulin Rouge soubor originálních plakátů Toulouse-Lautreca, které jsou vidět na stěnách přímo v sále."

Tančil (a tančí) se tu kankán, bavit se sem přišel anglický král Eduard VII., dokonce ani královna Alžběta II. si nenechala jednu z nejslavnějších francouzských atrakcí ujít.

Z filmu Moulin RougeO podniku vznikla řada povídek, bylo natočeno několik dokumentů i celovečerních filmů - z nich asi nejznámější je "halucinogenní" muzikál Baze Luhrmana s Nicole Kidmanovou a Ewanem McGregorem v hlavních rolích.

"Museli jsme dát náš souhlas k natočení tohoto filmu, protože Moulin Rouge má ochrannou známku na tento název," uvedl Pehau-Ricau. "Vyžádali jsme si před natáčením editovat scénář tohoto filmu co se týče historických částí. A musím říci, že se nám výsledek - natočení filmu - velmi líbí. A navíc film má velký úspěch ve všech zemích."

Moulin Rouge se vymezuje jak vůči případné pařížské konkurenci ("Již dlouhá léta nemáme žádnou kvalitní konkurenci."), tak i vůči americkým estrádám. "Las Vegas není konkurence pro Moulin Rouge, neboť naše představení je opravdu odlišné. V amerických estrádách je více technických efektů. V Moulin Rouge preferujeme uměleckou stránku tanečníků a není třeba pozapomínat na koncept představení, který byl vymyšlen jako originalita právě pro MR v počátku let 1900."

Návrh jednoho tazatele založit celosvětovou síť podniků Moulin Rouge podle vzoru fastfoodů McDonald´s tedy z pochopitelných důvodů ředitel odmítl: "Ne, hlavně toto ne. Chceme zůstat jedineční, v tom je naše síla."

Autoři: ,Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

OBRAZEM: Nový cirkus a Tycho de Brahe. Patnáctá Letní Letná začala

Záběr ze slavnostního zahájení 15. Letní Letné, které neslo název De Nova...

Už patnáctý ročník festivalu Letní Letná zahájilo ve středu večer speciální představení De Nova Stella. Odstartovala...

Cirkus 20. století veze Rudé brigády, srpen 68 i rozhlasovou Válku světů

Záběr z představení 8, které Divadlo Continuo hraje na poli u Švestkového dvora.

Ač plánovanou premiéru spláchla a odnesla bouře, zve až do středy jihočeské Divadlo Continuo na svůj Švestkový dvůr, v...

RECENZE: Leoš Noha s Lukášem Langmajerem táhnou klasickou letní frašku

Záběr z inscenace Příště ho zabiju sám!

Komedie Příště ho zabiju sám! s Leošem Nohou v hlavní roli nabízí všechny plusy i minusy odpočinkového letního hraní.

Najdete na iDNES.cz