Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

White house party přeci jen bude

  16:29aktualizováno  16:29
Jihlava - Monstrózní White house party, která se měla konat v největším kulturním stánku v Jihlavě - Domě kultury odborů a jejíž uskutečnění bylo po zamítavém stanovisku ředitele Domu kultury ohroženo, nakonec bude. Pořadatelé se dohodli s podzemním klubem Netopýr na jihlavském Masarykově náměstí. Prostor je sice menší, přesto se akce zúčastní třicítka ohlášených DJs včetně es z Francie a Anglie.

Ředitel jihlavského Domu kultury a současně městský zastupitel Radek Blecha (ČSSD) organizátorům dva dny před začátkem akce vypověděl smlouvu. Jako hlavní důvod uvedl nedodržení jednoho bodu smlouvy." Záloha za pronájem objektu a služby nebyla složena do data, které bylo ve smlouvě. Datum splatnosti zálohy jsem stanovil v  nejzazším možném termínu. To by pak mohl chodit každý s tím, že chce odklad," komentoval celou situaci ředitel Domu kultury Radek Blecha.

Kulturní a multimediální projekt White House měl být startovním krokem nově vzniklé jihlavské agentury "NON-DEMENTY AGENTS". Za hlavními pořadateli stojí Pavel Matoušek a Milan Litavský. Podle nich však došlo jen o jednodenní zpoždění splátky peněz. "Byli jsme v kontaktu se zaměstnanci Domu kultury, kteří mi říkali, že jednodenní zpoždění nevadí. Ty peníze jsme přinesli 17. října. Osobně si myslím, že tento důvod je jenom naoko," míní Milan Litavský. "Radek Blecha tu party nechtěl od samého začátku a tohle byla jenom záminka," domnívá se. Vyskytly se dokonce i úvahy, že za zrušením party stojí samotné město, které nemá s podobnými akcemi příliš dobré zkušenosti.

Hned několika různými způsoby a podtexty se podle pořadatelů dá vysvětlit název a význam White House. Celá party má upozorňovat na porušování lidských práv ve světě, na extremistické skupiny, politické strany a teroristické události ve světě. Na party přijede na třicet českých a zahraničních diskžokejů a hrát se bude ve stylech House, Funky House, Deep House, Tech House, ale i Accid Jazz, Jazz Jungle, dmb, Ethno, Breakbeat. Dostat se mělo i na Trip-Hop a Hip-Hop.

Důraz dávají pořadatelé na audiovizuální propojení formou velkoplošné videoprojekce. Ta původně měla být oboustranná o úhlopříčce sedm metrů. Vzhledem k omezeným prostorám klubu Netopýr však její velikost bude nutně zredukována.

Kromě českých DJs se v Jihlavě za mixážními pulty představí i pětice zahraničních diskžokejů. Z Francie se do Jihlavy chystá samotný DJ Pat Heart a britskou hudební školu bude zastupovat Quadrant sound system, DJ Chris, Kel a Kevin.

Vstupné na party bude 140 korun. Lidem, kteří si v předprodeji zakoupili vstupné za 240 korun, bude rozdíl vrácen a těm, kdo se nebudou chtít akce zúčastnit, bude vráceno celé. Dívky navíc dostanou ke vstupence tričko Ted Kentonn. Akce se koná od 19 hodin a plánovaný konec je v sobotu ve 12 hodin.

Podrobné informace programu White House party je možno najít na internetové adrese http://www.oxygen.cz/whitehouse

Autoři:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

Umělci reagují na brexit. Rowlingová by chtěla kouzlo, Cher se raduje

Joanne K. Rowlingová - Festival spisovatelů v Torontu (23. října 2007)

Rozhodnutí Britů vystoupit z Evropské unie komentují na sociálních sítích i umělci. Autorka Harryho Pottera,...

Zemřel kreslíř Vladimír Renčín, autor postaviček Dlabáčka či Rambouska

Klasik českého kresleného humoru Vladimír Renčín

Po dlouhé nemoci zemřel jeden z nejznámějších klasiků českého kresleného humoru Vladimír Renčín. Ilustrátorovi a...

Psaní je jak řízení auta, říká Dana Emingerová při křtu nové knihy

Dana Emingerová křtí svou knihu Doba obalová

Nové knížce Doba obalová spisovatelky Dany Emingerové patřil páteční večer v Divadle Sklep na Dobešce. A také hostům,...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz