Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Užitečné rady

  13:21aktualizováno  13:21
Jak se dostanu na projekce festivalu? Kolik mě bude stát vstupné? A kde v Jihlavě přespím? A za kolik? A na co můžu jít, až budu mít dokumetů plný zuby? Odpovědi na tyto otázky najdete v článku. A možná i na další.

Jak se akreditovat?
Zúčastnit se jako divák festivalu jde hned několika způsoby. Ti, kdo stihli možnost akreditovat se na festival v předstihu do 20. října, mají pobyt na festivalu o něco levnější.

Zoufat ale nemusejí příznivci filmu, kteří hodlají přijet do Jihlavy na poslední chvíli. Akreditační středisko v kině Dukla začne fungovat od pátku 26. října od 12 hodin. Pokud se rozhodnete akreditaci koupit na místě, dáte za ni 450 korun.  Akreditace zajišťuje svému majiteli volný přístup na všechny festivalové projekce. Není-li uvedeno jinak, platí i na doprovodné akce: autorská čtení, divadelní představení, koncerty, happeningy.

"Neumožní-li Vám vstup zdarma, získáte výraznou slevu," doplňují pořadatelé. Ke zdárné akreditaci je nutné předložit průkaz totožnosti a fotografii pasového formátu. Kdo che využít možnosti navštívit jenom vybraná představení, může si zakoupit samostatnou vstupenku na jednotlivé projekce. Tady by se vstupné mělo pohybovat v rozmezí od 50 do 60 korun.

Kde se ubytovat?
Pro festivalové fajnšmekry, kteří chtějí v Jihlavě ve společnosti filmů strávit několik dnů a přijíždějí z daleka, pořadatelé připravili dvě formy ubytování. Spát je možné ve vlastních spacácích v budově základní školy TGM na Žižkově ulici v Jihlavě. Škola je vzdálená asi pět minut od centra. Jeden nocleh přijde účastníky na třicet korun.

Jenom pár metrů od této školy stojí budova budova Domova mládeže, kde mohou účastníci festivalu přespat v internátních pokojích pro mládež. Jeden nocleh stojí 200 korun. Více informací dostanou zájemci v akreditačním centru v kině Dukla. Ubytování je ale možné zajistit v celé řadě jihlavských hotelů.

Čeština půjde letos přímo do oušek
Pokud v letošním roce budou chtít festivaloví hosté navštívit projekci zahraničního dokumentárního filmu, vyfasují k tomu speciální sluchátka, do nichž jim bude film simultánně překládán. Oproti loňským ročníkům to je úplná novinka. Návštěvníci kina budou mít tedy letos k dispozici překladová sluchátka. Zapůjčit si je budou moci přímo v kině.

"Počet sluchátek je omezený a bude nutit návštěvníky chodit do kina dříve, aby si sluchátka mohli vypůjčit," říká Hovorka. "Pohodlné to bude zase pro ty, kteří chtějí poslouchat v originále. Kdo bude chtít perfektní překlad, bude ho mít a nemusí se obávat zvuků, které by ho mohly rušit," dodává.

Vzhledem k tomu, že tato překladová zařízení jsou poměrně finančně náročná záležitost, návštěvníkům kina budou zapůjčovány na zástavu, kterou bude představovat buď finanční obnos pět set korun a nebo na průkaz totožnosti. Obé bude majitelům po vrácení sluchátek předáno zpět.  Překlady bude zajišťovat profesionální agentura zabývající se jazykovými překlady.

Autoři: ,Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Příští obětí vlny korektnosti může být Ježíšek nebo Vinnetou

„Malá černoška“ z přelomu 18. a 19. století se v Amsterdamu nově jmenuje „Dívka...

Až ve středu poběží v televizi oblíbená vánoční komedie Láska nebeská, vychutnejme si pořádně okamžik, kdy v ní děti...

TRAILERY ROKU: Nejvíc lákalo strašení a filmy dětem nepřístupné

Trailer To

Trailery leckdy předznamenávají úspěch avizovaného filmu. V krátkém přehledu jsme vybrali upoutávky, které v uplynulém...

Zemřela Eva Gorčicová, hlas známý z Dallasu či Star Treku

Eva Gorčicová v muzikálu Charleyova teta v Městském divadle Brno

V úterý 22. prosince odešla další z hereček Městského divadla Brno, pětašedesátiletá Eva Gorčicová. Talentovaná...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz