Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jste pro mě vzorem bojovníka, přeje Váňovi k šedesátce Gott

  13:55aktualizováno  13:55
"Jste pro mne vzorem skutečného bojovníka.Už jste měl na těle zlomené snad všechno, co jde, přesto jste se vždycky zvedl, vyšvihl do sedla a jel dál," plné superlativů je přání k šedesátinám Josefa Váni, které Karel Gott napsal na zeď oficiálních stránek filmu osminásobného vítěze Velké pardubické.

Časosběrný dokument Váňa, který sleduje jeden rok v životě nezdolného žokeje, má podtitul Největší závod je život sám a do kin vstoupí už 6. září. Počin režiséra Jakuba Wagnera nechá diváky nahlédnout do zákulisí dostihového sportu, kterému pevnou rukou kraluje malý muž s neuvěřitelnou vůlí.

LEGENDY SPOLU. Josef Váňa naznačil, že příští ročník Velké pardubické pojede

LEGENDY SPOLU. Josef Váňa a Karel Gott.

Film, který sleduje Váňu při práci a přináší zároveň portrét obyčejného, každodenního života člověka a koně, dostal Váňa k šedesátinám. Jubileum oslaví 20. října. Na zdařilých webových stránkách snímku popřál jako šedesátý v pořadí hlavním hrdinovi filmu také Zlatý slavík.

Josef Váňa ve filmu

"Když jste loni v říjnu v téměř devětapadesáti letech poosmé zvítězil ve Velké pardubické, nevyloučil jste účast ani v příštím ročníku. Když jste na stupních vítězů prohlásil: ´Jestli mi za rok přijede fandit Karel Gott, tak to možná ještě jednou zkusím,´ doslova mne to dojalo," píše na zdi, kam mohou fanoušci vkládat své gratulace, Karel Gott.

Zpěvák tehdy čerstvému vítězi slíbil, že na letošní Velké pardubické nebude chybět. Gott se dále svěřuje, jak ho zarmoutila zpráva, že na122. ročníku Velké pardubické nebude Váňa startovat a vzápětí lituje podruhé, protože si na stejnou dobu domluvil koncert ve Zvoleni. "Když jsem se v těchto dnech dozvěděl, že se letos přesto pokusíte podeváté vyhrát nejtěžší dostih evropského kontinentu, zamrzelo mne, že Vám nebudu moci v Pardubicích fandit."

Jako náplast proto Gott žokejovi věnuje duet Nic nás nezastaví ze svého posledního alba Party (17 hitů světové popové klasiky), který nazpíval s Gabrielou Gunčíkovou a přidává pozvání na svůj karlovarský koncert.

"Dnes se omezím jen na ono obligátní "Hodně zdraví" a přeji Vám ze srdce, abyste se v osobním životě i na dostihové dráze nikdy nenechal ničím a nikým zastavit a Vy jste zdolával všechny životní překážky stejně lehce jako onen slavný Taxisův příkop. S úctou, Váš Karel Gott."

Kromě Gotta už krátkou poklonu zveřejnil také textař Michal Horáček. "Přání Josefu Váňovi - neutuchající víru ve své konání, nezničitelnou naději a hodně lásky," pogratuloval textař a spisovatel, který Váňovi rovněž věnoval píseň, k níž napsal slova. V nedohledné dálce cíl zhudebnila Lucie Šolarová a nazpíval ji Michael Kocáb.

Z klipu V nedohledné dálce cíl k filmu Váňa

Z klipu V nedohledné dálce cíl k filmu Váňa

Napsat smí Josefu Váňovi i "obyčejní smrtelníci" přímo na webových stránkách filmu. Jak to Váňovi sluší na plátně, se můžete přesvědčit v novém traileru, který příznačně namluvil Ladislav Mrkvička, pro něhož není pohled na svět z koňského hřbetu ničím neznámým. Žokeje si zahrál ve filmu Dostih a objevil se i v seriálu z koňského prostředí Dobrá voda.  

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

RECENZE: Kdyby šel v kině vypnout zvuk. Krásné Planetě Česko chybí ticho

Ledňáček říční

Umět se dívat je dar, kterého se Mariánu Polákovi dostalo vrchovatě. Naopak byl ochuzen o umění mlčet, což je hlavní...

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

Nejmladší účastníci soutěže Hvězda zítřka museli mít souhlas rodičů

Petr Jarchovský převzal na karlovarském festivalu odměnu 300 tisíc korun za...

Sedmnáctiletá studentka hodlá porotu oslovit mezigenerační pohádkou, která by měla diváky i pobavit. Jiným žadatelem,...

Najdete na iDNES.cz