Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyvrcholení Slavíků oživí Těžkej Pokondr

  1:00aktualizováno  9. prosince 22:49
Více než 153 tisíc lidí, tedy asi o 50 tisíc víc než loni, se letos zúčastnilo hlasování o nejpopulárnější české hudební interprety v anketě Český slavík.

Těžkej Pokondr - Roman Ondráček a Miloš Pokorný | foto: Nguyen Phuong ThaoMF DNES

Jejich hlasy byly tento týden sečteny, pozítří si trofeje z diváckého klání převezmou jejich noví majitelé.  

Obhájí Aneta Langerová své loňské vítězství, nebo se soška vrátí zpět do rukou Lucie Bílé? Získá Karel Gott svého 32. zlatého Slavíka, nebo někdo jeho letitou popularitu zastíní? A překonají Chinaski stejně jako loni kapelu Kabát?

Odpovědi na tyto otázky se hudební příznivci dozvědí v sobotu večer, kdy se ve Státní opeře Praha koná vyhlášení Českých slavíků pro rok 2006. Jedenačtyřicátý ročník divácké ankety slibuje mnohé napínavé okamžiky.

Jistý si nemůže být nikdo, dokonce ani nepřemožitelný Karel Gott, jemuž tentokrát bude v boji o příčku nejvyšší konkurovat především Petr Kolář či stále populárnější ostravský písničkář Jaromír Nohavica.

Zaručeně se na pódiu objeví při slavnostním večeru Roman Ondráček a Miloš Pokorný. "Předchozí moderátoři Českého slavíka si vedli nadstandardně dobře. Budeme se snažit vrátit to zase zpátky. Chceme publikum překvapit, ale ne tak, aby pořad v televizi zrušili," tvrdí moderátorská dvojice, která si říká Těžkej Pokondr a v současné době moderuje na pražském Expresradiu pořad Wow!

Proč předávání uvádějí oni? "Připadali nám nejvhodnější, protože mají zkušenosti a jsou vtipní. Oslovili jsme také Ondřeje Brzobohatého, který večer uváděl loni, ale tomu se do toho podruhé nechtělo. S Těžkým Pokondrem jsme se navíc sešli v představách o scénáři, takže to bylo jasné," říká Jaroslav Těšínský, ředitel pořadatelské agentury Musica Bohemica.

Diváci se prý mohou těšit na to, že moderátorský styl Ondráčka s Pokorným bude noblesní a na úrovni. Scénář večera je známý už teď, jeho největším překvapením budou tzv. telemosty, kdy moderátoři budou komunikovat na dálku s různými hvězdami showbyznysu od nás i ze zahraničí.

Mezi hosty večera, kteří budou ceny předávat, se objeví například skladatel Karel Svoboda, režisérka Irena Pavlásková či spisovatel Michal Viewegh.

Diváci uvidí během večera vystoupení skupin Chinaski, Divokej Bill a Support Lesbiens, ale také Karla Gotta, Anety Langerové, Petra Koláře, třináctiletého objevu Ewy Farné, Heleny Vondráčkové či Heleny Zeťové.

Ze zahraničí dorazí na Slavíky polské duo třináctiletých slečen Blog 27, sousední Slovensko zastoupí Peter Nagy se Zuzanou Smatanovou. O jeden napínavý moment však bude večer ochuzen – kategorie Objev roku už má vítěze, takže diváci během přenosu na Nově nebudou moci esemeskami rozhodovat o tom, kdo si tuto trofej odnese.

Připomeňme ještě, že loni získala žezlo absolutní slavice Aneta Langerová, která vystřídala Lucii Bílou. Ta má ve sbírce devět zlatých trofejí stejně jako Hana Zagorová. Karlu Gottovi loni dýchali na paty Daniel Landa a Petr Kolář.

Vítězové druhé řady SuperStar zasáhli do kategorie Objev roku, již loni vyhrál Vlastimil Horváth. Letos poprvé bude nový slavík vyhlášen dříve, než Česko najde svou třetí superstar.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

Festival Soundtrack zahájí Čechomor s legendárním filmem Rok ďábla

Čechomor (Benátská! s Impulsem, Liberec, 29. července 2017)

Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, který se uskuteční poslední prázdninový víkend, přinese hned...

GLOSA: Aznavourově návratu nechybělo skoro nic, leda titulky

Charles Aznavour v pražském Kongresovém centru (16. března 2018)

Charles Aznavour a jeho kapela v pátek večer v pražském Kongresovém centru nabídli půldruhé hodiny bravurně odehrané a...

RECENZE: Byrne z Talking Heads rozdává radost i písní o smrtící kulce

David Byrne na festivalu Colours of Ostrava v roce 2009

Americký hudebník David Byrne, známý hlavně jako někdejší frontman kapely Talking Heads, vydává po čtrnácti letech...

Najdete na iDNES.cz