Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Televizní silvestr: zase dostihy

  0:11aktualizováno  0:11
Velké nervy, velké závody, velké peníze - to je každoroční rituál jménem televizní silvestr, který kromě Česka v tak obřích rozměrech pěstují snad jen německy mluvící země. Jaký bude ten letošní? Samozřejmě největší. Jako vždycky.

Nova chrlí čísla
Pro televizi Nova znamená silvestrovský galaprogram vrcholný okamžik soutěže o diváky. Už počtvrté celý blok připravoval stejný autorský tým s režisérem Jiřím Adamcem, poprvé však bude mít tradiční průvodce večera Petr Novotný čtyři spolumoderátory - sourozence Gondíkovy, Báru Štěpánovou, Petra Rychlého. Estráda „Nováků“ je založena na početních rekordech: potrvá od sedmi večer do půl druhé ráno, zahrne přes dvě stě účinkujících, při natáčení se v hledišti vystřídalo bezmála deset tisíc diváků, hrubý záznam představuje více než devět hodin materiálu.

„Jsem přesvědčen, že Nova je jedinou televizí na celém světě, která se zabývá silvestrovskou nocí tak zásadně a důsledně. Strávit Silvestra například u obrazovky v Los Angeles znamená projít sto dvacet stanic - a nikde nenajdete nic, co by náš přístup třeba jen z dálky připomínalo,“ tvrdí Adamec. Seznam účinkujících pod jeho taktovkou vypadá jako telefonní seznam předních tuzemských bavičů, ale najde se přinejmenším „sedm statečných“, jejichž jména tu nefigurují: Martin Dejdar, Miroslav Donutil, Bolek Polívka, Marek Eben, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Halina Pawlowská. Ti jsou k vidění jen u konkurence.

Prima slaví předem
„Specialitou a po loňském úspěchu i tradicí Primy je Silvestr slavený v předstihu,“ vysvětluje ředitelka programu Jana Kasalová, proč se i letos hlavní veselí na Primě odehraje už 30. prosince. Vytouženým ideálem Primy je totiž divák-celá rodina necítící potřebu přepínat; proto ho nechtějí ani vystavovat „přebíhání“ ze stanice na stanici přímo o silvestrovské noci, kdy Prima vysílá jen sestřih své celoroční zábavy a filmy.

Zato předposlední den roku slibuje „zcela ve znamení vlastní tvorby“. Pilířem se stanou zvláštní vydání oblíbených pořadů Primy: Na scénu!, kam Martin Dejdar pozval i Jiřího Korna či Těžkej Pokondr, kteří den poté budou na Nově, a Krampolova Nikdo není dokonalý. K půlnoci pak vysílání dovede záznam koncertu Heleny Vondráčkové - ta se letos objeví na všech třech stanicích - i s hosty Bárou Basikovou a Petrem Mukem, kteří si rovněž zazpívají i na Nově.

ČT se chce lišit
Česká televize výrazně oddělí dva své programy. ČT 2 bude opět vysílat silvestrovskou koláž s Pavlem Andělem věnovanou více či méně alternativní hudbě i hostům - od skupiny Buty až po herce Tatianu Vilhelmovou či Tomáše Hanáka. Ten bude zároveň na ČT 1 uvádět pořad Sloužíme lidu představující politiky v jiných profesích.

Na „jedničce“ se dále objeví znovu Helena Vondráčková ve féerii Po kolenou za Helenou, kde účinkuje i „primácký“ Dejdar. A stejně jako na Primě tu chystají pravidelné cykly ve speciální úpravě. Pavel Zedníček (hostuje i na Nově) uvede sváteční Kufr s hosty včetně Haliny Pawlowské; Kaiser s Lábusem připravili svou Zeměkouli a Izer s Dobrodinským Na palmě!

Jistý přelom slibuje jen předpůlnoční finále s Vladimírem Hronem, moderátorem pořadu Jsou hvězdy, které nehasnou. Jeho režisér František Polák totiž po minulých letech, kdy na všech stanicích jásaly jedny a tytéž tváře, zvolil letos záměrně exkluzivitu. „Pozval jsem mladé lidi z muzikálů, kteří vystoupí pouze na ČT a kteří následně utvořili místo obvyklého komparzu i nevšední publikum,“ nechal se slyšet.

Autoři: ,Nejčtenější

Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Johnny Depp jednal v sebeobraně a chránil ostatní, tvrdí jeho právníci

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Johnny Depp prohlásil, že člen štábu, který herce obvinil, že ho při natáčení filmu Město lží napadl, utrpěl zranění...

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

VIDEO: Nejste stará, zlá ani ošklivá. Pohádka Malá čarodějnice jde do kin

Trailer k filmu Malá čarodějnice

Ambiciozní mladá čarodějka z lesů, kterou před lety stvořil německý spisovatel Otfried Preußler, se vydává na filmová...

Najdete na iDNES.cz