Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TV tipy na víkend: ortopedie je krásná a Steven Seagal zabiják

  17:02aktualizováno  17:02
Ano, je to tady - nové osudy postav slavné Nemocnice na kraji města. A v závěsu ten, který zmydlí každého - tedy Steven Seagal, americký prezident v ohrožení i fotr, co je pěkný lotr.

Ze seriálu Nemocnice na kraji města: Nové osudy | foto: © Česká televize

PÁTEK 26. ZÁŘÍ
Páteční večer můžete začít s prvním dílem zbrusu nové řady Nemocnice na kraji města (ČT1, 20:00). Což v praxi znamená, že jsou téměř všichni zpět: Čeňková, Blažej i Sova. A dost možná vás i tentokráte přesvědčí, že "ortopedie je krásná v tom, že lidské tělo nejen léčí, ale i z gruntu předělává".

Anthony Hopkins jako Hannibal Lecter v Mlčení jehňátekČistokrevná, místy na hraně, ale stále vtipná a hlavně skvěle obsazená je komedie Jeho fotr, to je lotr (Nova, 20:00). Následovat ji bude padouch z nejsympatičtějších, kanibal Hannibal Lecter ve slavném filmu Mlčení jehňátek (Nova, 22:25).

Dvojici krimithrillerů nabízí v pátek večer Prima. V prvním z nich, nazvaném Podezření (Prima, 21:15), hraje Harrison Ford prokurátora Rusty Sabicha, jenž je podezřelý z vraždy své půvabné kolegyně, která bývala jeho milenkou. Druhý se jmenuje Riziko (Prima, 23:50) a vypráví o muži, který dostane lákavou nabídku práce - post makléře. Rychle se vypracuje mezi nejlepší, ale začíná tušit, že pod elegantním povrchem dravé firmy se něco skrývá.

V nabídce je ještě drama s Richardem Gerem Nevěrná (ČT1, 23:05) o zdánlivě vzorné manželské dvojici. Vášeň je jako přírodní živel. Nezná žádná pravidla a následky bývají katastrofální.

SOBOTA 27. ZÁŘÍ
V sobotu to u televizních diváků vyhraje buď vzpomínková akce za zapomenuté hvězdičky ze soutěže X Factor nazvaná X Mix (Nova, 20:00), nebo krimithriller Firewall (Prima, 20:00). Ten vypráví o šéfovi síťového zabezpečení v bance - hraje ho Harrison Ford, který se spolu se členy své rodiny stane rukojmím bandy nelítostných zabijáků. Ti se chtějí zmocnit peněz nejbohatších klientů.

Brad Pitt Nejatraktivněji ale stejně vypadá slavný a strhující příběh s Bradem Pittem v hlavní roli Sedm let v Tibetu (ČT1, 21:00) a film s Al Pacinem Simone (ČT1, 23:30). Al Pacino tu hraje muže, který dokázal z představy udělat filmovou hvězdu, kterou obdivovaly miliony diváků.

Nic netušící univerzitní profesor Robert Burns se nevědomě podílel na kokainovém obchodu a byl uvězněn. Nezbývá mu než z vězení uprchnout, aby se pomstil. Taková je zápletka akčního filmu se Stevenem Seagalem Zabiják (Nova, 22:20). Ve stejný čas se americký prezident pokusí vymanit z obležení teroristů ve svém vládním speciálu Air Force One (Prima, 22:20).

NEDĚLE 28. ZÁŘÍ
Zdeněk SvěrákNa neděli je připraven přímý přenos zábavného programu ve prospěch konta Paraple nazvaný Dobročinná akademie aneb Paraple 2008 (ČT1, 20:00).

K vidění bude i horor Nezvratný osud (Prima, 23:05). Alex Browning má zvláštní předtuchu, ve které vidí výbuch letadla, jímž má se třídou odletět na školní výlet do Paříže. Mezi cestujícími způsobí velký rozruch, ale většina mu nevěří.

A o staré známé pravdě, že někdo ztroskotá na ostrově a někdo v životě, vypráví film Jezero zapomnění (ČT2, 22:10).

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

Najdete na iDNES.cz