Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V zaplaveném divadle se znovu hrálo

  18:31aktualizováno  18:31
Přerov - Konec dobrý, všechno dobré, si mohli se říci diváci v hledišti Loutkového divadla v Přerově. Divadlo se totiž slavnostně otevřelo po dlouhých čtyřech letech, kdy jej zničily povodně. "Připravili jsme pro naše publikum hru Ferda mravenec a jeho trampoty. Myslíme, že je to dobrý začátek. Je to hezká česká pohádka, se sympatickou hlavní postavičkou," svěřila se principálka divadla Marie Vermiřovská.
Podívejte se na snímky z představení do fotogalerie.

Lidé si mohli udělat představu o divadle už loni v zimě, kdy se konal den otevřených dveří a nejzvědavější mohli přijít už prvního května, kdy měl Ferda mravenec svoji předpremiéru.

Přerovské loutkové divadlo bylo jednou z mála kulturních institucí, kterou před lety zničila velká voda. Zatímco ostatní v regionu mohli mluvit o velkém štěstí, Přerované, ale také například olomoucké nakladatelství Votobia, na povodně doplatili.

Rekonstrukce divadla, na níž se podílela přerovská radnice a sponzoři, stála na čtyři miliony korun. Obnovit se přitom musel nejen sál a zázemí pro diváky, ale například i kulisy. "Všechny kulisy, které se tu postupně vytvářely přes šedesát let, totiž zničila voda," posteskla si před časem principálka.

Nejvěrnější publikum, děti, ale rozhodně nepřijdou do neznáma. Vítat je budou stejné loutky jako ty, na které byly zvyklé před velkou vodou. Loutkářům se totiž podařilo uchovat původní loutky, neboť byly uloženy v prvním patře budovy. "Některé mají sedmdesát let. Byla by velká škoda, kdyby je voda zničila," soudí Marie Vermiřovská.

Přerovské amatérské loutkové divadlo, které při záplavách před čtyřmi roky skoro zničila voda, se znovu představilo publiku. Při slavnostní premiéře hry Ferda mravenec a jeho trampoty na loutkoherce čekal zcela zaplněný sál. (8. května 2001)

Přerovské amatérské loutkové divadlo, které při záplavách před čtyřmi roky skoro zničila voda, se znovu představilo publiku. Při slavnostní premiéře hry Ferda mravenec a jeho trampoty na loutkoherce čekal zcela zaplněný sál. (8. května 2001)
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Zemřel kreslíř Vladimír Renčín, autor postaviček Dlabáčka či Rambouska

Klasik českého kresleného humoru Vladimír Renčín

Po dlouhé nemoci zemřel jeden z nejznámějších klasiků českého kresleného humoru Vladimír Renčín. Ilustrátorovi a...

Islámský stát komplikuje život i hercům. Michael Caine si změnil jméno

Michael Caine ve filmu Mládí

Britský herec Michael Caine, představitel Batmanova komorníka Alfreda a milosrdného doktora z Pravidel moštárny, byl...

Ringo Starr a poslední člen Bee Gees Barry Gibb získají titul sir

Ringo Starr bude na Grammy vystupovat, cenu za celoživotní dílo pro Beatles si...

Z bývalého člena skupiny The Beatles Ringo Starra, hudebníka Barryho Gibba z kapely Bee Gees či bývalého britského...

Najdete na iDNES.cz