Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

U kláštera zahrají kapely i dýdžejové

  15:52aktualizováno  15:52
Znojmo - Už jen minimální změny mohou ovlivnit dramaturgii letošního prvního ročníku dvoudenního festivalu Louka 2001, který na pátek a sobotu chystá do areálu Louckého kláštera Jazzparty agency spolu s Jihomoravským muzeem a místní radnicí. Poslechová i taneční hudba spolu s divadlem má oživit budovu premonstrátského kláštera a stát se součástí doprovodných akcí celorepublikové výstavy Deset století architektury.

"Festival by měl zahájit zpřístupnění kláštera veřejnosti od července do září. Program jsme vybírali tak, aby odpovídal prostorám a zároveň vyplnil mezeru v dramaturgii místních klubů. Naším záměrem je uvádět spíše jazz, funky a alternativní hudbu, případně jejich taneční odnože. I proto je součástí festivalu taneční scéna s chill-outem. Program doplňují divadla a výstavy v budově kláštera," uvedl David Lobpreis ze znojemské Jazzparty agency.

Organizátoři očekávají zhruba patnáct set návštěvníků. "I proto jsme nasadili poměrně nízké vstupné. Zájem o zakoupení lístků je ale zatím větší v Brně, než přímo ve Znojmě," dodal Lobpreis.

Vystoupení se budou konat na několika pódiích, divadelníci uvnitř historické budovy, milovníci taneční hudby v obřím stanu a hudebníci pod otevřeným nebem na vnitřním nádvoří kláštera. Organizátoři se bojí negativní reakce lidí bydlících na nedalekém sídlišti. "Jsou si toho vědomi, již dopředu žádali v místním tisku o shovívavost a berou na sebe veškerou odpovědnost se zabezpečením klidného průběhu celé akce," řekla vedoucí odboru školství znojemské radnice Marie Čejková.

Návštěvníci by měli na dvoudenní akci najít veškerý komfort, který je pro podobné festivaly nezbytností. Kromě zabezpečení hygienických zařízení, toalet či občerstvení bude na místě i možnost postavení stanů či za symbolický poplatek ubytování v tělocvičnách dvou blízkých škol. "Věříme, že první ročník bude úspěšný a stane se základem dlouhé tradice," uzavřel Lobpreis.

PROGRAM
Kapely: -123 minut, Blow, Color Factory, Čankišou, Einsam und Blind, Footprints, Ha Chucpe, Here, Hot and Sweet Orchestra,  Jablkoň, Jižní Kwily, Laputa, Laura a její tygři, Masomlejn, MIG 21, Polemic, Plney kotouch cihel, Radium.NFO, Tara Fuki, Ty syčáci a Záva, Jiří Suchý s bandem Hot and Sweet Orchestra
DJ´s: (ve spolupráci s East Base Agency) Ash, Baltazar, Blue, Dys-Martin, Charlie.B, Fungi, Jan2, Katcha, Koogi, IM Cyber, Tall, Tráva, Tvyks a další
Divadlo: Comedie dell arte (volné sdružení herců), Divadlo v 7 a půl,  Komediograf (HaDivadlo), Rotunda

Objev roku 1999, kapela -123 minut, při udílení ceny Akademie populární hudby. Kapela překvapila diváky děkovací řečí ve švédštině.

Autoři:Nejčtenější

Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Další z rubriky

Zemřela herečka Gabriela Vránová, dabovala i Catherine Deneuve

Gabriela Vránová

Po delší nemoci zemřela v sobotu ráno herečka Gabriela Vránová. Dlouholeté člence Divadla na Vinohradech bylo 78 let....

OBRAZEM: Od Ungeltu po Zlín. Co přejí do nového roku čeští umělci

Divadlo Ungelt, Praha

Na závěr roku tradičně vybíráme z došlých novoročenek od kulturních institucí, jako jsou galerie, divadla nebo...

KOMENTÁŘ: Příští obětí vlny korektnosti může být Ježíšek nebo Vinnetou

„Malá černoška“ z přelomu 18. a 19. století se v Amsterdamu nově jmenuje „Dívka...

Až ve středu poběží v televizi oblíbená vánoční komedie Láska nebeská, vychutnejme si pořádně okamžik, kdy v ní děti...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz