Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: 3D Piráti vyplouvají, do Karibiku to vezmou přes Cannes

  15:12aktualizováno  17:50
Fanoušci kapitána Sparrowa pookřáli: festival v Cannes, který začíná už 11. května, totiž oznámil, že na program zařazuje jejich čtvrté pokračování. Díl s podtitulem Na vlnách podivna se tak do festivalové Mekky doplaví ještě před oficiální světovou premiérou.

A jak zazní i v nejnovější upoutávce, plavba to bude velmi, velmi vzrušující.

"Možná už jste slyšeli šuškandu, že Jack Sparrow verbuje posádku, protože se chystá k Pramenu  mládí," šklebí se Johnny Depp v minifilmu, jímž studio Walt Disney zahajuje předpremiérovou propagaci svého trháku.

Pirátské dějiny

Předchozí filmy z dílny G. Verbinskeho

Prokletí Černé perly (2003) Jackovi Sparrowovi ukradne jeho loď, Černou perlu, lstivý kapitán Barbossa. Má přitom jediný cíl: unést krásku jménem Elizabeth. Kdo ji zachrání? Will Turner, přítel z dětství. A okradený Jack.

Truhla mrtvého muže (2006) Druhé pokračování Pirátů vrací na plátno Jacka, Willa i Elizabeth, přičemž poslední dva jmenovaní musí tentokráte zachraňovat Sparrowa. Na toho má totiž spadeno legendární pirát Davey Jonese, který se plaví světem na svém hororovém korábu Bludný Holanďan.

Na konci světa (2007) Pirátům nastaly zlé časy. Lord Beckett se zmocnil "Holanďana" i kapitána Jonese a rozhodl se zlikvidovat všechny "kolegy". Willovi a spol. nezbývá, než svolat na pomoc všech devět pirátských vládců. Ještě dřív je ale třeba vrátit mezi živé kapitána Sparrowa.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Portál iDNES.cz bude mít všechny její díly exkluzivně k dispozici. V rámci koláží z rozhovorů a dosud nezveřejněných scén se tak postupně seznámíme s postavami, které v příběhu "čtyřky" nově přibyly, podíváme se do míst, kde se 3D verze slavné ságy natáčela. Své řekne i Penélope Cruzová, která jako Angelica zamotala hlavu Sparrowovi (a coby těhotná herečka i producentům) a v neposlední řadě si s kapitánem Jackem probereme, co je vlastně zač.

Film "Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna" produkovaný Jerry Bruckheimerem oživuje na (tentokrát trojrozměrném) plátně další dobrodružství Jacka Sparrowa. Jeho středobody budou nová osudová žena v podání Penélope Cruzové a cesta za bájným Pramenem mládí. 

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Mezinárodní obsazení filmu zahrnuje veterány, jako jsou Geoffrey Rush alias pomstychtivý kapitán Hector Barbossa či Kevin R. McNally jako dlouholetý přítel kapitána Jacka Joshamee Gibbs. Nově se naopak představí  například Ian McShane v roli zlodušského Černovouse.

Nejzkušenějším z filmové posádky je potom samozřejmě Johnny Depp. Jak ovšem upozorňuje i režisér Rob Marshall, zkušenosti nejsou všechno.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

"Čím déle hrajete jednu a tutéž postavu, tím větší hrozí nebezpečí, že z ní uděláte karikaturu. I proto byl Johnny rád, že ho vede nový režisér," nechal se slyšet Marshall, který převzal žezlo po Goreovi Verbinskem. Zároveň však přiznal, že si spolupráci s Deppem užíval jako malý kluk. "Vidět takového génia v akci, to je prostě čirá radost," řekl.

Světová premiéra čtvrtých Pirátů je stanovena na 18. května, čeští diváci se dočkají o den později.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

PORTRÉT: Zdeněk Mahler dokázal zabalit historii do zábavy

Zdeněk Mahler

Kdokoli se s ním pustil do polemiky, musel často počítat s porážkou, ale vždycky se zábavou. Zdeněk Mahler, který...

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

Odmítnout bondovku? To bych musel být hlupák, naznačil režisér Boyle

Danny Boyle

Režisér Trainspottingu či Milionáře z chatrče Danny Boyle prohlásil, že by musel být hlupák, kdyby nechtěl režírovat...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.cz