Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vydejte se s filmem týdne iDNES.tv dolů ke splavům

  10:46aktualizováno  10:46
Dalším filmem týdne, který pro své diváky nachystala internetová televize iDNES.tv, je snímek nazvaný Dole u splavů. Natočil ho režisér Kamil Polách, od kterého už diváci mohli vidět film Řeka.

Film Dole u splavů režíroval Kamil Polách. | foto: iDNES.cz

FILMY TÝDNE

Televize iDNES.tv v rubrice Film týdne už uvedla řadu krátkometrážních snímků či celovečerní zombie komedii Choking Hazard, jež byla k vidění i v kinech. Každý snímek bývá uveden rozhovorem s tvůrcem.

Námět na nový titul měl Polách prý hotový raz dva. "Původně jsem chtěl natočit zjednodušenou variaci na Dostojevského téma zločinu a trestu," popisoval režisér.

Jenže problematická realizace nakonec všechno převrátila. "Polovina materiálu se buď v kameře mrazem polámala, nebo pružina kamery netáhla jak měla, nebo v laboratoři nevyšla," zavzpomínal Polách.

"Takže druhou variantou, kterou jsem zvolil, byl střih obrazu na hudební motivy Carmina Burana od Carla Orffa. Měla to být taková filmová zimní suita beze slov," vysvětluje režisér, jak chtěl ze situace vybruslit.

Jenže když už měl materiál pohromadě a posadil se k němu do střižny, tak podle vlastních slov "zatuhl". A půl roku se pak nedělo nic.

"Pak jsem si znovu pustil denní práce a najednou mě napadl text, dialog doktora a vojáka, který byl hotov během dvaceti minut a který ve filmu mistrně ve zvuku sehráli Láďa Novák a Jiří Valšuba," vzpomíná Polách.

Představitelem ústřední postavy veterána je v obraze režisérův kamarád Martin Majeřík. "Měl tehdy za sebou poměrně vážnou nemoc a možná i proto neměl problém se ztotožnit s vizí či záměrem toho filmu," uzavírá režisér.

Internetová televize iDNES.tv uvede titul tradičně společně s krátkým rozhovorem s režisérem. Premiéra proběhne v pondělí, až do konce týdne pak bude film na stránkách kdykoli ke spuštění.

KONTINUÁLNÍ VYSÍLÁNÍ iDNES.tv

Portál iDNES.cz spustil nonstop vysílání své internetové televize iDNES.tv 1. srpna 2008. Vysílání spojuje klasické televizní 24hodinové vysílání, kdy divák pasivně sleduje předem připravený program, vedle toho si však může v daný okamžik aktivně pustit něco, co se již odvysílalo, nebo dokonce to, co se teprve vysílat bude, tedy video na vyžádání neboli on demand.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Zpěvák zastoupil herečku, Febiofest zahájil Charles Aznavour

Šansoniér a herec Charles Aznavour obdržel na Febiofestu čestnou trofej...

Francouzská hvězda Catherine Deneuveová se z Febiofestu na poslední chvíli omluvila pro nemoc, nicméně cenu za přínos...

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

Najdete na iDNES.cz