Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Třetí StarDance: noví tanečníci, jinak žádné experimenty

  19:59aktualizováno  19:59
StarDance zkusí uspět potřetí, a takřka beze změny. Od 1. listopadu po osm sobotních večerů bude opět osm párů ve složení celebrita – tanečník předvádět týchž osm standardních a latinskoamerických tanců; divácké hlasy určí vítěze.

StarDance 3 - Zuzana Norisová a Jan Kliment | foto: Česká televize

Česká televize sází na jistotu. Taneční show podle licence britské BBC nevystřídá ani duo průvodců. "Bez Marka Ebena by to nebyla StarDance," prohlásila moderátorova kolegyně Tereza Kostková. Také model soutěže se nezmění, přestože ve světě už existují různé variace od čistě hvězdných přes soutěžící z ulice až po výběr modernějších tanců.

"Ale my jsme o jiné verzi vůbec neuvažovali. Ten formát se vyvíjí, i když vám připadá stejný – už tím, že přicházejí noví soutěžící. Věřím, že to bude znát," doufá Aleš Ulm, který má v ČT na starosti zábavné pořady. Jednu malou novinku nakonec slíbil: před každým vyhlášením výsledků diváckého hlasování prý StarDance zařadí hudebně taneční vystoupení hostů mimo soutěž.

O tom, že ČT půjde i do "trojky", se rozhodlo prakticky ve chvíli, kdy loni před Vánocemi skončilo finále druhé řady. Už tehdy se dekorace ukládaly do skladu s vědomím, že se do roka znovu postaví ve stejném sálu na pražském Výstavišti. "Zato bude úplně nová grafika," slibuje výrobní ředitel ČT Václav Myslík.

Taneční tréninky začaly již s koncem léta, ale většina známých tváří se prý na parketu stále necítí "pevná v kramflecích". Vysoké podpatky dělají potíže třeba herečce a zpěvačce Zuzaně Norisové: "Sice na nich podle rady svého tanečního partnera zkouším chodit i běžně po Praze, ale moc mi to zatím nejde."

. Kdo soutěží

Dana BATULKOVÁ
Jan ONDER

Herečka a tanečník
Zuzana NORISOVÁ
Jan KLIMENT
Herečka / zpěvačka a tanečník
Bohouš JOSEF
Lenka TVRZOVÁ

Zpěvák a závodní tanečnice
David SUCHAŘÍPA
Albina ZAYTSEVA

Herec a tanečnice
Jana DOLEŽELOVÁ
Michal NECPÁL

Modelka a tanečník
Vladimír KRATINA
Laura KLIMENTOVÁ

Herec a učitelka tance
Jaromír BOSÁK
Eva KREJČÍŘOVÁ

Sportovní komentátor a tanečnice
Iva FRÜHLINGOVÁ
Michal KOSTOVČÍK

Zpěvačka a závodní tanečník

Herci a herečky budou mít početní přesilu. Dana Batulková se při prvním setkání se svým mladičkým protějškem lekla: "Vždyť je to skoro dítě!" Dva herci, dlouháni, zase dostali drobné partnerky.

"Alespoň si můžeme dovolit i prvky, na které si jiní netroufnou," směje se David Suchařípa. A jeho kolega Vladimír Kratina přiznal, že právě partnerka a hudba jsou prý jediné dvě věci, které ho při tanci ruší. "Budu razit novou disciplínu: taneční sólo s vlastním počítáním," plánuje Kratina.

Dva reprezentanty má ve StarDance česká populární hudba. "Poprvé jsem si v taneční róbě připadala trochu jako od kolotoče, ale už to jde, zvykám si," konstatovala zpěvačka Iva Frühlingová, která jinak vyznává sportovnější styl. A zpěvák Bohouš Josef, který už si vyzkoušel naškrobený frak, se smíchem na rovinu vyhlásil: "Musím něco udělat se svým zevnějškem." Partu doplňují modelka Jana Doleželová a sportovní komentátor Jaromír Bosák.

O případné čtvrté řadě StarDance nechtějí tvůrci ještě mluvit, i když prý s BBC by se o ní dohodli rychle a snadno. Je však nasnadě, že rozhodne až divácký úspěch "trojky", do níž ČT podpořená řadou sponzorů zjevně vkládá veliké naděje.

Otázkou je, zda taneční show ve stylu "totéž napotřetí" bude publikum nadále zajímat. Sledovanost první řady StarDance se pohybovala kolem dvou milionů diváků, finálový večer jich přilákal dokonce 2,4 milionu. Zájem o druhou sérii už byl slabší, nejsledovanějším dílem se stalo znovu finále, ale tentokrát je vidělo jen 1,9 milionu lidí. Jak asi dopadne StarDance III? "Rádi bychom dosáhli stejných čísel, ale tipovat předem nebudeme," říká Aleš Ulm.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

VIDEO: Do říše kouzel druhých Fantastických zvířat míří mladý Brumbál

Eddie Redmayne ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít

Pod názvem Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny přijde 15. listopadu do našich kin pokračování příběhu, který se...

Najdete na iDNES.cz