Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RECENZE: Klus vyvěsil tibetskou vlajku, skákal, rýmoval, ale i nudil

  10:58aktualizováno  10:58
Tomáš Klus je zpátky po roční koncertní pauze, v pátek se se svým Recyklus Tour zastavil v zaplněném pražském Foru Karlín. Přes dvě hodiny trvající koncert nabídl zpěvákovy hity, ale bohužel i hluchá místa, která bylo zatěžko přečkat.

Je znát, že radost nad návratem na pódia je oboustranná. Klusův koncert si viditelně užívali jako fanoušci v publiku, tak písničkář sám. Scéna plná recyklovaných předmětů jako odkaz na název turné připomínala trochu skládku, ale Klus bavil dav jako krotitel krys a ani vyvěšení tibetské vlajky nepůsobilo nijak rušivě či pateticky.

Recyklus Tour

Tomáš Klus a Jeho cílová skupina

Místo konání: Forum Karlín, Praha

21. října 2016

Hodnocení­: 65 %

Kromě symbolického gesta Klus neodolal ani narážkám na politiku včetně vymezení se vůči dopisu ústavních činitelů nebo komentáře – „Zeman je směšný a Babiš nebezpečný“.

Co zvládá Tomáš Klus na výbornou, je laškování s publikem. Když se vmísil do davu pod pódiem, aby si s vybranými fanoušky zatancoval, a doprovázel to improvizovanými verši do zpěvu, stal se jasným hrdinou večera.

Bohužel především v první polovině show opakovaně padal řetěz. Jsou dva druhy pomalých písní – při jedněch si posluchači zpívají, při druhých klebetí. I na ty první došlo, bohužel v první části večera se mnohokrát zájem publika od pódia odvrátil k mobilům a kamarádům. Skladba doprovázená jen kontrabasem a perkusemi a preferovaná spíš kapelou než fanoušky prostě nemá šanci halu utáhnout a dychtivý dav strhnout.

Fotogalerie

V kontrastu s tím se ukázalo, že kromě pohotového veršování tkví největší Klusova koncertní síla v jeho doprovodné Cílové skupině. Za prvé plně elektrifikované kousky zněly dokonale, včetně novinky Dobré ráno. A potom jej Jiří Kučerovský dokáže i sympaticky shodit. „Když mluví takhle mezi písničkami, tak já ho neposlouchám. Vám bych doporučil totéž,“ zahlásil suše. Takový kolega je dar z nebes.

Koncert trval něco přes dvě hodiny a nakonec došlo i na hity, které Klus s kapelou do nadšeného publika vysypal s razancí. Jenže ani to nesmazalo dojem z první části vystoupení, kdy se písničkář dopustil hříchu, který si muzikant nesmí nikdy dovolit – nudit.

Klusův koncert měl své hvězdné momenty, ale také okamžiky, kdy se musel horko těžko odrážet ode dna. A přitom stačilo málo – zhustit poněkud rozředěný program na hutnou hodinu a půl.

Křišťálová Lupa 2016Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

Sziget znamená maďarsky ostrov. A také týdenní festival plný zábavy

Dua Lipa na festivalu Sziget 2018

Tisíc koncertů a jiných představení v sedmi dnech, hvězdy od Kendricka Lamara po Arctic Monkeys a 565 tisíc návštěvníků...

Na Soundtracku zahrají i hudbu z Kingdom Come. K mání byly lístky se slevou

Tvůrci hry Kingdom Come: Deliverance vrátili areálu jeho středověkou podobu,...

Kingdom Come: Deliverance, tedy česká počítačová hra roku, která zaujala i v zahraničí, se na festivalu Soundtrack...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

Najdete na iDNES.cz