Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vánoční DVD tipy - největší hity

  15:22aktualizováno  15:22
Které filmy na DVD napříč všemi žánry jsou jasnou volbou letošních Vánoc a dokáží potěšit každého?

Zkrocená hora - Snímek z filmu Zkrocená hora | foto: Reuters

100 VÁNOČNÍCH DVD TIPŮ
- speciální příloha iDNES.cz

Poradíme Vám jaký vybrat dárek... vanoce.idnes.cz

Zkrocená horaZKROCENÁ HORA
„Křehký příběh, obrovské emoce“

Nejžhavější letošní kandidát na Oscara za nejlepší film. Toho sice nakonec nezískal, odnesl si zlaté sošky za režii, adaptovaný scénář a hudbu, to mu však na síle neubírá. Režisér Ang Lee natočil velmi emotivní film, který nepotřebuje velká gesta, ale i přesto umí vyprávět silný příběh. Jeho hrdiny jsou dva mladí kovbojové, kteří se potkali při práci v horách a citově se sblížili. Potom se každý vydal svou cestou, když se však po čtyřech letech znovu setkali, zjistili, že jejich cit jen zesílil.
USA, 128 min., dab. i tit., 499 Kč - Hrají: Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway - Bonusy: Ze scénáře na plátno, Rozhovor se scenáristy, Pohled do zákulisí a další, Režie srdcem: Ang Lee

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže - Johnny DeppPIRÁTI Z KARIBIKU II
„Zábavná jízda s Johnnym Deppem“
Film, od kterého se toho moc nečekalo, se stal největším hitem poslední doby. I druhé pokračování Pirátů z Karibiku s podtitulem Truhla mrtvého muže stojí a padá s Johnnym Deppem – kousky jeho pirátského veterána, vždy trochu přiopilého kapitána Jacka Sparrowa, jsou velmi zábavným motorem obou filmů. Ve dvojce se vedle pověrčivého Sparrowa objeví i známý pár milenců v podání Keiry Knightley a Orlanda Blooma a koráb Černá perla, novinkou je naopak tajemná loď Bludný Holanďan či bájná mořská nestvůra – kraken.
USA, dab. i tit., 128 min, 499 Kč - Hrají: Johnny Depp, Keira Knightley, Orlando Bloom, Geofrey Rush - Bonusy: Komentář autorů (Ted Elliot, Terry Rossio), Karibské přebrepty

AutaAUTA
„Film pro hračičky každého věku“
Zaručeně nejlepší animovaná podívaná letošních Vánoc, která musí udělat radost každému: nejmenším klukům a holkám, teenagerům i jejich rodičům. Prostě všem. Žlutý fiátek, zelený džíp i stará policejní fordka – to jsou zde hlavní hrdinové, které stvořilo slavné studio Pixar, jež má na kontě hity jako Příběh hraček, Hledá se Nemo či Úžasňákovi. Tentokrát počítače vdechly život nafoukanému závodnímu vozu uvyklému na slávu, který se musí naučit žít po boku ojetin v ospalém americkém zapadákově.
USA, dab. i tit., 112 min., 499 Kč - Mluví: Richard Krajčo, Kateřina Brožová, Vladimír Brabec - Bonusy: Burák a bludička, Koncert pro jednoho, Inspirace pro Auta, Vynechané scény

MnichovMNICHOV
„Napínavá msta za olympiádu“
Film Stevena Spielberga vyvolal kontroverze, ale ty nemění nic na tom, že jde o zručně natočený snímek. Jeho děj začíná palestinským masakrem izraelských sportovců na mnichovské olympiádě roku 1972, poté sleduje jejich mstitele.
USA, titulky, 157 min., 499 Kč - Hrají: G. Rush, E. Bana, D. Craig - Bonusy: Úvod Stevena Spielberga, Mnichov: tým, mise

Zlomené květinyZLOMENÉ KVĚTINY
„Jemná a vtipná komedie“
Tenhle film vyberte hlavně kvůli skvělému Billu Murrayovi. Výtečně navázal na oscarový snímek Ztraceno v překladu. Tentokrát se jako zestárlý playboy vydává na cestu za dávnými láskami, aby zjistil, zda mu některá porodila syna.
USA, titulky, 91 min., 499 Kč - Hrají: S. Stone, B. Murray - Bonusy: Holky v autobuse, Květiny: Od začátku do konce

OstrovOSTROV
„Sci-fi pro každého“
Akční sci-fije chytrou variací na diskuse o klonování lidí. V realitě 21. století se vyrábějí klony v izolovaném komplexu, pro jeho obyvatele je okolní svět zamořený. Když někteří z nich zjistí, že jsou jen nositeli orgánů, rozhodnou se utéci.
USA, dabing i tit., 136 min., 399 Kč - Hrají: E. McGregor, S. Johansson - Bonusy: Film o filmu

ŠtěstíŠTĚSTÍ
„Nepovzbudivý, ale působivý“

Ve světě i doma oceňovaný příběh dvojice kamarádů, která se ujme zanedbaných dětí nemocné sousedky. Nejvyšší ligu tady znamenají herecké výkony tria Tatiana Vilhelmová, Anna Geislerová a Pavel Liška v hlavních rolích.
ČR, také tit., 107 min. 399 Kč - Hrají: T. Vilhelmová, A. Geislerová, P. Liška - Bonusy: Nepoužité scény a další

CapoteCAPOTE
„Skvělý výkon P. S. Hoffmana“

Loňský zasloužený Oscar pro představitele hlavní role Philipa Seymoura Hoffmana. Hraje spisovatele Trumana Capota, který shromažďuje materiál pro svůj román Chladnokrevně, jenž posléze ovlivní celou americkou literaturu i jeho samého.
USA, dab. i tit., 110 min., 399 Kč - Hrají: P. S. Hoffman, C. Keener - Bonusy: 2 pohledy do zákulisí...

Mission Impossible 3MISSION IMPOSSIBLE III
„Třetí mise, nejlepší mise“

Potřetí se stal Tom Cruise agentem Ethanem Huntem. A nová Mission: Impossible je napínavá, překvapivá a zuřivě rychlá. Hunt je tentokrát na stopě sadistickému obchodníkovi se zbraněmi, který však objevil jeho bolavé místo: přítelkyni Julii.
USA, dab. i tit., 120 min. 499 Kč - Hrají: T. Cruise, P. S. Hoffman - Bonusy: Jak se točil film, Vynechané scény, Generace T. Cruise

Peter JacksonKING KONG
„Film od tvůrce Pána prstenů“

Jeden z nejočekávanějších filmů poslední doby aneb legenda o obří opici s lidskými city podle Petera Jacksona, režiséra Pána prstenů. Jeho tříhodinový film je plný skvěle natočených akčních scén a zvláštních efektů, při kterých se tají dech.
USA, dab. i tit., 180 min., 449 Kč - Hrají: N. Watts, A. Brody - Bonusy: Touareg a King Kong

Šifra mistra LeonardaŠIFRA MISTRA LEONARDA
„Nejslavnější záhada světa“
Absolutní bestseller Dana Browna ve filmové podobě s hvězdným obsazením. Lepší pro ty, kteří nečetli knížku, budou film sledovat s větším napětím. To se točí okolo tajemného kódu, který Leonardo da Vinci ukryl do své Mony Lisy.
USA, dab. i tit., 143 min., 499 Kč - Hrají: T. Hanks, J. Reno, I. McKellen, A. Tautou - Bonusy: žádné

V jako Vendetta V JAKO VENDETA
„Hit od tvůrců Matrixu“
Původně komiksový příběh zasazený do temné budoucnosti totalitní Anglie vypráví o dívce, kterou před násilníky ubrání maskovaný muž s krycím jménem V. Ten vede proti diktátorům osobní válku jako pomstu i jako naději na svobodu.
USA, dab. i tit., 133 min., 499 Kč - Hrají: N. Portman, H. Weaving, J. Hurt, S. Fry - Bonusy: Jak se točil film

Pýcha a předsudekPÝCHA A PŘEDSUDEK
„Osvěžující vtip staré Anglie“
Je to především britský humor, jenž vládne klasické romanci Jane Austenové o pěti krásných sestrách, kterým se jejich matka snaží zajistit dobrou partii. A duchaplný vtip ctí i herci v čele s Keirou Knightley.
VB, Francie, dab. i tit., 121 min., 499 Kč - Hrají: D. Sutherland, J. Dench, K. Knightley, B. Blethyn - Bonusy: Politika randění a další

RafťáciRAFŤÁCI
„Kotek a Mádl na vodě“

Od teenagerovské zábavy Snowboarďáků se režisér Karel Janák posunul k zábavě rodinné. Vyšel z noční můry dospívání, jíž je dovolená s rodiči. Hrdinové sice pošilhávají po dívkách na řece, ale přitom musí pečovat o malého bratra.
ČR, česky i tit., 104 min., 399 Kč - Hrají: V. Kotek, J. Mádl, V. Freimannová, M. Šteindler - Bonusy: Film o filmu, Komiks...

GejšaGEJŠA
„Závan exotického světa“

Film zahalený v barvách, krásných kostýmech a v nepoznaném světě. V něm je malé děvče odtrženo od chudých rodičů, aby se ve městě připravovalo na kariéru gejši. I když dívce osud není příliš nakloněn, vyroste z ní slavná společnice Sayuri.
USA, dabing i tit., 139 min., 499 Kč - Hrají: Z. Zhang, K. Watanabe - Bonusy: 11 pohledů do zákulisí, Komentář režiséra a další

Match PointMATCH POINT
„Woody Allen pro každého“

Pokud čekáte klasiku Woodyho Allena, tedy bizarní intelektuálské postavičky, budete velmi překvapeni. Příběh ze současnosti řeší dilema mladého Chrise, který se oženil s Chloe, ale vášeň sdílí s bývalou přítelkyní jejího bratra.
USA, dab. i tit., 119 min., 399 Kč - Hrají: S. Johansson, J. R. Meyers, B. Cox, E. Mortimer - Bonusy: žádné

Účastníci zájezdu ÚČASTNÍCI ZÁJEZDU
„Milé překvapení dle Viewegha“

S humorným nadhledem sleduje film Jiřího Vejdělka skupinu turistů, kteří míří v autobusu na dovolenou k moři. Je mezi nimi dívka s rozhádanými rodiči, dvojice postarších šarmantních dam, gayové i jedinci, kteří by rádi poznali lásku.
ČR, také tit., 117 min., 399 Kč - Hrají: B. Klepl, A. Polívková, E. Holubová, P. Liška - Bonusy: Videoklip, Fotogalerie

Žít po svémŽÍT PO SVÉM
„Skvěle obsazený příběh“

Příběhu vládnou herci Robert Redford a Morgan Freeman. První hraje rančera Einara, druhý jeho přítele Mitche. Jejich poklidný život na venkově naruší (kromě medvěda) příjezd Einarovy snachy Jean, ženy, kterou viní ze smrti svého syna.
USA, dab. i tit., 103 min., 499 Kč - Hrají: R. Redford, J. Lopez, M. Freeman - Bonusy: žádné

HostelHOSTEL
„Krutá mučírna v českém ráji“
Americký film, v němž zpívá Michal David a Český Krumlov představuje Bratislavu. Jeho příběh vypráví o trojici kamarádů, kteří míří do údajného ráje, slovenské ubytovny plné povolných dívek. Postupně však končí v kruté mučírně.
USA, dab. i tit., 90 min., 499 Kč - Hrají: J. Hernandez, J. Vlasák - Bonusy: Komentáře, Zákulisí...

Obchodník se smrtíOBCHODNÍK SE SMRTÍ
„Nejlepší role Nicolase Cage“
Drama podle skutečné události se odehrává ve světě mezinárodního obchodu se zbraněmi. Vypráví o kariéře Jurije Orlova, jenž pašuje zbraně do nejnebezpečnějších válečných zón světa a strčí do kapsy Interpol, konkurenty i zákazníky.
USA, dab. i tit., 122 min., 499 Kč - Hrají: N. Cage, E. Hawke, I. Holm - Bonusy: žádné

ElizabethtownELIZABETHTOWN
„Absolutní hit pro romantiky“

Svěží verze věčného příběhu, ve kterém on i ona najdou toho pravého. On je zkrachovalý návrhář obuvi a jediný pasažér v letadle na cestě do rodného města na pohřeb svého otce. Ona je na stejné lince jedinou letuškou.
USA, titulky, 119 min., 499 Kč - Hrají: O. Bloom, K. Dunst, S. Sarandon, A. Baldwin - Bonusy: Kamerové zkoušky...

Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Trailer k filmu Matka!
DO KINA: Domácí Bajkery může zastavit Globální nebezpečí

Mezi sedmi novinkami týdne slibuje smích jediná komedie, česká novinka s Adamem Mišíkem Bajkeři. Zato strašit bude jak akční sci-fi Geostorm: Globální...  celý článek

Dalibor Gondík jako Helena Vondráčková
TELEVIZIONÁŘ: Babiš, Aerosmith, nebo Pink? Jejich tvář má také známý hlas

Ustálenou lenivou skladbu sobotních taškařic zase jednou rozbije státotvorný test národa s rituální hrou na povolební koláče, sloupce, procenta a sňatky z...  celý článek

Tři billboardy kousek za Ebbingem
VIDEO: Oscarový čekatel se jmenuje Tři billboardy kousek za Ebbingem

Snímek Tři billboardy kousek za Ebbingem, který do našich kin dorazí 15. února 2018, má festivalové ceny z Benátek, Toronta i San Sebastiánu a pověst jednoho z...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.