Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vondráčková se Zbrožkem budou v Labyrintu hledat zmizelé sousedy

  11:27aktualizováno  11:27
Temný thriller s hororovými prvky - tak prezentují tvůrci film Labyrint s Lucií Vondráčkovou v hlavní roli, který bude v českých kinech k vidění od ledna příštího roku.

Natáčení filmu Labyrint - Lucie Vondráčková a Martin Zbrožek - Znojmo (31. července 2008) | foto: Radek Miča, MAFRA

"Nemám rád škatulky, ale říkáme tomu thriller," upřesnil Tomáš Houška, scénárista, režisér a producent v jedné osobě. Scénář k Labyrintu mu ležel s dalšími náměty v šuplíku už pět let.

Labyrint - Lucie Vondráčková"Když jsem se tím vším minulý rok probíral, řekl jsem si, že Labyrint bude asi nejsnazší," vzpomíná Houška. Zároveň ale přiznal, že sehnat peníze stálo spoustu námahy. Naštěstí se objevili sponzoři a filmový distributor, díky kterým se potřebných sedmnáct milionů podařilo dát dohromady.

Kameraman v nemocnici
Příběh vypráví o studentce žurnalistiky, která se snaží s pomocí spolubydlící Kiary a sousedů dopátrat náhle zmizelých obyvatel domu, v němž bydlí. Hledání je dovede až do podzemního labyrintu. A v něm už půjde i o život.

Labyrint - Jan Zadražil

Od začátku července filmaři natáčeli v Praze a znojemském podzemí. Tam prý šlo o zdraví skutečně, ostatně někteří členové štábu se s následky potýkají dodnes. "Kameraman je ještě v nemocnici, já jsem přišel o zub," vypočítává Houška.

"Je divné, že jsme se tam vůbec vešli, chodby byly úzké, často sotva metr a půl vysoké, herci lezli přes členy štábu. Ale doufám, že se nám podařilo zachytit tu atmosféru," popisuje režisér natáčení v podzemí. K tomu podle něj přispěla i kamera, za kterou stál Martin Matiášek.

. NATÁČENÍ VE ZNOJEMSKÉM PODZEMÍ

"Je to generační záležitost," říká Vondráčková

Vztahový labyrint
V hlavní roli mladé novinářky Renaty se objeví Lucie Vondráčková. Své zážitky ovšem sdělit nemohla, protože je plně vytížená přípravami muzikálu Touha, který vzniká na motivy úspěšného filmu Kvaska v Divadle Kalich.

Natáčení filmu Labyrint - Lucie Vondráčková a Martin ZbrožekČas si ale našel Martin Zbrožek, kterého Houška obsadil do role Renatina souseda. O své roli ale příliš neprozradil, jen opatrně naznačil, že jejich vztahy by nemusely být jen sousedské. "Je to takový vztahový labyrint," řekl.

David Steigerwald se zase představí v roli Lokiho. "Je to postava, která má své místo spíše v paralelním příběhu s hlavní linií. Patří do skupiny lidí, která také po něčem pátrá a nakonec je to semele," prozradil herec.

Představitelku Renatiny spolubydlící Kiary našel režisér až týden před začátkem natáčení. Jeho volba padla na exotickou krásku Mary Coronadovou - pro tu byl Labyrint první hereckou zkušeností, živí se totiž jako modelka.

"Hraju studentku architektury, která je v Praze teprve měsíc. Původně měla být z Argentiny, ale pak jsme si řekli, že bude z Kostariky jako já," podotkla Coronadová, která v metropoli žije už čtyři roky.

Už nikdy na gympl
Natáčení filmu Labyrint - režisér Tomáš HouškaHouška říká, že inspiraci v jiných filmech nehledal. "Jsem docela sobec, točil jsem to tak, aby se to líbilo mně," prohlásil a pokud připustil nějakou inspiraci, pak snad jen v knihách Roalda Dahla.

Debutující režisér původně pracoval jako středoškolský pedagog. Odtud vzešel námět scénáře k úspěšnému filmu Gympl, který natočil Tomáš Vorel. "Už neučím a myslím, že už to nikdy dělat nebudu," směje se Houška.

K režii se podle vlastních slov "spustil", aby svůj scénář natočil přesně podle svých představ. "Neříkám, že Gympl natočil Tomáš Vorel špatně. Já bych to ale natočil jinak," dodal.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

VIDEO: Strašidelně zamilovaný Drákula zve na Hotel Transylvánie 3

trailer k filmu Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

Když se rodinka z animované série Hotel Transylvánie ve třetím dílu s podtitulem Příšerózní dovolená nalodí na výletní...

RECENZE: Iron Man se musí smát. Dorost z Pacific Rim opět zachraňuje svět

Záběr ze snímku Pacific Rim: Povstání

Star Wars, X-Men a teď i Pacific Rim: Povstání. Pokračování sci-fi rozmnožilo sled sérií, které zkoušejí zlákat nové...

PORTRÉT: Zdeněk Mahler dokázal zabalit historii do zábavy

Zdeněk Mahler

Kdokoli se s ním pustil do polemiky, musel často počítat s porážkou, ale vždycky se zábavou. Zdeněk Mahler, který...

Najdete na iDNES.cz