Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Točí se pokračování Pojišťovny štěstí

  1:00aktualizováno  1:00
Vyhrát je těžké, zopakovat úspěch ještě těžší. Tvůrci seriálu Pojišťovna štěstí, který vynesl Nově tři ceny divácké ankety TýTý, se o to pokusí. Režisér Jiří Adamec natočil první záběry druhé řady příběhu dvou žen a jednoho muže.
Pojišťovna štěstí

Pojišťovna štěstí - Miroslav Etzler, Nikol Štíbrová a Kateřina Brožová - první klapka natáčení nové řady seriálu Pojišťovna štěstí (21. června 2005) | foto: David NeffMF DNES

"Já už mám nejtěžší část bitvy za sebou," přiznala scenáristka Eva Papoušková, jejíž text herci chválili.

"Jsem přesvědčena, že lidé budou spokojeni, jsou tam nečekané prvky, které mě příjemně překvapily. Bude to víc než hezké," prohlásila Jiřina Jirásková, jejíž postavě posluhovačky Kekulové hrozí vyhazov.

Rodina, kde uklízela, se rozpadla, ředitel čili Miroslav Etzler dal přednost hrdince Aleny Antalové, s manželkou alias Kateřinou Brožovou se rozvádí – a ta hned ve včerejší úvodní scéně vešla do realitní kanceláře prodat dům. "Moje role se vyvíjí strašně zajímavě," slíbila Brožová.

Neméně zajímavý však bude osud její sokyně, do seriálu vnese prvky reality show. Antalová je totiž právě v pátém měsíci těhotenství a zázemí v čele s lékařem i scénář seriálu tomu bylo nutné přizpůsobit.

"Budeme vlastně kopírovat skutečnost, jinak by to ani nešlo," vysvětlil režisér, že v roli i v "civilu" bude herečka prožívat totéž. Už proto prý potřebují štěstí dvojnásob, což si Adamec pojistil týmž štábem jako minule, vírou ve stejně příznivé počasí a památečním tričkem z prvního natáčení.

Také herci jsou vesměs titíž, nově však přibudou dvě důležité postavy, které přijedou na nedaleký zámek. Více toho tvůrci sice prozradit nechtěli, nicméně špitá se, že půjde o dceru s otcem, jehož představitel se ještě hledá. "Nevím, co smíme prozrazovat, myslím, že o ději nic – ale já beztak nic nevím," smál se Etzler.

Úryvky z první části druhé třináctky jen naznačily, že po odchodu od rozvodového soudu ztropí hrdinovi jeho exmanželka na ulici před zraky policisty hysterickou scénu, kterou právníci rychle uhlazují, nebo že při smutném loučení s uklízečkou popíjí paní domu daikiri, kdežto rázná paní Kekulová si ústy Jiřiny Jiráskové objedná: "S koktejlem se nedělejte. Rum."

Pojišťovna štěstí provázená třímilionovou sledovaností u diváků jasně vítězila, její "dvojka" však vstoupí do jiné situace – do éry silné vlny českých seriálů. Jen sama Nova kromě stávající Redakce točí Ulici, chystá Ordinaci, dolaďuje Místo nahoře II – a zbraně tasí také ostatní televize.

Adamec si je toho vědom. "Ukáže se až na obrazovce, co záplava seriálů udělá. Buď si je lidé oblíbí ještě víc, nebo jim inflace seriálů znechutí i ty dobré. Ale je tu i třetí, nejhorší možnost: že vzniknou seriály špatné a zdevalvují celý žánr jako takový," míní režisér, jehož jméno na Nově před lety kralovalo úspěšným zábavným pořadům.

Od zábavy se však diváci odklonili k seriálům a ani Adamec by si si netroufl tuto křivku zvrátit zpět: "Neexistuje! To, co dokázaly u publika tři naše silvestrovské pořady, už dnes nelze. Teď se dá jen čekat, až se tahle sinusoida k zábavě znovu vrátí."

Zatím však doba přeje domácím seriálům, takže k divákům se Pojišťovna štěstí II dostane už příští podzim. Bude-li úspěšná, Nova se nezdráhá uvažovat ani o třetí sérii.

foto
Seriál Pojišťovna štěstí
vysílá TV Nova

Autoři:Nejčtenější

Ženy vůbec netušily, že je duchovní znásilňuje, vzpomíná Hadar Galronová

Autorka a dramatička Hadar Galron v Kroměříži v roce 2012

Izraelská autorka a dramatička Hadar Galronová se v Česku těší nebývalé oblibě. Postavení žen v ortodoxní židovské...

RECENZE: Konečně událost roku! V kině by Dukla 61 byla zjevením

Z filmu Dukla 61 (Martha Issová)

Konečně se zrodila domácí filmová událost roku. A je příznačné, že nevznikla pro kina, nýbrž na televizní půdě. Příběh...GLOSA: Slušní lidé přerušili představení s Ježíšem. Vrátí mi i vstupné?

Uvedení kontroverzní hry, v níž Ježíš znásilňuje muslimku, provázela řada...

„Tak jsme šli na pódium, kde jsme se drželi za ruce, aby herci nemohli hrát,“ uvedl předseda hnutí Slušní lidé Zdeněk...

VIDEO: Královna burlesky přiveze slavnou koupel ve sklence na martini

Dita von Teese, paní dokonalá. Je moderní ikonou burlesky.

Královna burlesky Dita Von Teese míří do Prahy. Vystoupí v rámci evropského turné The Art of the Teese 22. listopadu v...

Jsem znechucen, vzkázal k odvolávání děkana senátu FAMU Jaroslav Brabec

Režisér Jaroslav Brabec s cenou Elsa (2004)

Ani mimořádné plénum akademické obce, kde se projednával návrh osmi z devíti členů akademického senátu na odvolání...

Další z rubriky

RECENZE: Přesný, čistý. Byla by škoda, kdyby se udržel v kinech Na krátko

Petra Špalková při natáčení filmu Na krátko

Takový film jako Na krátko u nás vzniká vzácně. Příběh o dětech, ale ne pro ně, vyprávěný s citem a bez sentimentu. Jen...

Do boje o děkana FAMU se vložili filmaři Svoboda a Sommerová i studenti

Českého lva za dokument Červená získala režisérka Olga Sommerová. (10. března...

Návrh odvolání děkana FAMU, s nímž přišlo osm z devíti členů akademického senátu fakulty, pobouřil další známé filmaře....

PRVNÍ DOJMY: Mladý Han Solo řídí loď, politiku Star Wars určují ženy

Z filmu Solo: Star Wars Story

Potěší, že premiérový film Solo: Star Wars Story je o poznání snesitelnější než předchozí odvozenina Hvězdných válek,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz