VIDEO: Seriál Přešlapy se rozjel, z ateliéru vyrazil do kavárny

  7:14aktualizováno  7:14
"Přátelé po deseti letech? To nevím, Přešlapy jsou hlavně hodně o sexu," smála se herečka Jitka Schneiderová v pauze na natáčení nového "primáckého" seriálu.

Na place byly všechny její kolegyně a režii měla toho dne pod palcem Katarína Šulajová, takže to chvílemi vypadalo jako dámská jízda nejlepších kamarádek. Tím spíš, že se netočilo v "papundeklu", ale ve skutečné dejvické kavárně.

Diskotéka bez papundeklu

"Přešlapy jsou mimořádné už tím, že se na rozdíl od dalších titulů podobného žánru natáčejí z více jak padesáti procent v reálu. Je to lepší pro herce - i pro samotný výsledek," říká sympatická režisérka, kterou díky tomu čeká například i akce na skutečné pražské diskotéce.

"Vydáváme se na ni v pátek. Kdyby se chtěl někdo přijít podívat, není problém. Dobrých komparzistů není nikdy dost. Jen to bude trochu divoké," zve televizní fanoušky do dejvického podniku La Fuente.

Z natáčení seriálu Přešlapy v Dejvicích

Žvanění v kavárně, které ve čtvrtek natáčela dámská trojka Soňa Norisová-Zuzana Norisová-Jitka Schneiderová, mělo naopak k diskotékovému divočení hodně daleko.

"Je to takový ten klasický potlach ženských po třicítce. Probírají se hlavně chlapi, sex, ale taky třeba uklízení," přibližuje obsah rozhovoru Zuzana Norisová, která má v Přešlapech za partnera Filipa Blažka. Na otázku, zda by si ho s některou z kolegyní nevyměnila, se zaculí, ale její sestra Soňa není proti: 

Z natáčení seriálu Přešlapy - Soňa NorisováZ natáčení seriálu Přešlapy - Jitka Schneiderová

"A tak to zase není špatný nápad, vyměnit si chlapy, ne holky?" chytá se nápadu s tím, že jako seriálová manželka má muže stále někde v tahu, takže by ho klidně chvíli postrádala. "To ten můj je podle scénáře naopak taková submisivka starostlivá, až moc," směje se Schneiderová, ale dělit se odmítá. "Hraje ho David Novotný, a to je zlatíčko, takže nevyměním," pokračuje v holčičím škádlení. 

Ostatně pokud by Přešlapy měly skutečně být "Přáteli po 10 letech", střídání partnerů by bylo vcelku na místě; v populárním sitkomu se vztahy mezi aktéry měnily nebývale často. "Možná to tak bude, možná ne. My nesmíme ani naznačovat. Znovu ale opakuji, že tenhle seriál je hodně o sexu," kvituje s úsměvem Schneiderová.

Vztahy ano, ale ne velmi křehké

Z natáčení seriálu Přešlapy - Zuzana NorisováRežisérka přitakává. "S Přáteli opravdu nesrovnávejte. Samozřejmě že tu jsou určité podobnosti, stejně tak ale můžete v Přešlapech hledat odkazy na Ally McBealovou nebo Sex ve městě. Od každého je tam trochu, ale ve výsledku jde o originál," podotýká Šulajová.

Zároveň prosí, aby se hlavně od Přešlapů neočekávalo, že nahradí populární "Vékávéčka". "Přešlapy se od nich liší nejen tematicky, ale i zpracováním. Nezahltí vás nekonečným množstvím dílů, každý z nich navíc bude mít začátek i konec - nehrozí tedy, že byste na řešení zápletky museli čekat do dalšího týdne. I frekvence vysílání bude jiná, o natáčení, které je jen dynamičtější a filmovější, nemluvě," vypočítává hlavní rozdíly Šulajová.

Povědomý život

Práce na seriálu, který vstupuje na obrazovky s koncem prázdnin, se momentálně pohybují "někde mezi pátým a devátým dílem". O tom, co v nich tři spřízněné dvojice přesně čeká, nicméně nechce nikdo mluvit.

Z natáčení seriálu Přešlapy - režisérka Kateřina Šulajová v akci

Vztahy jsou vztahy, takže si lze celkem dobře představit, co se může dít. Jeden pár touží po dítěti, další se naopak soustředí na kariéru a nezávazný život. Na programu dne tak budou partnerské třenice a nedorozumění, žárlivost, nevěry, zkrátka emoce, které hýbou světem každého (nejen) třicátníka.

"Jako ženská můžu říct, že tenhle seriál je opravdu dobře napsaný. Nejsou v něm nereálné věci, žádné vykonstruované situace - všechno, co hraju, je mi povědomé, protože jsem to v určité podobě sama zažila. Dokonce i s těmi chlapy mám podobné zkušenosti," přemítá o své postavě Zuzana Norisová, která v Přešlapech poprvé od muzikálu Rebelové stanula před kamerou po boku své sestry Soni.

Z natáčení seriálu Přešlapy - sestry Norisovy

"Jo, je to docela vtipné. Kromě Soni je nás tady totiž hned několik Slovenek - včetně režisérky - ale seriál je v češtině. Takže jsme na začátku řešily problém, jak spolu vlastně budeme mluvit," komentuje spolupráci Zuzana s tím, že jinak se jí samozřejmě se sestrou dělá úžasně. "Známe se jak svý boty, to je vždycky výhoda," směje se.

Seriál Přešlapy, který má pod palcem stejná produkce, jakou měl seriál Letiště (a z Letiště sem přešla i velká část štábu), natáčí Prima s jasným cílem: "Doufáme, že přitáhne mladší publikum. To je teď naše priorita, rozšířit cílovou skupinu," zdůrazňuje tisková mluvčí Primy Jana Kocová. Z toho, co měl iDNES.cz možnost vidět u stolků v dejvické kavárně, to vůbec není nereálný cíl.


Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

PRVNÍ DOJMY: Vy jste ti od Pohlreicha? Startuje pořad Ano, šéfová!

Moderátoři pořadu Ano, šéfová!

I kdyby se přetrhli, Jitka Pagana a její syn Santo, kteří v pořadu Ano, šéfová! převzali štafetu Zdeňka Pohlreicha v...

Jak to, že jsou Češi tak vysocí? divil se Michael Caine při natáčení Žižky

Michael Caine při natáčení českého filmu Jan Žižka

Oscarový herec Michael Caine si už odehrál svůj part ve snímku Jan Žižka. V chystaném filmu Petra Jákla se anglická...

RECENZE: Rédl je jako Rudý kapitán. Čili přehnaná estébácká kovbojka

Záběr ze seriálu Rédl

Kam se hrabe slavná Chobotnice z mafiánské Sicílie na čtyřdílný thriller z naší historie, jenž pod jménem titulního...

V 87 letech zemřel herec Rolf Hoppe, král z Tří oříšků pro Popelku

Německý filmový a divadelní herec Rolf Hoppe, českým divákům je znám především...

Ve věku 87 let zemřel německý filmový a divadelní herec Rolf Hoppe. Divákům v Česku je znám díky roli krále v pohádce...

Další z rubriky

RECENZE: Maminko, nebudou střílet? Za svobodou je nese Balón

Záběr z filmu Balón

Příběh, který vypráví novinka kin Balón, se skutečně stal. V roce 1979 se dvě východoněmecké rodiny rozhodly, že...

VIDEO: Ošklivá, tlustá královna a dvě krásky. Která bude Favoritka?

Trailer k filmu Favoritka

Zábavně drsný kostýmní příběh Favoritka, který jde do kin 24. ledna 2019, proti sobě staví dvě hvězdy. Rachel Weiszová...

TELEVIZIONÁŘ: Den boje za svobodu oslaví gumová Vražedná chapadla

Z filmu Vražedná chapadla

„Velkolepé finále páté řady show Tvoje tvář má známý hlas“ prezentuje Nova jako událost soboty, která současně připadá...

Najdete na iDNES.cz