Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V obyčejné televizní seznamce se hledá táta. Sponzor už se našel

  11:03aktualizováno  11:03
V jednom ohledu se nový pořad Primy Hledá se táta hned zapsal do historie. Ještě ani nezačal, a už představil čtyři sponzory!
Najdeme tatínka a hurá k moři!

Najdeme tatínka a hurá k moři! | foto: Profimedia.cz

A také další minuty prvního dílu naznačovaly, že romantická reality show pro osamělé maminky s dětmi, které touží po úplné rodině, současně představuje výhodné odbytiště pro sponzorské značky.
 
Cyklus, který vznikl podle modelu skandinávských televizí, neobjevuje žádnou Ameriku. Spojuje princip již známých příbuzných formátů, zejména pohled do zákulisí domácnosti z Výměny manželek a postupy televizních seznamek typu Vem si mě! - pouze s tím rozdílem, že mezi potenciálními tatínky se asi mnoho milionářů nenajde.

Starý dobrý Konkurs
Po řemeslné stránce se pořad Hledá se táta drží ustálené žánrové kuchařky. Patří k ní protivně neodbytný hudební podkres, často nadbytečný průvodní komentář typu "maminka se připravuje na první schůzku" a odbočky nastavující proces hledání tak, aby po tři měsíce bylo co hrát - třeba okamžiky, kdy se hrdinka nad záplavou fotografií nápadníků radí se svou kamarádkou či s rodiči.

Pobaví detaily, třeba dobře sestřižená mozaika připomínající manévry, kdy se adepti otcovství hromadně sjíždějí, nicméně pořád je to známá vesta, jen variace na starý dobrý a nesmrtelný Formanův Konkurs.

Pojedeme k moři
Na rozdíl od něj je však tenhle druh reality show dlouhý až k nepřežití. Stačí malá násobilka: každá ze tří maminek si vybere dvanáct i více favoritů, což znamená nejméně šestatřicet seznámení, šestatřicet podání ruky, kytic, dárků... Na obrazovce je nepřehledno, novodobí rytíři splývají v prototyp lehce nejistého dobračiska s růží v ruce a srdcem na dlani.

Navíc se společná setkání aranžují jednou pod stany, jednou ke grilování, čímž reality show dostává nádech umělosti. V tomto ohledu byla Výměna manželek lepší, protože byla čistší: nepřipravovala si žádné speciální okamžiky, prostě hodila hrdiny napospas běžnému dennímu provozu rodiny, který už se o spontánní dramata sám postaral.

Kdežto Hledá se táta připomíná spíše hru Vem si mě!, dámskou soutěž o milionáře v opačném gardu, vybudovanou na dětinských úkolech a přitažlivých výletech. Což zaráží, protože hledání spolehlivého otce do nepohody by mělo vzejít spíše z potřeb všedního dne než z aranžovaných svátečních okamžiků.

Jenže pak by ostrouhali sponzoři. Už kvůli nim se musí předvést, kam se hrdinové vypraví, co si oblečou, co snědí. Na seznamu jsou hotely, lázně, cestovní kanceláře, obchody, restaurace; tvůrci předem lákají diváky na příslib, že jedna z maminek vyrazí k moři, druhá do rakouských hor a třetí do Vídně.

S bolestnými osudy opuštěných či ovdovělých matek se tedy nepřímo kupčí ve stylu Pošleme je do pohádky. A z pořadu Hledá se táta vypadla jen obyčejná televizní seznamka, schovávaná za ušlechtilý úmysl.
 
Hledá se táta
Vysílá TV Prima, účinkují Gabriela Polachová, Jana Pajkrtová, Naďa Rajchlová, 70 minut, premiéra prvního dílu 23. září.
Hodnocení: 50 %
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

RECENZE: Ve Varnsdorfu na šrot aneb pohraniční vyhlídky studentů učňáku

Záběr z dokumentu Nic jako dřív

Mají silácký slovník světáků, ale bojí se maturity a ještě víc toho, co přijde po ní: reálné dospělosti se žitím na...

Uzdravila se a přijela. Hvězda Catherine Deneuveová završí Febiofest

Catherine Deneuveová na Febiofest,u

Původně měla francouzská herečka Catherine Deneuveová převzít čestnou cenu při zahájení pražského Febiofestu, ale...

VIDEO: Strašidelně zamilovaný Drákula zve na Hotel Transylvánie 3

trailer k filmu Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

Když se rodinka z animované série Hotel Transylvánie ve třetím dílu s podtitulem Příšerózní dovolená nalodí na výletní...

Najdete na iDNES.cz