Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Timberlake a Kunisová: Sex jsme vymýšleli u stolu, stala se z něj věda

Exkluzivně   12:05aktualizováno  12:05
Justin Timberlake je slavný díky hudbě a roli ve filmu o Facebooku, Milu Kunisovou proslavila scéna lesbického sexu v Černé labuti. Teď spolu natočili komedii, v níž dvě třetiny času tráví v posteli milováním. Ideální témata pro rozhovor, řeklo by se. Jenže by to nesměli být Timberlake a Kunisová.

Z filmu Kamarád taky rád

Jsou hvězdy a hvězdy. Některé berou propagaci filmů jako stavovskou čest a můžete se jich ptát na cokoli, vždycky ochotně odpovědí. Pak jsou takové, jež skrze své agenty a manažery pošlou seznam zakázaných témat, a z těch nedostanete skoro nic. Leda tak pokrčení ramen.

Fotogalerie

Justin Timberlake a Mila Kunisová patří do té druhé skupiny. Přestože rozhovory rozdávali k filmu Kamarád taky rád, kde se sex nejen intenzivně provozuje, ale také ústně probírá, mluvit o něm nechtěli. A stejně tak měli na seznamu tabu internet a hudbu. Co na tom, že bez hudby by nebyl Timberlake zpěvák a bez „internetové role“ v The Social Network herec.

Když tak jednoho dne dorazili do luxusního pařížského hotelu na oficiální rozhovory, čekal je nezvyklý zážitek. Za normálních okolností by se na ně už u dveří vrhli novináři lační odpovědí, tentokrát vládlo ticho. „Tak začneme. A hlavně prosím žádná hudba, žádný internet a žádný sex, však víte,“ pravil Timberlake. Novináři zaklapli bloky s „nevhodnými“ otázkami: nevěděli.

Natočili jste film o sexu mezi kamarády, říká se tomu mít přítele s přidanou hodnotou. Jak funkční je podle vás tenhle model vztahu?
Kunisová (K):
Musíte se nás na to ptát?

Je to hlavní téma filmu, který po světě propagujete.
K:
No právě, ten film mluví za mě.

Nás by ale zajímal váš názor.
K:
Já nevím. Existují jen dvě cesty: buď se ze sexu zrodí vztah, nebo po něm následuje přátelství. To jsem si nevymyslela, takhle to ve světě chodí.

Timberlake (T): Termín "přítel s přidanou hodnotou" (anglický název snímku je Friends With Benefits - pozn.red.) jsme použili k popsání fenoménu, který hýbe dnešní společností - sexu bez citových závazků. Pokud se ale ptáte na můj názor... Přemýšlel jsem o tom a došel jsem k závěru, že takovým přítelem s přidanou hodnotou je vlastně i váš partner, člověk, se kterým se rozhodnete strávit zbytek života. Respektive měl by jím být - jinak byste přece nezvládli všechno to, co soužití obnáší. Spát s někým není totéž jako spát vedle někoho. Náš film je komedie, nikoli sociální sonda, a tak tohle téma pojímá s nadsázkou. V podstatě jsme však chtěli říct, že žádný sex není prostý citů. Ani mezi kamarády.

Soutěž

Hrajte o lístky a dárky

Portál iDNES.cz a distribuční společnost Falcon vyhlašují soutěž o volné lístky, trička a diáře Moleskine. Dárky spojené s filmem Kamarád taky rád získáte, když správně a včas zodpovíte na tři otázky. Hrát můžete ZDE.

Váhali jste, zda vzít roli v romantické komedii?
K:
Já ale nešla točit romantickou komedii. Byla jsem fanynkou režiséra Willa Glucka a chtěla jsem hrát v jeho filmu. Věděla jsem, že je originální a že nedopustí, aby vzniklo něco povrchního nebo zaměnitelného.

T: Mila nastoupila na palubu až ve chvíli, kdy bylo rozhodnuto, že se žádná romantika konat nebude. To já dostal scénář dřív, v době, kdy ještě šlo o klasickou selanku pro děti a mládež. Naštěstí do projektu vstoupil Will a shodli jsme se, že pokud se toho máme my dva účastnit, musíme z toho udělat něco mnohem opravdovějšího a živějšího. Zbývalo jediné -najít herečku, která se nebude bát jít do toho s námi. Mila nás oba napadla jako první.

V čem se tedy Kamarád liší od dalších filmů svého žánru?
T:
V tom, že to není romantická, ale generační komedie. Naším záměrem nebylo točit o lásce, ale mluvit za naši generaci. A myslím, že jsme uspěli, kdo film viděl, musel získat pocit, že mu konečně někdo rozumí. A taky že sleduje realitu, nikoli vybájený svět.

Takže New York je skutečně plný lidí, kteří upřednostňují sex s kamarádem před klasickým vztahem?
T:
Tou realitou jsem měl na mysli spíš formu, způsob vyjadřování našich hrdinů a to, jak se chovají. Nepůsobí jako Marťani, jsou to lidi z našeho světa, kteří nevěří na osud a na to, že je někdo někomu souzený. V životě to zkrátka chodí jinak než ve filmu a my se to snažili respektovat.
K: Dvakrát týdně jsme se s Justinem a Willem scházeli nad původním scénářem a stránku po stránce ho přepisovali. Chtěli jsme, aby byl současný a autentický, abychom mu sami věřili. Aby dal základ filmu, na který si rádi sami zajdeme.

Choreografie sexu

V milostných scénách, které ve filmu převažují, bez ustání mluvíte. Dokonce sex přirovnáváte k tenisovému zápasu a dáváte si vzájemně pokyny, jak na něj.
K
(rozhořčeně): Vy pak moje slova určitě překroutíte, ale zkusím vám to vysvětlit. Osobně zkušenost s kamarádským sexem nemám, ale kdybych se v podobné situaci ocitla, asi bych mohla mluvit o technice sexu přímo v posteli. Vlastně bych si o ní bez zábran popovídala i se svým stálým partnerem, jen bych asi ubrala na počtu slov a byla méně přímá. Jinak nevidím nic špatného na tom, že řeknu, co mám ráda.
T: Přesně tak, existují lidi, kteří jsou rádi, když jim někdo říká, jak co dělat, víte? (smích) Když už jsme se dotkli sexu...
K: Nechcete se ptát na něco jiného?

Mila Kunisová a Justin Timberlake ve filmu Kamarád taky rád

Typický záběr z filmu Kamarád taky rád: Mila Kunisová a Justin Timberlake v posteli.

Přihlásí se redaktorka časopisu pro teenagery. "Milo, líbá líp Justin, nebo Natalie Portmanová?" obrátí se na Kunisovou s narážkou na film Černá labuť. "Já bych řekl Natalie," našeptává jí pobavený Timberlake. "Nevím," odpoví suše herečka a začne vstávat.

Pokus o rozhovor

Rozhovory s hvězdami vznikají různě. V ideálním případě je máte na několik minut pro sebe, stává se ovšem, že se o ně musíte podělit. U tzv. roundtable čili kulatého stolu to vypadá tak, že osobnost zpovídáte se skupinkou zahraničních novinářů. Ti se buď předem domluví na společných otázkách, nebo se naopak drží každý své linky. U „stolu“ s Timberlakem a Kunisovou zvítězil první model: připravené otázky letěly do koše jako "nevhodné" a nezbylo než spolupracovat. Tento rozhovor je proto spíše záznamem boje o rozhovor.

Novinářka bledne, Timberlake se směje. "Natalie líbala něžněji, že?" mrká na novináře. "Na tohle neodpovídám, další otázka?" utne téma Kunisová a k úlevě ostatních usedne zpět na židli. Pak se osmělí redaktor hudebního časopisu, který přijel s úkolem dostat z Timberlaka, proč už nějaký čas nezpívá. "Mě by zajímalo, jestli se pan Timberlake jako zpěvák..." Timberlake ho zarazí tak rázně, až agentka za jeho zády povyskočí: "Ani to nezkoušejte doříct!" Teď pro změnu „odchází“ Timberlake. "Vraťme se, prosím, k filmu," vyzve zoufalá agentka. Vzpoura médií končí.

Mluvili jsme o sexu, takže: připravovali jste se na něj nějak? Přece jen ve filmu takřka nevylezete z postele.
K:
Vy se snad nějak připravujete na sex?
T: Mila posilovala. Dělala kliky a já jí při tom ležel na zádech. (smích) Ne vážně, je pravda, že v tomhle byl Kamarád unikátní. V romantické komedii vypadá milování tak, že se pár políbí, následuje svlékání, postel a tma. To nám přijde směšné. Rozhodli jsme se, že na to půjdeme jinak, věrohodněji. Což se hezky řekne, ale hůř udělá. Dlouhé hodiny jsme proto seděli u stolu a jenom mluvili. Přehrávali jsme si různé situace, probírali polohy, úhly, detaily, zkrátka jsme ze sexu udělali vědu.

Takže jste si vytvořili choreografii sexu.
T: Přesně tak, byla to choreografie jako pro balet.

S tím máte, Milo, zkušenosti z filmu Černá labuť. Která choreografie pro vás byla těžší, taneční, nebo milostná?
K:
Já toho zase tolik nenatančila, jen jsem to dobře předstírala. Vzhledem k tomu, že v Kamarádovi v podstatě jen ležím pod Justinem, je odpověď nasnadě: choreografie ležení je nenáročná. (konečně se usměje)
T: To je pravda, úkolem Mily bylo ležet a já se zase musel soustředit jen na to, abych ji svým tělem dobře zakrýval. Nic těžkého.

Na zakázaném místě

Možná nebude na škodu zmínit pohled režiséra. Will Gluck se totiž o natáčení erotiky rozpovídal zcela bez okolků. Ostatně podle něj se v Hollywoodu se sexem pracuje tak často, že naprosto ztratil nádech pikanterie. "Nevím, proč s tím tolik nadělají. Když se Mila poprvé svlékla, nikoho to nezajímalo. Ne že by nebylo na co koukat, jen zkrátka nahé herce vídáme téměř denně. Rozruch způsobil až Justin: nikoli nahou zadnicí, ale zpěvem. Když to na place rozbalil s hitem, který zpíval jako dítě, celý štáb byl najednou v pozoru," připomněl režisér scénu, v níž Timberlake notuje Jump; píseň, kterou zpíval s duem Kriss Kross. (Celý rozhovor s režisérem Gluckem ZDE)

Mila Kunisová

Narodila se v roce 1983 v Kyjevě, od sedmi let žije ve Spojených státech. V televizi se poprvé objevila ve čtrnácti, vystupovala ve videoklipech skupiny Aerosmith a hrála ve filmech Americké psycho 2, Kopačky a Max Payne. Uznání jí přinesla role soutěživé baletky v Černé labuti.

T: Jump byl náhoda. Vlastně většina věcí v tomhle filmu byla tak trochu náhoda. Hodně jsme zkoušeli a improvizovali, zapojovali vlastní nápady a zkušenosti, a protože jsme byli s Milou stejně naladěni, šlo to zlehka. Na to, že si zarapuju v ponožkách a županu, jsme přišli, když po nás Will chtěl, abychom si prohlíželi moje fotoalbum. Když mě Mila viděla jako legračního krisskrossáka s copánky na hlavě, bylo rozhodnuto. Jen jsem měl trochu problém vybavit si text, Mila ho znala líp než já.

Vypadá to, že jste si s Milou herecky i lidsky sedli. Měl jste to tak i s Cameron Diazovou, se kterou jste točil komedii Zkažená úča? Timberlake zpozorní, otázka se totiž týká jeho expřítelkyně a soukromí on přece nikdy nekomentuje.
T: Proč bych o ní měl mluvit?

Mila Kunisová a Justin Timberlake ve filmu Kamarád taky rád

Hrdinové filmu Kamarád taky rád probírají své milostné zážitky a požadavky.

Je to další žena-komička, s níž jste měl před kamerou tu čest. Smíme mluvit o ženách-komičkách?
T:
Tak to samozřejmě můžeme. Jsem rád, že se ženy prosazují tam, kde dřív kralovali muži. Mají na to a Cameron i Mila jsou toho důkazem. Ženy umějí být vtipné, to jsem si potvrdil.

Znamená to, že jste se při natáčení filmu Kamarád taky rád dobře bavil?
T:
Královsky. Mila je neskutečně bystrá a pohotová, což je pro komediální žánr základ. Zvládla odehrát vtip a vzápětí mě úplně dojala, dokáže všechno. Nejvíc mi na práci s ní vyhovovalo, že byla soustředěná. Věděla, koho hraje, ale zároveň byla pořád ve střehu. I proto jsme tak často improvizovali, mohli jsme si to dovolit.

Justin Timberlake

Narodil se v roce 1981 v Memphisu. Odmala vyhrával talentové soutěže, popularitu získal díky televizní show New Mickey Mouse Club. Ve čtrnácti založil chlapeckou kapelu ’N Sync, která prorazila do hitparád, a se zpěvačkou Britney Spears vytvořil "královský pár popu". V roce 2002 se dal na sólovou dráhu, Britney na pozici přítelkyně vystřídaly herečky Jessica Bielová a Cameron Diazová. Nyní už se držitel šesti cen Grammy hudbě věnuje jen sporadicky, zajímá se o film a podnikání na internetu. Jeho nejvýraznější filmovou rolí je Sean Parker v oscarovém snímku The Social Network (2011).

Nastaly vůbec nějaké těžkosti?
T:
Spíš technického rázu. V New Yorku se natáčelo za plného provozu, na Times Square nebo hlavním nádraží si prostě nemůžete dovolit zastavit dopravu, a to samozřejmě přinášelo řadu komplikací.
K: Až v New Yorku člověku došlo, kdo je Justin Timberlake. Fanynky byly všude a ječely jeho jméno jako smyslů zbavené.
T: Zároveň právě na tyhle okamžiky nikdy nezapomenu. Vždyť jsem si zatančil na Times Square a vyšplhal na nápis Hollywood!

Prý jste první, komu se na těch písmenech v Los Angeles podařilo natočit film.
T: Taky nás za to sebrala policie. No vážně, podmínkou natáčení bylo, že ukážeme, co hrozí každému, kdo by se o něco podobného pokusil. Takže jsme s Milou seděli na tom veeelikánském O a sledovali, jak se k nám blíží policejní helikoptéra. Komu se tohle poštěstí.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Tomáš Vorel a Jitka Asterová ve filmu Kašpárek
Rejža Tomáš Vorel je démon kráčející po Branické ulici jako po Broadwayi

Bytost mezi Škrholou, Donem Šajnem, Travoltou a svazáckým tanečníkem. Tak charakterizuje David Vávra svého souputníka z Divadla Sklep Tomáše Vorla v neobvyklé...  celý článek

Z filmu Sněhulák
Sněhulák našel v kinech 40 tisíc diváků, Aneta Langerová jen 891 lidí

Slunečnému víkendu vévodil mrazivý Sněhulák. Na premiérový přepis bestselleru, který napsal Jo Nesbo, přišlo přes 40 tisíc zájemců. Naopak domácí novinka 8...  celý článek

Harvey Weinstein na Oscarech (Los Angeles, 2. března 2014)
KOMENTÁŘ: Já taky, pláče každá, jež šla s vilným producentem na pokoj

Americké sexuální harašení už haraší na mozku půlce světa. Nejen chlípný producent Harvey Weinstein, ale jak se nově ukázalo, i jeho bratr Bob Weinstein...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.