Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Víly z Winx klubu objevují temnou dimenzi

  15:51aktualizováno  15:51
Pokud je vám název Winx klub povědomý, není se čemu divit. Původně jde totiž o seriál, který má v současné době už osmasedmdesát dílů a v mnoha zemích patří k nejoblíbenějším televizním pořadům.

Z filmu Winx Klub | foto: SPI Film

Přesněji k nejoblíbenějším dětským fantasy pořadům - tento italský animovaný seriál je totiž určen zejména pro děti od šesti do čtrnácti let a vypráví o vílách, které bojují proti zlým silám.

Dílo, za kterým stojí výtvarník, režisér, scénárista a producent Iginio Straffi, už za čtyři roky existence stačilo vydělat nehorázné peníze na vedlejších produktech (samolepky, trička...) a nyní se dočkalo svého vlastního "velkého" filmu.

Trailer k filmu Winx klub: Výprava do ztraceného království

A o čem že vypráví? Před šestnácti lety se nejmocnější bojoví mágové Magické dimenze obětovali, aby porazili Zlo. Nyní je osud království v rukou mladé dívky Bloom, víly Dračího plamene.

Doprovázena svými kamarádkami Florou, Stellou, Laylou, Musou a Tecnou z Winx klubu musí Bloom čelit té největší výzvě - vstoupit do hlubin temné dimenze a bojovat proti zlu, aby přivedla své rodiče zpět k životu a odhalila záhadu spojenou se svým původem.

Průzkumy na postavách
Z filmu Winx KlubÚspěch fenoménu Winx klubu vysvětluje Straffi promyšleným marketingovým tahem. "Postavy Winx jsou výsledkem dlouhého procesu a průzkumu na subjektech a postavách. Vyžádalo si to několik let tvrdé práce, než bylo vše hotové a připravené k uvedení na trh," říká.

"Základním a tím nejdůležitějším prvkem příběhu byla skupina šesti kamarádek, které si jsou blízké a rozumí si, i když jsou jejich povahy a zájmy rozdílné. Když pak přidáme nějaká kouzla jako nástroj boje proti zlu, stává se příběh ještě silnějším," podotýká producent.

A skutečně - celý Winx klub působí jako do detailu promyšlený produkt. Okouzlující, romantické, subtilní, odhodlané, spojené pravým přátelstvím a obdařené neobyčejnými kouzelnými silami, které používají pro konání dobra – to je šest náctiletých víl, které mají potenciál oslovit.

Seriál jako módní značka
Z filmu Winx KlubWinx klub byl navíc jednou z prvních filmových značek, které byly vnímány jako značka módní. Není totiž náhodou, že designéři spolupracují s módními designéry, aby vytvořili vzhled víl a přesný šatník s různými obměnami.

A to vše jen to proto, že Winx jsou přece obyčejné dívky, které normálně chodí do školy a rády se převlékají pro každou příležitost - úplně stejně jako dnešní teenagerky.

Aby byl obrázek "virtuálních současnic" ještě věrohodnější, věnují tvůrci mimořádnou pozornost i výběru hudby, která seriál doprovází. Víly poslouchají pop, techno, R´n´B, prostě to, co zrovna táhne.

"Postavy Winx odráží perfektně osobnosti, sny a ambice dnešních dívek. Jsou moderní, věří v přátelství, soudržnost a týmového ducha. Chodí do školy, zamilovávají se a sní o tom stát se princeznami. Není to jen mediální fenomén, ale skutečný styl," míní tvůrci.
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

Trumpovu rozbitou hvězdu nahraďte tou pro Carrie Fisherovou, říká Hamill

Poškozená hvězda Donalda Trumpa na hollywoodském chodníku slávy (Los Angeles,...

Jak vyřešit situaci, že populární zesnulá představitelka princezny Leiy dosud nemá hvězdu na hollywoodském chodníku...

RECENZE: Živelný ruský rock duní svobodou romantického Léta z osmdesátek

Moment z filmu Léto

Když jeho filmu tleskal letošní festival v Cannes, seděl ruský režisér Kirill Serebrennikov v domácím vězení. O to více...

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

Najdete na iDNES.cz