Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Seriál Přešlapy se rozjel, z ateliéru vyrazil do kavárny

  7:14aktualizováno  7:14
"Přátelé po deseti letech? To nevím, Přešlapy jsou hlavně hodně o sexu," smála se herečka Jitka Schneiderová v pauze na natáčení nového "primáckého" seriálu.

Na place byly všechny její kolegyně a režii měla toho dne pod palcem Katarína Šulajová, takže to chvílemi vypadalo jako dámská jízda nejlepších kamarádek. Tím spíš, že se netočilo v "papundeklu", ale ve skutečné dejvické kavárně.

Diskotéka bez papundeklu

"Přešlapy jsou mimořádné už tím, že se na rozdíl od dalších titulů podobného žánru natáčejí z více jak padesáti procent v reálu. Je to lepší pro herce - i pro samotný výsledek," říká sympatická režisérka, kterou díky tomu čeká například i akce na skutečné pražské diskotéce.

"Vydáváme se na ni v pátek. Kdyby se chtěl někdo přijít podívat, není problém. Dobrých komparzistů není nikdy dost. Jen to bude trochu divoké," zve televizní fanoušky do dejvického podniku La Fuente.

Z natáčení seriálu Přešlapy v Dejvicích

Žvanění v kavárně, které ve čtvrtek natáčela dámská trojka Soňa Norisová-Zuzana Norisová-Jitka Schneiderová, mělo naopak k diskotékovému divočení hodně daleko.

"Je to takový ten klasický potlach ženských po třicítce. Probírají se hlavně chlapi, sex, ale taky třeba uklízení," přibližuje obsah rozhovoru Zuzana Norisová, která má v Přešlapech za partnera Filipa Blažka. Na otázku, zda by si ho s některou z kolegyní nevyměnila, se zaculí, ale její sestra Soňa není proti: 

Z natáčení seriálu Přešlapy - Soňa NorisováZ natáčení seriálu Přešlapy - Jitka Schneiderová

"A tak to zase není špatný nápad, vyměnit si chlapy, ne holky?" chytá se nápadu s tím, že jako seriálová manželka má muže stále někde v tahu, takže by ho klidně chvíli postrádala. "To ten můj je podle scénáře naopak taková submisivka starostlivá, až moc," směje se Schneiderová, ale dělit se odmítá. "Hraje ho David Novotný, a to je zlatíčko, takže nevyměním," pokračuje v holčičím škádlení. 

Ostatně pokud by Přešlapy měly skutečně být "Přáteli po 10 letech", střídání partnerů by bylo vcelku na místě; v populárním sitkomu se vztahy mezi aktéry měnily nebývale často. "Možná to tak bude, možná ne. My nesmíme ani naznačovat. Znovu ale opakuji, že tenhle seriál je hodně o sexu," kvituje s úsměvem Schneiderová.

Vztahy ano, ale ne velmi křehké

Z natáčení seriálu Přešlapy - Zuzana NorisováRežisérka přitakává. "S Přáteli opravdu nesrovnávejte. Samozřejmě že tu jsou určité podobnosti, stejně tak ale můžete v Přešlapech hledat odkazy na Ally McBealovou nebo Sex ve městě. Od každého je tam trochu, ale ve výsledku jde o originál," podotýká Šulajová.

Zároveň prosí, aby se hlavně od Přešlapů neočekávalo, že nahradí populární "Vékávéčka". "Přešlapy se od nich liší nejen tematicky, ale i zpracováním. Nezahltí vás nekonečným množstvím dílů, každý z nich navíc bude mít začátek i konec - nehrozí tedy, že byste na řešení zápletky museli čekat do dalšího týdne. I frekvence vysílání bude jiná, o natáčení, které je jen dynamičtější a filmovější, nemluvě," vypočítává hlavní rozdíly Šulajová.

Povědomý život

Práce na seriálu, který vstupuje na obrazovky s koncem prázdnin, se momentálně pohybují "někde mezi pátým a devátým dílem". O tom, co v nich tři spřízněné dvojice přesně čeká, nicméně nechce nikdo mluvit.

Z natáčení seriálu Přešlapy - režisérka Kateřina Šulajová v akci

Vztahy jsou vztahy, takže si lze celkem dobře představit, co se může dít. Jeden pár touží po dítěti, další se naopak soustředí na kariéru a nezávazný život. Na programu dne tak budou partnerské třenice a nedorozumění, žárlivost, nevěry, zkrátka emoce, které hýbou světem každého (nejen) třicátníka.

"Jako ženská můžu říct, že tenhle seriál je opravdu dobře napsaný. Nejsou v něm nereálné věci, žádné vykonstruované situace - všechno, co hraju, je mi povědomé, protože jsem to v určité podobě sama zažila. Dokonce i s těmi chlapy mám podobné zkušenosti," přemítá o své postavě Zuzana Norisová, která v Přešlapech poprvé od muzikálu Rebelové stanula před kamerou po boku své sestry Soni.

Z natáčení seriálu Přešlapy - sestry Norisovy

"Jo, je to docela vtipné. Kromě Soni je nás tady totiž hned několik Slovenek - včetně režisérky - ale seriál je v češtině. Takže jsme na začátku řešily problém, jak spolu vlastně budeme mluvit," komentuje spolupráci Zuzana s tím, že jinak se jí samozřejmě se sestrou dělá úžasně. "Známe se jak svý boty, to je vždycky výhoda," směje se.

Seriál Přešlapy, který má pod palcem stejná produkce, jakou měl seriál Letiště (a z Letiště sem přešla i velká část štábu), natáčí Prima s jasným cílem: "Doufáme, že přitáhne mladší publikum. To je teď naše priorita, rozšířit cílovou skupinu," zdůrazňuje tisková mluvčí Primy Jana Kocová. Z toho, co měl iDNES.cz možnost vidět u stolků v dejvické kavárně, to vůbec není nereálný cíl.
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

VIDEO: Nechte se okouzlit, láká rodinné fantasy Louskáček a čtyři říše

Trailer k filmu Louskáček a čtyři říše

V hlavních rolích Keira Knightley, Helen Mirrenová či Morgan Freeman. Na lákavé obsazení láká film Louskáček a čtyři...

RECENZE: Živelný ruský rock duní svobodou romantického Léta z osmdesátek

Moment z filmu Léto

Když jeho filmu tleskal letošní festival v Cannes, seděl ruský režisér Kirill Serebrennikov v domácím vězení. O to více...

Guilty pleasure. Jaké jsou tajné televizní lásky, za které se stydíme?

Beverly Hills 90210 - Steve a Kelly

Anglický výraz „guilty pleasure“ čili provinilé potěšení pronikl do televizní říše jako označení pořadů, které...

Najdete na iDNES.cz