Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jste pro mě vzorem bojovníka, přeje Váňovi k šedesátce Gott

  13:55aktualizováno  13:55
"Jste pro mne vzorem skutečného bojovníka.Už jste měl na těle zlomené snad všechno, co jde, přesto jste se vždycky zvedl, vyšvihl do sedla a jel dál," plné superlativů je přání k šedesátinám Josefa Váni, které Karel Gott napsal na zeď oficiálních stránek filmu osminásobného vítěze Velké pardubické.

Časosběrný dokument Váňa, který sleduje jeden rok v životě nezdolného žokeje, má podtitul Největší závod je život sám a do kin vstoupí už 6. září. Počin režiséra Jakuba Wagnera nechá diváky nahlédnout do zákulisí dostihového sportu, kterému pevnou rukou kraluje malý muž s neuvěřitelnou vůlí.

LEGENDY SPOLU. Josef Váňa naznačil, že příští ročník Velké pardubické pojede

LEGENDY SPOLU. Josef Váňa a Karel Gott.

Film, který sleduje Váňu při práci a přináší zároveň portrét obyčejného, každodenního života člověka a koně, dostal Váňa k šedesátinám. Jubileum oslaví 20. října. Na zdařilých webových stránkách snímku popřál jako šedesátý v pořadí hlavním hrdinovi filmu také Zlatý slavík.

Josef Váňa ve filmu

"Když jste loni v říjnu v téměř devětapadesáti letech poosmé zvítězil ve Velké pardubické, nevyloučil jste účast ani v příštím ročníku. Když jste na stupních vítězů prohlásil: ´Jestli mi za rok přijede fandit Karel Gott, tak to možná ještě jednou zkusím,´ doslova mne to dojalo," píše na zdi, kam mohou fanoušci vkládat své gratulace, Karel Gott.

Zpěvák tehdy čerstvému vítězi slíbil, že na letošní Velké pardubické nebude chybět. Gott se dále svěřuje, jak ho zarmoutila zpráva, že na122. ročníku Velké pardubické nebude Váňa startovat a vzápětí lituje podruhé, protože si na stejnou dobu domluvil koncert ve Zvoleni. "Když jsem se v těchto dnech dozvěděl, že se letos přesto pokusíte podeváté vyhrát nejtěžší dostih evropského kontinentu, zamrzelo mne, že Vám nebudu moci v Pardubicích fandit."

Jako náplast proto Gott žokejovi věnuje duet Nic nás nezastaví ze svého posledního alba Party (17 hitů světové popové klasiky), který nazpíval s Gabrielou Gunčíkovou a přidává pozvání na svůj karlovarský koncert.

"Dnes se omezím jen na ono obligátní "Hodně zdraví" a přeji Vám ze srdce, abyste se v osobním životě i na dostihové dráze nikdy nenechal ničím a nikým zastavit a Vy jste zdolával všechny životní překážky stejně lehce jako onen slavný Taxisův příkop. S úctou, Váš Karel Gott."

Kromě Gotta už krátkou poklonu zveřejnil také textař Michal Horáček. "Přání Josefu Váňovi - neutuchající víru ve své konání, nezničitelnou naději a hodně lásky," pogratuloval textař a spisovatel, který Váňovi rovněž věnoval píseň, k níž napsal slova. V nedohledné dálce cíl zhudebnila Lucie Šolarová a nazpíval ji Michael Kocáb.

Z klipu V nedohledné dálce cíl k filmu Váňa

Z klipu V nedohledné dálce cíl k filmu Váňa

Napsat smí Josefu Váňovi i "obyčejní smrtelníci" přímo na webových stránkách filmu. Jak to Váňovi sluší na plátně, se můžete přesvědčit v novém traileru, který příznačně namluvil Ladislav Mrkvička, pro něhož není pohled na svět z koňského hřbetu ničím neznámým. Žokeje si zahrál ve filmu Dostih a objevil se i v seriálu z koňského prostředí Dobrá voda.  

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

DO KINA: Otec a syn Washingtonovi se postaví proti rockovému Létu

Trailer k filmu Equalizer 2

Z pěti novinek kin si hned dvě připsala rodina černošských herců. Oscarový Denzel Washington hraje v pokračování...

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

TELEVIZIONÁŘ: K čemu pravda? Důležitější je lživé a zrůdné Doznání

Z filmu Doznání (1970)

Některé zrůdnosti by si měl člověk čas od času připomenout, byť zvedají žaludek i adrenalin. Třeba slova vyšetřovatele,...

Najdete na iDNES.cz