Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Velikonoční obrazovka přidala k Vánocům zvířátka

  5:59aktualizováno  5:59
O Velikonocích má být nejlíp u kamen, což nahrává televizím. Jenže najít ve svátečním programu pár spolehlivých bodů dá docela fušku.
Madagaskar

Madagaskar - Fotografie z animovaného filmu Madagaskar | foto: Bontonfilm

Muzikál ze střední v sobotu dopoledne na Nově jen osvětlí srdnatějším rodičům, jak vymydleně vzorné hrdiny teď milují jejich děti.
 
Simpsonovi na ČT2 vzápětí vylepší náladu i vkus, neboť Líza se stane členkou sdružení Mensy, lidí s vysokým IQ, což studentíkům z Muzikálu ze střední rozhodně nehrozí.
 
Odpoledne bude lepší vyrazit navzdory živlům na procházku, vysílají se vesměs vykopávky. A večer? Žádná sláva: ČT má estrádní Souboj hitů, jehož veřejnoprávní smysl úspěšně tají, Nova nepříliš povedený český film Jak se krotí krokodýli a Prima ještě daleko slabší domácí komedii Panic je nanic, jež proslula jen hromadou sponzorských výrobků a ňadérky Šárky Vaňkové. Naštěstí nedělní večer je vydatnější.
 
BrainStorm na ČT1, černě humorná studie jedné rodiny, patří k drobným lahůdkám, jaké by Panice strčily i v kině do nejhlubší kapsy.
 
X Factor na Nově zase slibuje první přímý přenos, čili jednak soutěžní napětí, jednak prostor pro pohotové glosy průvodce Leoše Mareše.
 
Pohádkové počasí na pondělní ČT1 zosobňuje vzácný jev svátků, totiž premiérovou pohádku. Navíc zábavnou a neobvyklou zároveň; jejím hrdinou není princ, nýbrž meteorolog z rodu televizních rosniček alias Lukáš Vaculík a místo draků či loupežníků se tu prohánějí bytosti jako Meluzína, Přeháňka, Vánek a dokonce i Superman.
 
Jinak ČT věnuje celý den dobročinné sbírce Pomozte dětem, která večer vyvrcholí pořadem Kuře slaví deset let, kdežto Nova vyplenila archivy vánoční tradice. Pohádkové komedie Honza málem králem, Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách a Byl jednou jeden král doplní dnes už vlastně také klasika Harry Potter a tajemná komnata.
 
Madagaskar, jejž Nova uvede večer, však představuje televizní premiéru a také zajímavý tah. Nejenže proti Kuřeti vyrukuje s celou armádou zvířátek ze zoo i z džungle, ale hlavně sází na animovaný hit v hlavním vysílacím čase – a může uspět stejně jako štědrovečerní Shrek. Rozhodně je to svátečnější podívaná než Ošklivka Katka na Primě, kde v témže čase zcela prozaicky volí akcionáři šéfa společnosti.
 
Umučení Krista, jímž ČT1 pondělní večer završí, znamená zajímavou volbu. Tematicky obraz posledních hodin života Ježíše k Velikonocům dokonale sedí, ovšem málokterý divák tuší, že ho čeká nejkrvavější krvák večera, drsnější než Vzorec pro vraždu na Nově i Akta X Primy.
 
Sólo pro Glena Hansarda na ČT2 tak možná bude čistší tečkou za sváteční nabídkou. Hansard a Markéta Irglová už v koncertním sestřihu z roku 2004 uplatnili jednu z prvních verzí písně Falling Slowly, za niž letos vyhráli Oscara a která teď rozněžňuje v každém supermarketu. A tak nevinně to začalo...Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

RECENZE: Černý v Ku-klux-klanu baví. Než ho režisér bodne do zad

Záběr z filmu BlacKkKlansman

Nejlepší na filmu jménem BlacKkKlansman je fakt, že příběh černošského policisty, který pronikl mezi členy...

DO KINA: Otec a syn Washingtonovi se postaví proti rockovému Létu

Trailer k filmu Equalizer 2

Z pěti novinek kin si hned dvě připsala rodina černošských herců. Oscarový Denzel Washington hraje v pokračování...

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz