Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Underground on Strike! vol.IV

  17:42aktualizováno  17:42
- Přestože nemají garáže (akce proběhne v třetím podlaží) kvůli nízkému stropu nejlepší akustiku, pořadatelé slibují speciální zvukovou techniku. Návštěvníci se prý také mohou těšit na zvláštní světelné efekty. Na party, která se rozeběhne ve 21.00, se návštěvníci nemusejí pouze nechat unášet mixy některého z Djs. Mimo to si mohou nechat zdarma ostříhat vlasy od kadeřníků ze salonu Joshua.

Juana Atkinse mnozí označují za Dje, který šokujícím způsobem změnil v osmdesátých letech chicagskou a detroitskou hudební scénu. Časopis Hot Wired Article & Interview před pěti lety popsal Juana Atkinse jako techno vizionáře.

Na scéně dance music Atkins působí již od začátku 80. let. Silně ho ovlivnili němečtí Kraftwerk a s přítelelm Rickem Davisem roku 1980 založil projekt Cybotron. Hudba, kterou pak společně tvořili, by se dala přiblížit jako fúze evropského pop–techna a pouličního funku.V tomto duchu se také nesl Atkinsů a Davisův první hit Cosmic Car, který nahrály na vlastním labelu Deep Space Records.Poté, co vydali debutové album Enter na sanfranciském labelu Fantasy, projekt Cybotron rozpouštějí.
Detroitské a chicagské publikum počátkem osmdesátých let kromě Atkinse uznávalo i Derricka May. Ten je českým znalcům techna dobře znám. Loni v zimě ho totiž do pražského klubu Roxy přivezla agentura Lighthouse. S ním také Atkins hrál po chicagských a detroitských klubech.
Od roku 1985 má Atkins samostatný label Metroplex. Na něm také nahrál další věci jako Model 500 nebo Magic Juan. Ovšem teprve až hitem No UFO z téhož roku se Atkins zařadil mazi uznávané Djs a producenty. Atkins totiž nenahrává pouze svoji muziku, ale vydává i své přátele.
Zatím poslední hudební záležitostí, kterou o sobě dal Juan Atkins vědět, je album Body Soul. Atkinsovi příznivci mohou být spokojeni: je k dostání i na českém trhu.
Další s Djs, kteří vystoupí, je ženského pohlaví a říká si 100% Isis. I ji již mělo české publikum možnost slyšet na vlastní uši. Agentura Roxy Dust ji totiž přivezal do Prahy loni na podzim.
 Pokud by bylo třeba jmenovat ty výraznější akce, které se loni v Praze udály, vystoupení Isis by v seznamu nemělo chybět.
Isis patří k amsterodamské elitě a nejčastěji hraje v proslulém klubu Chemistry. Na to, že jde o zástupce něžného pohlaví, je Isis dost úderná a nekompromisní, ale hravá.
 

100%Isis

Juan Atkins

Juan Atkins

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

Zemřela královna soulu, legendární zpěvačka Aretha Franklinová

Aretha Franklinová v roce 1973

Ve věku 76 let zemřela americká soulová zpěvačka Aretha Franklinová. Umělkyně označovaná za "královnu soulu" trpěla...

RECENZE: Newyorští Grizzly Bear máchli tlapou a struny čouhaly z pódia

Záběr z prvního pražského koncertu newyorské kapely Grizzly Bear (13. srpna...

Americká alternativní kapela Grizzly Bear dorazila v pondělí poprvé k nám. V pražském Roxy naživo předvedla tu méně...

RECENZE: Rottrová, Ruml, texty snů. O slovo se hlásí kapela Nedivoč

Marie Rottrová na festivalu Benátská! s Impulsem 2018

Herec, bavič a hudebník Jiří Krhut známý například z Kabaretu BO! Jaromíra Nohavici vydal se svou kapelou Nedivoč desku...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz