Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V muzikálu Touha pilují hlavně tanec, podívejte se

  17:02aktualizováno  17:02
Režisérka Mirjam Landa už dává svému novému muzikálu Touha zřetelné obrysy. Příběh filmové Kvasky doznal několik zásadních změn, včetně obsazení hlavního hrdiny.

Režisérka Mirjam Landa při natáčení klipu z muzikálu Tajemství Daniela Landy. (18.9.2005) | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

Na Landovu hudbu se od 15. září nebude jen zpívat, ale i tančit. Režisérka Mirjam Landa chce nové pojetí svého filmového muzikálu Kvaska představit jako jednu velkou taneční show. "Tancovat se bude hodně, snažím se v podstatě dát taneční číslo do každého druhého výstupu," svěřila Landa iDNES.cz.

Lucie Vondráčková"Jsem na to blázen a tanec potřebuju. Hlavně mi také přijde, že těch opravdu tanečních muzikálů je u nás pořád málo a tenhle bude vyloženě taneční," doplnila. S tím souhlasí i představitelka hlavní role herečky Karin Lucie Vondráčková (alternuje Zuzana Krištofová), s níž právě pro její všestrannost Landa ráda a často spolupracuje. "Je u nás jednou z mála, kdo umí skvěle hrát, tančit i zpívat," říká.

Proto také nebyl důvod obsazení její role oproti filmu měnit (znovu se objeví i Jiří Korn či Richard Tesařík). Naopak hlavního hrdiny Bena se musel v divadelní podobě vzdát původní Filip Tomsa, protože není zrovna zdatný v tanci.

Náhradníky má hned tři - Jana Kříže, který se zviditelnil v třetí řadě soutěže SuperStar, několika muzikály protřelého Martina Písaříka a naopak muzikálového benjamínka Miroslava Hraběte.

. Ben třikrát jinak

O hlavní mužskou roli se podělí tři herci

"S mladými novými herci se musí samozřejmě i víc pracovat a dýl se hledá i ta role, ale už vidím, že to s nimi bude fungovat," nastiňuje režisérka, která s nimi právě pilně zkouší na prknech Divadla Kalich.

Muzikál také slibuje spoustu nových písní, ale novinek bude podstatně víc. "Největší změna je, že to tentokrát není o tom nápoji jako film, ani se tu neobjevuje žádný spoluvězeň. Místo něj tu bude jako opora Bena fungovat jeho rodina, což je rodina cirkusáků, která dostane velký prostor," říká Landa k ději.

Plakát k filmu KvaskaKaždopádně se režisérka pustila do opačného postupu, než je u podobných dílek běžné. Většinou napřed vznikne divadelní podoba muzikálu, které se pak v případě úspěchu chopí i filmová produkce, což se také jeví jako snadnější cesta.

"Nevím, jestli je to takhle těžší, protože jsem žádný divadelní muzikál do filmu nepřeváděla, ale tohle bylo hodně těžké. Docela jsem se s tím natrápila, než jsem našla klíč," přiznává.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

OBRAZEM: Nový cirkus a Tycho de Brahe. Patnáctá Letní Letná začala

Záběr ze slavnostního zahájení 15. Letní Letné, které neslo název De Nova...

Už patnáctý ročník festivalu Letní Letná zahájilo ve středu večer speciální představení De Nova Stella. Odstartovala...

Slovácko sa opět nesúdí. Nabídne skleničku vína a trochu melancholie

Milena Steinmasslová a Jozef Kroner v seriálu Slovácko sa nesúdí (1984)

Ústřední postava Divadelního spolku Kašpar Jakub Špalek má chalupu v Němčičkách na Slovácku. A právě na tomto místě,...

Jako Jonathan Livingston Racek. Akrobati Losers poletí Vzduchem

Oficiální ilustrační foto k představení Vzduchem

S nadsázkou se dá říci, že když se v pražských Letenských sadech v druhé polovině srpna nahlas zavolá Letní Letná, ozve...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz