Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Do kin míří road movie s Bohdalovou a Brzobohatým. Babí léto 2?

  7:30aktualizováno  7:30
Naposledy sice Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý točili před čtyřmi dekádami, ale herecká chemie, kterou známe z filmů Dáma na kolejích nebo Ucho, mezi nimi pořád funguje. Tvrdí to režisér dokončovaného snímku Vrásky z lásky Jiří Strach.

Bude to hořko-sladká road movie o dvou seniorech, kteří se po dlouhém odloučení rozhodnou vzít za pačesy poslední naději, již jim život nabízí. Scénář Marka Epsteina vypráví příběh bývalého učitele Oty. Ten se před vážnou operací rozhodne vyhledat svou ztracenou lásku z mládí.

Je jí herečka Jana, nejčilejší obyvatelka domova důchodců, která se snaží své sousedy povzbudit svéráznými kurzy hudby. Když se cesty starých známých spojí, vydávají se na pouť, na níž se oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co muže člověk udělat, je všechno vzdát.

Radoslav Brzobohatý ve filmu Vrásky z lásky

Radoslav Brzobohatý ve filmu Vrásky z lásky

Jiřina Bohdalová ve filmu Vrásky z lásky

Jiřina Bohdalová ve filmu Vrásky z lásky

Režisér Jiří Strach si pochvaluje, že už s každým z herců v minulosti spolupracoval. Brzobohatý se ujal hlavní role v jeho filmu BrainStorm a Jiřina Bohdalová si zase zahrála v Povodni. "Měl jsem je oba ohmatané a věděl jsem, jak se s nimi pracuje a co jim vyhovuje".

Co se jiskření na place týče, režisér doplňuje, že si bývalí manželé do náruče rozhodně neskákali. "Ale špičkovali se mezi sebou takovým roztomilým, laskavým, ironickým humorem."

Autenticita stáří

Scénář byl hereckým legendám šit přímo na tělo a mohli do něj dokonce zasahovat. Právě práce Marka Epsteina přesvědčila Jiřinu Bohdalovou, aby nabídku na natáčení přijala. O své roli ale mlčí. "Ráda mluvím o práci, ale nerada mluvím o roli, nechci diváky navádět, jak se mají na film dívat," vysvětluje herečka, která nedávno oslavila osmdesátiny.

Vrásky z lásky

Tolik svíček letos sfoukne i Brzobohatý, film přitom natáčeli třicátníci. Strach se svěřuje, že trefit se do myšlení a způsobu jednání lidí o dvě generace starších, bylo to nejtěžší. "Režíroval jsem otázkami. Vlastně jsem z nich pořád těžil tu zkušenost a oni mi dávali štempl na to, co je pravda a co není," vysvětluje, jak dostal do filmu autenticitu.

Natáčelo se na řadě míst v jižních a západních Čechách, v Sušici, v Praze a také na zámečku Lázně v Chudenicích na Klatovsku, který se proměnil v domov seniorů. V roli ředitelky domova uvidíme Taťjanu Medveckou. V dalších úlohách se objeví Ivan Trojan, Lenka Vlasáková, Anna Geislerová, Tatiana Vilhelmová, Viktor Preiss a také Jiřina Jirásková.

Vrásky z lásky do kin vstoupí 12.dubna. Režisér doufá, že bude jeho nový film stejně úspěšný jako Babí léto, ale oproti snímku s Vlastimilem Brodským a Stellou Zázvorkovou má jít o čistou komedii. "Ty filmy jsou si podobné pouze do té míry, že jsou o starých lidech. Já si troufám říct, že je tam mnohem víc nadhledu, nadsázky a humoru. Snažili jsme se o to, aby to pro diváka byla zábava."
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

VIDEO: Vrací se nejsprostší komiksový hrdina. Deadpool 2 má upoutávku

Z filmu Deadpool

Filmový komiks Deadpool 2 vstoupí do našich kin 17. května. V hlavní roli se vrací Ryan Reynolds, který smlouvu pro...

DO KINA: Máří Magdaléna není prostitutka a Planeta Česko není BBC

Rooney Mara ve filmu Máří Magdaléna

Z devíti premiér týdne se těžko vybírá divácký favorit, už proto, že ve čtyřech případech jde o dokumenty. Na milovníky...

RECENZE: Ve Varnsdorfu na šrot aneb pohraniční vyhlídky studentů učňáku

Záběr z dokumentu Nic jako dřív

Mají silácký slovník světáků, ale bojí se maturity a ještě víc toho, co přijde po ní: reálné dospělosti se žitím na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz