Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Z deníku rodinky

  10:24aktualizováno  10:24
Deníková literatura je v módě. Britové dali světu Deník Bridget Jonesové, Američané Princezniny deníky, my aspoň Deník šílené manželky. Samá švanda. Ale jak by asi vypadal deník tuzemské rodinky, udolané nápady našich televizí? Třeba takhle: Pondělí - nic moc. Bez Šípkové Růženky nuda. Ještěže v neděli při Černých andělech jsme si konečně užili horor, jak má být. Pustý hrad, pes málem baskervillský, skvělá Tatiana Vilhelmová coby dívka v nesnázích a věznitel jako z Hitchcockova Psycho.
Soused, co pracuje v knihovně, nám vysvětlil, že se tomu říká čistý žánr - může být, hlavně že jsme se příjemně báli. A vůbec to nevypadalo jako televize, spíš jako doopravdický film. Úterý - nic moc. Zase jsme se hádali u Milionáře, jestli ty otázky nejsou moc lehké. Asi se do něj taky přihlásíme. Středa - nic moc. Jen v Předčasných úmrtích dávali Eduarda Cupáka, podali to pěkně, tak nevtíravě a samozřejmě.

Hlavně jak prý říkával svému příteli, když nechtěl, aby se odborníkům pletl do debat o umění: Opři se! To se u nás doma hned ujalo, nezní to vůbec sprostě a můžete takhle okřikovat i děti. Čtvrtek - nic moc. Francouzský dokument o Titovi a Stalinovi. Takových už bylo! Pátek - nic moc. Dětem se líbí večerníček O raráši Mlíkovi, ale nevědí, co je raráš. Řekli jsme jim, ať se opřou, a byl klid. Soused si pochvaloval seriál Legendy folku a country, že prý díl o poezii byl mnohem zajímavější než ty, co jenom popisují historii. Může být. Opravdu se už musíme přihlásit do Milionáře.

Sobota - nic moc. Žasneme, co dávají ráno pro děti. Na Nově vřískají příšerky, na ČT 1 se pitvoří loutky, jaké pamatuje i babička. Už jsme se lekli, že animované panáky mají taky na ČT 2, ale ukázalo se, že jsou to průvodci jazykových lekcí. Jeden mluví anglicky, druhý německy, oba koulejí očima a oba, jak říká soused, jsou virtuální. Kam ten svět spěje - to už došli lidi? Večer Donutilovy historky jen opakovali, Šimek s Bubílkovou měli sice nové pokračování, ale jejich anekdoty o politicích, co nám můžou být ukradení, jsou ještě starší. A když už ryjí do Ameriky skrze bin Ládina, což není moc fér, ať si seženou řízné vtipy, co mezi lidmi kolují, místo aby vymýšleli odvar pro náš český záhumenek.

Soused volal, že máme radši přepnout na vzpomínkový koncert na Freddieho Mercuryho. Ne že bychom milovali symfoniky nebo rockery, asi to nebyla muzika ani pro jedny, ani pro druhé, ale docela se usmířili. Kdy uvidíte Michala Pavlíčka s kytarou v Dvořákově síni? Miroslav Táborský to hezky uváděl, nebyl ani pohřební, ani nešaškoval. Lidi tam i pískali, ale pořád lepší, když je v Rudolfinu mezi fraky živo než na estrádě mrtvo.

Neděle - nic moc. Hádali jsme se, kdo vlastně dělá tu veřejnou službu. Soused tvrdí, že Česká televize, ale nám se to nezdá. Třeba pořady o zvířatech má Prima taky. A ještě přivedla Martina Dejdara s pořadem Na scénu!, kde ukazují obyčejné lidi, co umějí šikovné věci. A večer zase Prima vyhlašovala Paralympionika roku. Jestli tohle není služba, tak my se tedy jdeme opřít.
Autoři:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

VIDEO: Vrací se nejsprostší komiksový hrdina. Deadpool 2 má upoutávku

Z filmu Deadpool

Filmový komiks Deadpool 2 vstoupí do našich kin 17. května. V hlavní roli se vrací Ryan Reynolds, který smlouvu pro...

TELEVIZIONÁŘ: Začali V posteli, pokračují v Pokoji v Římě. Ale jinak

Elena Anaya a Nataša Jarovenková ve filmu Pokoj v Římě

Erotický film Pokoj v Římě, který před půlnocí vysílá ČT art, je vlastně předělávka chilského snímku V posteli, jen...

Uzdravila se a přijela. Hvězda Catherine Deneuveová završí Febiofest

Catherine Deneuveová na Febiofest,u

Původně měla francouzská herečka Catherine Deneuveová převzít čestnou cenu při zahájení pražského Febiofestu, ale...

Najdete na iDNES.cz