Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Francouzští herci ukážou Praze, co všechno může vylézt z poklopce

  14:43aktualizováno  19. srpna 0:02
Tak trochu jako kutilové Pat a Mat si s erotikou hrají hvězdy ze souboru Atelier Lefeuvre & André, který míří do Prahy. Pro potřeby vystoupení Bricolage Erotique (Erotické kutění), kterým ozdobí právě startující festival nového cirkusu Letní Letná, se vybavili nářadím, míči nebo třeba zvony na čištění odpadu.

Právě s těmito předměty hodlají v show, která je navzdory erotickému ladění přístupná i malým dětem, provádět nejroztodivnější kejkle.

"V našich rukou struny, závěsy, židle, prkna i balóny evokují sny o ladných křivkách, liniích a dalších tělesných rysech. A nemyslete si nic špatného o tom, co se domníváte, že vidíte. Můžete se totiž mýlit," uvádějí tvůrci Didier André a Jean-Paul Lefeuvre.

Atelier Lefeuvre & André - inscenace Bricolage Erotique

Hra, s níž slavný Atelier jezdí po Evropě, se dočkala nadšeného přijetí u kritiky i diváků. Ti se přitom vzácně shodují - je to záležitost lechtivá, ale určitě ne vulgární či lascivní.

"Dvojice mužů ve své němohře probírá věci, které se odehrávají v oblasti mužských i dámských poklopců, a přesto nijak nešokují. Erotice v jejich podání se usmíváme," píše o představení deník Ouest France.

Atelier Lefeuvre & André - inscenace Bricolage Erotique

Nad originální podívanou jásá i další periodikum 24 Heures: "Pikantní hra, v níž obyčejné židle projedou všechna čísla z Kámasútry, nepohoršuje. Veškerá erotika se odehrává pouze v našich hlavách," konstatuje deník.

Útok punkerů

Sedmý ročník Festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná začíná ve středu a potrvá až do konce srpna.

Atelier Lefeuvre & André - inscenace Bricolage Erotique

Na prostranství mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou nabídne uvidí návštěvníci více než osmdesát představení, z nichž 55 bude určeno dětem.

Oficiální středeční začátek bude patřit pozdě večer punkovému cirkusu skandinávského souboru Burnt Out Punks, jehož členové kombinují akrobacii a živou hudbu se svérázným klaunstvím, divokou ohňovou show, tancem, pohybem a brutální komedií. Vstup na jejich produkci bude zdarma.

Atelier Lefeuvre & André - inscenace Bricolage Erotique

Vedle zmíněného souboru Atelier Lefeuvre & André, který se na Letní Letnou vrací po loňském vyprodaném hostování, se organizátorům podařila zajistit i mezinárodní premiéru představení REV uskupení Cahin Caha francouzského umělce Daniela Gulka.

I na děti dojde

Z českých představení pro dospělé se na Letní Letnou vrátí například úspěšný projekt La Putyka Rosti Nováka a režijního dua Skutr.

Atelier Lefeuvre & André - inscenace Bricolage Erotique

Ve spolupráci se společností Cirqueon pak na Letné proběhne i série tvůrčích workshopů pro veřejnost (akrobacie na visutých hrazdách a šálách, dílna ekvilibristy performera Daniela Gulka, kurz Hand To Hand akrobacie a závěsná akrobacie na šálách).

Druhým výstupem spolupráce Cirqueonu a Letní Letné je Open Stage 2010, která má být šancí pro všechny umělce nového cirkusu.

Atelier Lefeuvre & André - inscenace Bricolage Erotique

Každý se může přihlásit a během 10 minut předvést své dovednosti a zkusit obstát před širokým publikem. Koná se v sobotu 21. srpna a v neděli 29. srpna od 19 hodin a účastní se žongléři, akrobaté, tanečníci, divadelníci či pouliční kejklíři z celé republiky.

V neposlední řadě pořádá Cirqueon na Letní Letné otevřenou hodinu Cirkusové školky. Jedná se o trénink žonglování, soustředění, akrobacie, pohybu, klaunerie či jízdy na jednokolce určené nejmladším cirkusáčkům.

Seznamte se s Bricolage Erotique

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Plýtvání duší a časem. Faust ve Stavovském řeší krizi středního věku

Martin Pechlát ve Faustovi

Nastudování Goetheho klasiky ve Stavovském divadle je prvním režijním počinem Jana Friče v pozici kmenového režiséra...

Vrací se Sňatky z rozumu. Poví, kdo tehdy postavil Vinohrady s Žižkovem

Otakar Brousek

Divadlo na Vinohradech si v rámci oslav svého stodesátého výročí od založení nadělilo Sňatky z rozumu.

Dostojevského Idiota v Rokoku netrápí čas, fyzika ani pravděpodobnost

Záběr z kostýmové zkoušky nového nastudování Idiota v Divadle Rokoko

Velkou ruskou klasiku chystá v sobotu pražské Divadlo Rokoko. V režii Pavla Kheka zde připravují Dostojevského Idiota....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz