Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Třetí StarDance: noví tanečníci, jinak žádné experimenty

  19:59aktualizováno  19:59
StarDance zkusí uspět potřetí, a takřka beze změny. Od 1. listopadu po osm sobotních večerů bude opět osm párů ve složení celebrita – tanečník předvádět týchž osm standardních a latinskoamerických tanců; divácké hlasy určí vítěze.

StarDance 3 - Zuzana Norisová a Jan Kliment | foto: Česká televize

Česká televize sází na jistotu. Taneční show podle licence britské BBC nevystřídá ani duo průvodců. "Bez Marka Ebena by to nebyla StarDance," prohlásila moderátorova kolegyně Tereza Kostková. Také model soutěže se nezmění, přestože ve světě už existují různé variace od čistě hvězdných přes soutěžící z ulice až po výběr modernějších tanců.

"Ale my jsme o jiné verzi vůbec neuvažovali. Ten formát se vyvíjí, i když vám připadá stejný – už tím, že přicházejí noví soutěžící. Věřím, že to bude znát," doufá Aleš Ulm, který má v ČT na starosti zábavné pořady. Jednu malou novinku nakonec slíbil: před každým vyhlášením výsledků diváckého hlasování prý StarDance zařadí hudebně taneční vystoupení hostů mimo soutěž.

O tom, že ČT půjde i do "trojky", se rozhodlo prakticky ve chvíli, kdy loni před Vánocemi skončilo finále druhé řady. Už tehdy se dekorace ukládaly do skladu s vědomím, že se do roka znovu postaví ve stejném sálu na pražském Výstavišti. "Zato bude úplně nová grafika," slibuje výrobní ředitel ČT Václav Myslík.

Taneční tréninky začaly již s koncem léta, ale většina známých tváří se prý na parketu stále necítí "pevná v kramflecích". Vysoké podpatky dělají potíže třeba herečce a zpěvačce Zuzaně Norisové: "Sice na nich podle rady svého tanečního partnera zkouším chodit i běžně po Praze, ale moc mi to zatím nejde."

. Kdo soutěží

Dana BATULKOVÁ
Jan ONDER

Herečka a tanečník
Zuzana NORISOVÁ
Jan KLIMENT
Herečka / zpěvačka a tanečník
Bohouš JOSEF
Lenka TVRZOVÁ

Zpěvák a závodní tanečnice
David SUCHAŘÍPA
Albina ZAYTSEVA

Herec a tanečnice
Jana DOLEŽELOVÁ
Michal NECPÁL

Modelka a tanečník
Vladimír KRATINA
Laura KLIMENTOVÁ

Herec a učitelka tance
Jaromír BOSÁK
Eva KREJČÍŘOVÁ

Sportovní komentátor a tanečnice
Iva FRÜHLINGOVÁ
Michal KOSTOVČÍK

Zpěvačka a závodní tanečník

Herci a herečky budou mít početní přesilu. Dana Batulková se při prvním setkání se svým mladičkým protějškem lekla: "Vždyť je to skoro dítě!" Dva herci, dlouháni, zase dostali drobné partnerky.

"Alespoň si můžeme dovolit i prvky, na které si jiní netroufnou," směje se David Suchařípa. A jeho kolega Vladimír Kratina přiznal, že právě partnerka a hudba jsou prý jediné dvě věci, které ho při tanci ruší. "Budu razit novou disciplínu: taneční sólo s vlastním počítáním," plánuje Kratina.

Dva reprezentanty má ve StarDance česká populární hudba. "Poprvé jsem si v taneční róbě připadala trochu jako od kolotoče, ale už to jde, zvykám si," konstatovala zpěvačka Iva Frühlingová, která jinak vyznává sportovnější styl. A zpěvák Bohouš Josef, který už si vyzkoušel naškrobený frak, se smíchem na rovinu vyhlásil: "Musím něco udělat se svým zevnějškem." Partu doplňují modelka Jana Doleželová a sportovní komentátor Jaromír Bosák.

O případné čtvrté řadě StarDance nechtějí tvůrci ještě mluvit, i když prý s BBC by se o ní dohodli rychle a snadno. Je však nasnadě, že rozhodne až divácký úspěch "trojky", do níž ČT podpořená řadou sponzorů zjevně vkládá veliké naděje.

Otázkou je, zda taneční show ve stylu "totéž napotřetí" bude publikum nadále zajímat. Sledovanost první řady StarDance se pohybovala kolem dvou milionů diváků, finálový večer jich přilákal dokonce 2,4 milionu. Zájem o druhou sérii už byl slabší, nejsledovanějším dílem se stalo znovu finále, ale tentokrát je vidělo jen 1,9 milionu lidí. Jak asi dopadne StarDance III? "Rádi bychom dosáhli stejných čísel, ale tipovat předem nebudeme," říká Aleš Ulm.
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

RECENZE: Prská, bublá, duní, vrže. Béčkový veležralok závidí Čelistem

Záběr z filmu Meg: Monstrum z hlubin

Do filmu Meg: Monstrum z hlubin nacpalo studio 150 milionů dolarů, přesto výsledek může jen závidět Čelistem, kde obrys...

RECENZE: Živelný ruský rock duní svobodou romantického Léta z osmdesátek

Moment z filmu Léto

Když jeho filmu tleskal letošní festival v Cannes, seděl ruský režisér Kirill Serebrennikov v domácím vězení. O to více...

Guilty pleasure. Jaké jsou tajné televizní lásky, za které se stydíme?

Beverly Hills 90210 - Steve a Kelly

Anglický výraz „guilty pleasure“ čili provinilé potěšení pronikl do televizní říše jako označení pořadů, které...

Najdete na iDNES.cz