Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

To je nádhera, pochvalovala si Hegerová Slavkov

  0:01aktualizováno  0:01
Vojáci, jsem s vámi spokojen, prohlásil ke svým mužům Napoleon na slavkovském zámku po své nejslavnější bitvě. Spokojeni byli očividně na témže místě i hudební příznivci, kteří dorazili na pátý ročník tradičního Festivalu Slavkov.

Hana Hegerová - Hana Hegerová - charitativní koncert Aneta pro Světlušku, Lucerna. (20.10.2005) | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

Jeho hlavní hvězdou byla letos Hana Hegerová, které kromě aplaudujícího publika složila přímo na pódiu poctu písní i její obdivovatelka Aneta Langerová.

V komorní atmosféře zámecké zahrady, již zdobí stále funkční barokní fontány, nabídl festival kvalitní program s kapelami Chinaski, Gipsy.cz, Prohrála v kartách či MIG 21.

Přilákat se podařilo téměř čtyři a půl tisíce lidí, jednotlivé účinkující uváděli na pódium účastníci nedávné televizní soutěže X Factor. Brněnská šestice All X se své role zhostila až překvapivě skromně, byť její jméno na plakátech asi návštěvnosti v jejím rodném kraji pomohlo.

Nevděčná role "startéra" patřila letos kapele Chinaski, během jejichž koncertu se areál teprve naplňoval. O něco lépe už na tom byla Aneta Langerová, která se na jediném slavkovském pódiu objevila po šesté hodině.

Za doprovodu čtyřčlenné kapely zkombinovala skladby ze svých dvou desek – z té první zaznělo Pár důvodů, Když nemůžu spát či v jejím přednesu nejsilnější Voda živá, z druhé Vysoké napětí, Malá mořská víla  a Podzim. Překvapením byla Mapa lásky, kterou se pouze za doprovodu kytaristy Martina Ledviny poklonila původní interpretce Haně Hegerové.

Úderem sedmé patřilo pódium ostřílené koncertní kapele Prohrála v kartách a jejím rockovým vypalovačkám, do světa Gipsy.cz v půl deváté přivítal Radoslav "Gipsy" Banga.

Po jeho výzvách, ať se ženy dají do tance, se publikum poslušně, byť jen mírně rozvlnilo. Ze zbrusu nového alba Reprezent představili Gipsy.cz skladby Benga Beating, Love love a Gejza Ušti, nakonec vystoupení dav pořádně rozhýbal osvědčený hit Romano Hip Hop.

Po půl desáté se začalo stmívat, pódium ozářilo fialovomodré světlo a ztichlé publikum přivítalo Hanu Hegerovou a její Čerešně. První dáma českého šansonu spolu s Petrem Maláskem a jeho kapelou vnesla do zámecké zahrady klid, jejž střídal aplaus z publika. Dojatá zpěvačka děkovala slovy: "To je nádhera." A když spustila notoricky známý popěvek: "Za mostem v úzké ulici" ze skladby Levandulová, fanoušci už pískali a hučeli jak o život.

Sobotě ve Slavkově se dalo vytknout jen málo věcí, konkrétně občasné problémy se zvukem a pískajícími mikrofony a na počet lidí málo stánků s občerstvením. I těch pár minusů však spolehlivě smazal pozitivní humor kapely MIG 21 se showmanem Jiřím Macháčkem v čele, který návštěvníky vyprovázel domů s úsměvem na rtech.    

Festival Slavkov 2008
Účinkovali Chinaski, Aneta Langerová, Hana Hegerová, MIG 21 a další. Sobota 21. června.
Hodnocení: 80 %
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Další z rubriky

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na festival SmíchOff

Rock for People 2008 - Tata Bojs

Portál iDNES.cz připravil soutěž o dvacet volných vstupenek na hudební festival SmíchOff Summer, který se koná v sobotu...

Bohnice hudbou a divadlem opět upozorní na duševní zdraví

Už jsme doma (Miroslav Wanek)

Už 19. ročník festivalu hudby a divadla Babí léto v rámci Týdnů pro duševní zdraví se odehraje na tradičním místě v...

SOUTĚŽ: Vyhrajte volňásky na Semtex Culture

Zpěvák Shaggy

Portál iDNES.cz připravil bleskovou soutěž o volné vstupenky na jeden z posledních festivalů letní sezony Semtex...

Najdete na iDNES.cz