Tichá dohoda - koncert k 25. výročí založení, Praha, KC Vltavská, 8. 12. 2011

Tichá dohoda - koncert k 25. výročí založení, Praha, KC Vltavská, 8. 12. 2011 (Blanka Šrůmová) | foto: archiv kapely

Tichá dohoda vydává záznam výročního koncertu. Poslechněte si ukázky

  • 2
Vloni 8. prosince odehrála obnovená legenda české scény 90. let Tichá dohoda koncert ke čtvrtstoletému výročí svého založení. 12. dubna vychází na CD živá nahrávka tohoto koncertu pod názvem 25 let - Největší hity live.
Tichá dohoda: 25 let - Největší hity live (obal alba)

Skupina si koncertní album vydává na vlastním labelu Pop Dissident Records. V distribuci bude kromě prodeje v e-shopu skupiny rovněž prostřednictvím sítě Indies Happy Trails. Na elektronické distribuci skupina pracuje. Album bude pokřtěno v den vydání, tedy 12. dubna, na koncertě v brněnském KD Musilka.

CD přináší plných 79 minut hudby a je výběrem největších hitů a milníků v historii skupiny. Najdeme zde písně z prehistorie Tiché dohody ještě před příchodem zpěvačky Blanky Šrůmové i nejznámější Marionetu, Cizí pohled, Večírek osamělých srdcí či Tuláka po hvězdách. Protože se koncertu zúčastnili téměř všichni bývalí členové a spoluhráči, je na albu možné slyšet nové nahrávky většinou i v původních sestavách, v nichž byly natočeny na řadových albech.

Na CD vychází celkem 17 skladeb, což je více než polovina koncertního setlistu (na Vltavské odehrála Tichá dohoda během téměř tří hodin celkem 31 skladeb). Ty jsou pomyslně rozděleny do dvacetiminutových bloků a vytvářejí tak "virtuální klasické dvojalbum". S možným převedením do reálného vinylového formátu producent Dan Šustr v budoucnu počítá. "Udělal jsem si tedy rovnou 'vinyl-ready' návrh obalu," komentuje svůj záměr.

Výběr písní dává přednost původním skladbám Tiché dohody, najdeme zde ale i několik rarit. například první supraphonský singl z roku 1989 Nač tě mám, jehož hudbu napsal Luboš Pospíšil, tradicionál Širý proud s textem Jiřího Tichoty z repertoáru Spirituál kvintetu nebo píseň Přátelé s textem Viléma Rubeše, která pochází ještě z "předdohodohovských" let.