Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Víly z Winx klubu objevují temnou dimenzi

  15:51aktualizováno  15:51
Pokud je vám název Winx klub povědomý, není se čemu divit. Původně jde totiž o seriál, který má v současné době už osmasedmdesát dílů a v mnoha zemích patří k nejoblíbenějším televizním pořadům.

Z filmu Winx Klub | foto: SPI Film

Přesněji k nejoblíbenějším dětským fantasy pořadům - tento italský animovaný seriál je totiž určen zejména pro děti od šesti do čtrnácti let a vypráví o vílách, které bojují proti zlým silám.

Dílo, za kterým stojí výtvarník, režisér, scénárista a producent Iginio Straffi, už za čtyři roky existence stačilo vydělat nehorázné peníze na vedlejších produktech (samolepky, trička...) a nyní se dočkalo svého vlastního "velkého" filmu.

Trailer k filmu Winx klub: Výprava do ztraceného království

A o čem že vypráví? Před šestnácti lety se nejmocnější bojoví mágové Magické dimenze obětovali, aby porazili Zlo. Nyní je osud království v rukou mladé dívky Bloom, víly Dračího plamene.

Doprovázena svými kamarádkami Florou, Stellou, Laylou, Musou a Tecnou z Winx klubu musí Bloom čelit té největší výzvě - vstoupit do hlubin temné dimenze a bojovat proti zlu, aby přivedla své rodiče zpět k životu a odhalila záhadu spojenou se svým původem.

Průzkumy na postavách
Z filmu Winx KlubÚspěch fenoménu Winx klubu vysvětluje Straffi promyšleným marketingovým tahem. "Postavy Winx jsou výsledkem dlouhého procesu a průzkumu na subjektech a postavách. Vyžádalo si to několik let tvrdé práce, než bylo vše hotové a připravené k uvedení na trh," říká.

"Základním a tím nejdůležitějším prvkem příběhu byla skupina šesti kamarádek, které si jsou blízké a rozumí si, i když jsou jejich povahy a zájmy rozdílné. Když pak přidáme nějaká kouzla jako nástroj boje proti zlu, stává se příběh ještě silnějším," podotýká producent.

A skutečně - celý Winx klub působí jako do detailu promyšlený produkt. Okouzlující, romantické, subtilní, odhodlané, spojené pravým přátelstvím a obdařené neobyčejnými kouzelnými silami, které používají pro konání dobra – to je šest náctiletých víl, které mají potenciál oslovit.

Seriál jako módní značka
Z filmu Winx KlubWinx klub byl navíc jednou z prvních filmových značek, které byly vnímány jako značka módní. Není totiž náhodou, že designéři spolupracují s módními designéry, aby vytvořili vzhled víl a přesný šatník s různými obměnami.

A to vše jen to proto, že Winx jsou přece obyčejné dívky, které normálně chodí do školy a rády se převlékají pro každou příležitost - úplně stejně jako dnešní teenagerky.

Aby byl obrázek "virtuálních současnic" ještě věrohodnější, věnují tvůrci mimořádnou pozornost i výběru hudby, která seriál doprovází. Víly poslouchají pop, techno, R´n´B, prostě to, co zrovna táhne.

"Postavy Winx odráží perfektně osobnosti, sny a ambice dnešních dívek. Jsou moderní, věří v přátelství, soudržnost a týmového ducha. Chodí do školy, zamilovávají se a sní o tom stát se princeznami. Není to jen mediální fenomén, ale skutečný styl," míní tvůrci.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Teorie velkého třesku má novou tvář, představí se Sheldonův bratr

Jerry O'Connell v seriálu Miliardy

Fanoušci seriálu Teorie velkého třesku konečně uvidí, jak vypadá George Cooper Jr., bratr hlavního hrdiny Sheldona...

Další z rubriky

Uzdravila se a přijela. Hvězda Catherine Deneuveová završí Febiofest

Catherine Deneuveová na Febiofest,u

Původně měla francouzská herečka Catherine Deneuveová převzít čestnou cenu při zahájení pražského Febiofestu, ale...

VIDEO: Vrací se nejsprostší komiksový hrdina. Deadpool 2 má upoutávku

Z filmu Deadpool

Filmový komiks Deadpool 2 vstoupí do našich kin 17. května. V hlavní roli se vrací Ryan Reynolds, který smlouvu pro...

RECENZE: Iron Man se musí smát. Dorost z Pacific Rim opět zachraňuje svět

Záběr ze snímku Pacific Rim: Povstání

Star Wars, X-Men a teď i Pacific Rim: Povstání. Pokračování sci-fi rozmnožilo sled sérií, které zkoušejí zlákat nové...

Najdete na iDNES.cz