Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tindersticks přijíždějí do Prahy poloviční, ale s radostí

  2:40aktualizováno  2:40
Dlouhá pauza, která hrozila rozpadem, skončila a melancholičtí králové Tindersticks jsou zpět v plné síle. Pravda, ze šesti členů zbyli jen tři, ale letošní album The Hungry Saw není v tomto směru nijak poznamenáno.

Stuart A. Staples z kapely Tindersticks | foto: Profimedia.cz

Plnohodnotný jistě bude i dnešní koncert v pražském Divadle Archa. "Jsem rád, že jsme kapelu zase dali dohromady," říká zpěvák Stuart Staples. "I když jsem měl pocit, že už jsou Tindersticks za mnou."

"Sólovka mě nasměrovala"

Nejistá budoucnost nastala po albu Waiting For The Moon (2003). "Cítili jsme, že si potřebujeme odpočinout," říká Staples. "Turné jsme jeli dost nadoraz a úplně se z toho vytrácela radost." V několikaleté pauze vydal zpěvák dvě sólová alba, což vedlo k spekulacím o konci Tindersticks.

"O sólové kariéře jsem vůbec neuvažoval, ani mě to nenapadlo. Na druhou stranu jsem si nebyl jistý, jestli budou Tindersticks ještě pokračovat," poznamenává Staples. Skutečnost, že z šestičlenné kapely zbyla tříčlenná, zpěvák nijak nedramatizuje. "Prostě to tak pozvolna vyplynulo a myslím, že je to jednoznačně ku prospěchu věci."

Zároveň zpěvák popírá, že by jeho sólová kariéra měla na budoucí personální změny v kapele nějaký vliv. "Sólové působení mě určitě nějakým způsobem nasměrovalo. Když jsem si vyzkoušel tuhle samostatnou práci, určitě jsem si podvědomě něco z toho do kapely přinesl. Ale na složení Tindersticks to žádný vliv nemá. Spíš se to projevuje ve studiovém a skladatelském působení." Ostatně studiová práce ve třech fungovala tak dobře, že se kapela rozhodla pokračovat. "Byl to nejpádnější důkaz, že se máme oklepat a jít dál," říká Staples.

Do Prahy? S radostí

Skládání v Tindersticks obstarává z větší části dvojice Stuart Staples a klávesista David Boulter. Ten první žije ve Francii, zatímco druhý má rodinu v Praze. Kde se tedy scházejí?

"Většinou jezdí David za mnou. Je to mnohem praktičtější, protože tady ve Francii mám skvěle vybavené studio, takže se nám tu pohodlněji pracuje. Ale dost mě to mrzí. Občas bych rád vypadnul, a kdyby to bylo zrovna do Prahy, tím lépe."

Právě probíhající turné, jehož součástí bude zmíněný pražský koncert, nikterak netrpí radikálním zmenšením osazenstva kapely. Zbylí členové si přece umějí dobře poradit. "Vždycky jsme si s sebou vozili další muzikanty a na tom se nic nebude měnit," říká Staples.

"V podstatě vystupuje ten, kdo zrovna dorazí a má čas. Je to takové proměnlivé, a tím pro nás neustále zábavné a vzrušující. Každý koncert je tím pádem jiný. Do Prahy, počítám, přijedeme v sedmi lidech. Ale to víte, člověk nikdy až do posledního dne neví, jak to dopadne."

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

GLOSA: Létofest vyvrcholil stylově a burácivě s Wanastovkami a Kabátem

Wanastowi Vjecy na Létofestu 2018

Závěr brněnské zastávky putovního Létofestu patřil v sobotu večer živoucím legendám. Svých dvakrát pětasedmdesát minut...

Na Soundtracku zahrají i hudbu z Kingdom Come. Kupte si lístky se slevou

Tvůrci hry Kingdom Come: Deliverance vrátili areálu jeho středověkou podobu,...

Kingdom Come: Deliverance, tedy česká počítačová hra roku, která zaujala i v zahraničí, se na festivalu Soundtrack...

Najdete na iDNES.cz