Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vydejte se s filmem týdne iDNES.tv dolů ke splavům

  10:46aktualizováno  10:46
Dalším filmem týdne, který pro své diváky nachystala internetová televize iDNES.tv, je snímek nazvaný Dole u splavů. Natočil ho režisér Kamil Polách, od kterého už diváci mohli vidět film Řeka.

Film Dole u splavů režíroval Kamil Polách. | foto: iDNES.cz

FILMY TÝDNE

Televize iDNES.tv v rubrice Film týdne už uvedla řadu krátkometrážních snímků či celovečerní zombie komedii Choking Hazard, jež byla k vidění i v kinech. Každý snímek bývá uveden rozhovorem s tvůrcem.

Námět na nový titul měl Polách prý hotový raz dva. "Původně jsem chtěl natočit zjednodušenou variaci na Dostojevského téma zločinu a trestu," popisoval režisér.

Jenže problematická realizace nakonec všechno převrátila. "Polovina materiálu se buď v kameře mrazem polámala, nebo pružina kamery netáhla jak měla, nebo v laboratoři nevyšla," zavzpomínal Polách.

"Takže druhou variantou, kterou jsem zvolil, byl střih obrazu na hudební motivy Carmina Burana od Carla Orffa. Měla to být taková filmová zimní suita beze slov," vysvětluje režisér, jak chtěl ze situace vybruslit.

Jenže když už měl materiál pohromadě a posadil se k němu do střižny, tak podle vlastních slov "zatuhl". A půl roku se pak nedělo nic.

"Pak jsem si znovu pustil denní práce a najednou mě napadl text, dialog doktora a vojáka, který byl hotov během dvaceti minut a který ve filmu mistrně ve zvuku sehráli Láďa Novák a Jiří Valšuba," vzpomíná Polách.

Představitelem ústřední postavy veterána je v obraze režisérův kamarád Martin Majeřík. "Měl tehdy za sebou poměrně vážnou nemoc a možná i proto neměl problém se ztotožnit s vizí či záměrem toho filmu," uzavírá režisér.

Internetová televize iDNES.tv uvede titul tradičně společně s krátkým rozhovorem s režisérem. Premiéra proběhne v pondělí, až do konce týdne pak bude film na stránkách kdykoli ke spuštění.

KONTINUÁLNÍ VYSÍLÁNÍ iDNES.tv

Portál iDNES.cz spustil nonstop vysílání své internetové televize iDNES.tv 1. srpna 2008. Vysílání spojuje klasické televizní 24hodinové vysílání, kdy divák pasivně sleduje předem připravený program, vedle toho si však může v daný okamžik aktivně pustit něco, co se již odvysílalo, nebo dokonce to, co se teprve vysílat bude, tedy video na vyžádání neboli on demand.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

VIDEO: Nejste stará, zlá ani ošklivá. Pohádka Malá čarodějnice jde do kin

Trailer k filmu Malá čarodějnice

Ambiciozní mladá čarodějka z lesů, kterou před lety stvořil německý spisovatel Otfried Preußler, se vydává na filmová...

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

Zemřel Drahoslav Makovička, scenárista Anděla s ďáblem v těle

Scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička (na snímku ze 4. července 2011)

Ve věku 90 let zemřel scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička, autor scénářů ke komedii Anděl s ďáblem v těle nebo...

Najdete na iDNES.cz