Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Točí se pokračování Pojišťovny štěstí

  1:00aktualizováno  1:00
Vyhrát je těžké, zopakovat úspěch ještě těžší. Tvůrci seriálu Pojišťovna štěstí, který vynesl Nově tři ceny divácké ankety TýTý, se o to pokusí. Režisér Jiří Adamec natočil první záběry druhé řady příběhu dvou žen a jednoho muže.
Pojišťovna štěstí

Pojišťovna štěstí - Miroslav Etzler, Nikol Štíbrová a Kateřina Brožová - první klapka natáčení nové řady seriálu Pojišťovna štěstí (21. června 2005) | foto: David NeffMF DNES

"Já už mám nejtěžší část bitvy za sebou," přiznala scenáristka Eva Papoušková, jejíž text herci chválili.

"Jsem přesvědčena, že lidé budou spokojeni, jsou tam nečekané prvky, které mě příjemně překvapily. Bude to víc než hezké," prohlásila Jiřina Jirásková, jejíž postavě posluhovačky Kekulové hrozí vyhazov.

Rodina, kde uklízela, se rozpadla, ředitel čili Miroslav Etzler dal přednost hrdince Aleny Antalové, s manželkou alias Kateřinou Brožovou se rozvádí – a ta hned ve včerejší úvodní scéně vešla do realitní kanceláře prodat dům. "Moje role se vyvíjí strašně zajímavě," slíbila Brožová.

Neméně zajímavý však bude osud její sokyně, do seriálu vnese prvky reality show. Antalová je totiž právě v pátém měsíci těhotenství a zázemí v čele s lékařem i scénář seriálu tomu bylo nutné přizpůsobit.

"Budeme vlastně kopírovat skutečnost, jinak by to ani nešlo," vysvětlil režisér, že v roli i v "civilu" bude herečka prožívat totéž. Už proto prý potřebují štěstí dvojnásob, což si Adamec pojistil týmž štábem jako minule, vírou ve stejně příznivé počasí a památečním tričkem z prvního natáčení.

Také herci jsou vesměs titíž, nově však přibudou dvě důležité postavy, které přijedou na nedaleký zámek. Více toho tvůrci sice prozradit nechtěli, nicméně špitá se, že půjde o dceru s otcem, jehož představitel se ještě hledá. "Nevím, co smíme prozrazovat, myslím, že o ději nic – ale já beztak nic nevím," smál se Etzler.

Úryvky z první části druhé třináctky jen naznačily, že po odchodu od rozvodového soudu ztropí hrdinovi jeho exmanželka na ulici před zraky policisty hysterickou scénu, kterou právníci rychle uhlazují, nebo že při smutném loučení s uklízečkou popíjí paní domu daikiri, kdežto rázná paní Kekulová si ústy Jiřiny Jiráskové objedná: "S koktejlem se nedělejte. Rum."

Pojišťovna štěstí provázená třímilionovou sledovaností u diváků jasně vítězila, její "dvojka" však vstoupí do jiné situace – do éry silné vlny českých seriálů. Jen sama Nova kromě stávající Redakce točí Ulici, chystá Ordinaci, dolaďuje Místo nahoře II – a zbraně tasí také ostatní televize.

Adamec si je toho vědom. "Ukáže se až na obrazovce, co záplava seriálů udělá. Buď si je lidé oblíbí ještě víc, nebo jim inflace seriálů znechutí i ty dobré. Ale je tu i třetí, nejhorší možnost: že vzniknou seriály špatné a zdevalvují celý žánr jako takový," míní režisér, jehož jméno na Nově před lety kralovalo úspěšným zábavným pořadům.

Od zábavy se však diváci odklonili k seriálům a ani Adamec by si si netroufl tuto křivku zvrátit zpět: "Neexistuje! To, co dokázaly u publika tři naše silvestrovské pořady, už dnes nelze. Teď se dá jen čekat, až se tahle sinusoida k zábavě znovu vrátí."

Zatím však doba přeje domácím seriálům, takže k divákům se Pojišťovna štěstí II dostane už příští podzim. Bude-li úspěšná, Nova se nezdráhá uvažovat ani o třetí sérii.

foto
Seriál Pojišťovna štěstí
vysílá TV Nova

Autoři:Nejčtenější

Se synem nejsem v kontaktu. Marcela z Manželských etud byla hostem Za scénou

Za scénou: Helena Třeštíková a Marcela Haverlandová - celý záznam

Rozvedla se po dvou letech, dceru Ivanu, kterou vychovala sama, zabil vlak a se synem Tomášem z druhého vztahu má...

RECENZE: Stepaři a záplava hostů udělali z oslavy Vondráčkové estrádu

Helena Vondráčková v O2 areně (20. ledna 2018)

Na téměř tříhodinovou cestou do historie své hudební dráhy vzala Helena Vondráčková v sobotu publikum v pražské O2...Zemřel herec, který byl se Suchým, Horníčkem či Štědrým u zrodu Semaforu

Zdeněk Braunschläger hrál v nejznámějších českých filmech a seriálech.

Když mu na podzim roku 2015 udělili v Třebíči Cenu města, nemohl se již slavnosti zúčastnit ze zdravotních...

Načeradského obrazy pobouřily ředitelku galerie. Výstava skončila

Jiří Načeradský, Milenci

Ve slovenských Piešťanech předčasně skončila výstava českého výtvarníka Jiřího Načeradského. Některá díla totiž...

RECENZE: Renčovy Zoufalé ženy musí růžové nic alespoň navenek načechrat

Klára Issová ve filmu Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Romantická komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, natočená podle scénáře i knihy Haliny Pawlowské, má na rozdíl od...

Další z rubriky

GLOSA: Celý můj život obnáší sto čtyři minut. Co přinesly Manželské etudy?

Dokument o Ivaně a Václavu Strnadových z cyklu Heleny Třeštíkové Manželské...

Každý z nich je jedinečný. Nicméně ke konci cyklu Manželské etudy po 35 letech, kdy ve čtvrtek ČT2 odvysílá poslední...

RECENZE: Dětská pohádková telenovela marně vzhlíží k Ať žijí duchové

Záběr z pohádky Dukátová skála

Okřídlená cesta do pekel dlážděná nejlepšími úmysly se zhmotnila v nové české pohádce o dětském prázdninovém...

Zemřel Simon Shelton, Tinky-Winky z Teletubbies. Natáčel i s Konvalinkovou

Tinky Winky z Teletubbies

I když později zrovna závratnou kariéru neudělal, celé generace dětí vyrůstaly s jeho hlasem. Britský herec Simon...

Najdete na iDNES.cz