Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Thriller Normal s Havlovou nabízí první ochutnávku

  10:24aktualizováno  10:24
Před několika dny se Dagmar Havlová vrátila ve filmu Kanadská noc na televizní obrazovky. Už za pár týdnů ji čeká další návrat, tentokráte na filmová plátna v thrilleru Normal.

Z filmu Normal (2009) - Pavel Gajdoš a Dagmar Havlová | foto: Bontonfilm

Tvůrci ke snad nejočekávanějšímu českému filmu příštího roku vypustili do světa několik fotografií a trailer - na české poměry mimořádně slibnou ukázku, nad kterou se v internetových diskusních fórech fandové doslova rozplývají.

TRAILER K FILMU NORMAL

Thriller Normal je natočený podle skutečného případu masových vražd páchaných Petrem Kurtenem, které ve třicátých letech letech minulého století otřásly celou Evropou.

Příběh, napsaný na základě Kurtenova případu a poznámek jeho osobního psychiatra, začíná v okamžiku, kdy se Kurten vzdá policii. Obhajoby se ujímá ambiciózní mladý právník, který je přesvědčen, že jeho klient je psychicky vyšinutý.

Z filmu Normal - Pavel GajdošJenže vrah prohlášení za choromyslného odmítá. A tak se obhájce musí ponořit do vrahovy šokující minulosti a poznat pozadí nelítostných činů. V průběhu pátrání potkává další velmi tajemnou postavu, atraktivní Kurtenovu ženu.

S přibývajícími důkazy je stále jasnější, že šílený vrah ještě neřekl své poslední slovo. A obhájce zjišťuje, že bude muset bojovat, aby z Kurtenovy smrtící hry vyvázl živý.

"Bude to temný příběh na pozadí vyhrocené doby," říká režisér Julius Ševčík, který na sebe před třemi lety upozornil nevšední prvotinou Restart. "Normal je psychologický thriller založený na skutečných událostech a zasazený do Německa za časů ekonomické krize třicátých let minulého století," shrnuje.

Z filmu Normal - Milan Kňažko

V tuto chvíli na filmu, který vznikl v mezinárodní koprodukci, probíhají finální úpravy a k divákům se dostane 26. března. V roli Kurtena se objeví Milan Kňažko, jeho obhájce Ševčík svěřil mladému Pavlu Gajdošovi. Dagmar Havlová pak přijala roli Kurtenovy ženy.

Ševčík věří, že natočil "žánrový film, jaký v Česku dlouho nevznikl, film v nové české kinematografii opravdu přelomový". Nemáme prý očekávat žádnou selanku, nýbrž vyhrocené situace a moderní filmový jazyk. "Český film by se měl vrátit k silným příběhům, jaké přinášely snímky Spalovač mrtvol nebo Ucho," míní režisér.
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

VIDEO: Nejste stará, zlá ani ošklivá. Pohádka Malá čarodějnice jde do kin

Trailer k filmu Malá čarodějnice

Ambiciozní mladá čarodějka z lesů, kterou před lety stvořil německý spisovatel Otfried Preußler, se vydává na filmová...

VIDEO: 1 proti všem. Mareš s Boučkem Čechy doprovodí k milionovým výhrám

1 PROTI VŠEM

Po zahraničním úspěchu i do Česka přichází televizní show 1 proti všem. Odvysílá ji televize Prima a pouhý jeden...

RECENZE: Snesitelnější než krtek s pandou. Chlupatý Nemo řídí Příběh koček

Záběr z filmu Příběh koček

Pěkná, čistě zvládnutá animace, spousta akčních letů, skoků a honiček, ale zato málo duchaplného humoru. To je...

Najdete na iDNES.cz