Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Televizní diváci budou odsouzeni zemřít

  2:14aktualizováno  2:14
Než skočíte z jachty do moře, přesvěčte se, že jste si nechali otevřená zadní vrátka. Jinak si šťastné a veselé neužijete a přestěhujete se ve spolčnosti mužů v černém.

Odsouzeni zemřít - Fotografie z filmu Odsouzeni zemřít (2006) | foto: S.P.I. International

FILMOVÉ PREMIÉRY
Ve čtvrtek 7. prosince mají premiéru tyto filmy:

Happy FeetPokud nedovedete zpívat, jste mezi tučňáky z arktických plání nikým. Tučňák Brumla je bohužel tím nejhorším zpěvákem na světě. Je ale skvělý tanečník. Brumla je natolik jiný, že jej stařešina Noah vyloučí z komunity. Poprvé v životě se dostane mimo domov a v dálavách se setkává s věru podivnými brachy. V zemi Adeliů se Brumla společně s guru Lovelacem a partou Amigos vydává přes širé ledové pustiny vstříc mnoha dobrodružstvím, aby při nich zjistil, že svým zvláštním darem může změnit svět o kousek k lepšímu... Přejmě mu Happy Feet.

Russell Crowe - Dobrý ročníkFilm Dobrý ročník, při jehož natáčení se režisér Ridley Scott podruhé sešel s hercem Russellem Crowem, vypráví příběh londýnského experta v oboru investic Maxe Skinnera, který se po smrti strýčka vrací na vinici, kde prožil nejkrásnější část dětství. Přestože chce hodit minulost za hlavu a vinici co nejdříve prodat, v okamžiku příjezdu do čarokrásné oblasti na jihu Francie se začne odvíjet zcela nová a opojná kapitola jeho života, v jejímž průběhu v sobě nalezne to, co už od dětství postrádá. 
 
Woody Allen a Scarlett Johansonová - SólokaprNa vystoupení mága Sida Watermana (Woody Allen) se mimo jiné přišla podívat také studentka žurnalistiky Sondra Pransky (Scarlett Johanson). Iluzionista si ji vybere jako pomocnici pro svůj trik. Jaké je její překvapení, když se v bedně, kde má zmizet, objeví duch zavražděného novináře Joea Strombela. Sondra tuší Sólokapra, společně se proto vydají vypátrat vraha, který se však ukáže být nebezpečným sympaťákem...

Odsouzeni zemřítFilm podle skutečné události Odsouzeni zemřít vypráví o víkendovém výletě na luxusní jachtě, během kterého vládne naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnout do chladivé, průzračné vody, jenže nikdo nespustí záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic...

Šťastné a veseléRovněž snímek Šťastné a veselé je inspirován skutečným příběhem, který se odehrál v zákopech První světové války na vánoce roku 1914. Během onoho Štědrého večera se nemyslitelné stalo skutečností: vojáci vystoupili ze svých zákopů, své pušky nechali za sebou a podali si ruce se svými nepřáteli. 

Irian Jaya je díky přírodní a politické nedostupnosti jedním z posledních míst na Zemi, kde se civilizovaný člověk může dotknout primitivního světa. Žádné expedici se ještě nepodařil přechod z vnitrozemí k řece Mamberamo. A právě tady vstoupili dva přátelé do neznámé džungle na tisícikilometrový pochod. Bojovali s nástrahami pralesa, malárií, hladem i s vlastní vůlí, aby nakonec našli skutečné klenoty.

Asociace českých filmových klubů rovněž připravila přehlídku čtyř ceněných čínských filmů: Cesta domů, Horská hlídka, Nikdo nesmí chybět a Šanghajské sny.

Tento týden měly premiéru tyto filmy:
Pravidla lžiKupec benátský - více ZDE, recenze ZDE
Spláchnutej - recenze ZDE
Pravidla lži - více ZDE, recenze ZDE
Nauka o snech - recenze ZDE
Parfém: Příběh vraha - více ZDE
Transylvánie
Sprejeři

TELEVIZNÍ VÍKEND
Keanu ReevesV sobotu se ukáže, že robot Číslo 5 žije (Nova, 14:50), rovněž mladík David Spade se bude ve společnosti Sophie Marceau cítit  Ztracený a nalezený (Prima, 15:15). Co je Vám, doktore? (Nova, 16:50), zeptají se následně Zdeňka Svěráka, Ať žije nebožtík (Prima, 17:20)!, odpoví ozvěnou Hugo Haas. Keanu Reeves překoná Nebezpečnou rychlost (Prima, 20:05), pár kluků zase panictví v Prci, prci, prcičky 2 (Nova, 22:10). Agenti FBI Scullyová a Mulder si to vyřídí s mimzemšťany v Aktech X (Prima, 22:30), stejně tak Muži v černém (Nova, 0:10).

Mel GibsonV neděli v sobě objeví Mel Gibson Statečné srdce (Prima, 20:05) a Jim Carrey se rozpadne na Já, mé druhé já a Irenu (Nova, 23:10).

VŠEDNÍ DNY NA OBRAZOVCE
V pondělí prozkoumá Jean-Luc Godard půvab a úskalí sexu v podvědomí a v životě lidském ve filmu Zachraň si, kdo můžeš (život) (ČT2, 22:05).

V úterý způsobí problémy Vojákova dívka (ČT2, 0:15).

Berlinale - Sigourney WeaverováVe středu se prostřednictvím Očitého svědka (Prima, 22:25) pokusí William Hurt dostat Sigourney Weaverovou.

Ve čtvrtek odhalí bratři Coenové Muže, který nebyl (ČT2, 22:10) a Robert Redford se představí coby Brubaker (Prima, 23:35).

POKOUKÁNÍČKO (a posloucháníčko)
Comeback - Richard KrajčoV pátek oslaví pořad Ladí neladí 10 let Pohody (ČT2, 21:50) a v neděli oslaví Richard Krajčo a písněmi Vlasty Redla Comeback (ČT2, 20:00) k hudbě, úspěchu a rodině a k rozdrásané duši zalité mořem alkoholu.

Autoři:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

Odmítnout bondovku? To bych musel být hlupák, naznačil režisér Boyle

Danny Boyle

Režisér Trainspottingu či Milionáře z chatrče Danny Boyle prohlásil, že by musel být hlupák, kdyby nechtěl režírovat...

VIDEO: Soňa Norisová bude detektiv amatér v krimi podle Marie Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města. To je stručná...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.cz