Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Televize na podzim zkusí omlazovací seriálovou kúru od jeslí po Gympl

  14:14aktualizováno  14:14
Hlavní televizní stanice daly nahlédnout do podzimního vysílání, které bude ve znamení souboje seriálů o dětech. Nova si také bere z Primy zpět Kroupu s Klímou a začne vařit, Prima zaútočí s Jiřinou Bohdalovou a ČT s Ententýky či StarDance.

Libuše Šafránková v seriálu Gympl | foto: Nova | foto: Nova

Kdysi se navzájem přetahovaly o název Sborovna, teď se jejich školní seriály utkají pod jinými jmény. Nova nasadí Gympl s (r)učením omezeným, v němž se objeví Libuše Šafránková, Prima zase Základku, která získala Jiřího Langmajera. A ještě mladší děti, předškoláky z pískoviště, přivede ČT do seriálu Ententýky, jehož hlavní hrdinku hraje Jitka Schneiderová.

Tak vypadá jedna z brzkých televizních bitev, další se rýsují. Své podzimní schéma sice v pondělí "odtajnila" zatím pouze Nova, ale kuloáry znají i plány konkurence.

Nejen Gymplem, v němž hrají též Karel Heřmánek či Ondřej Brzobohatý, hodlá Nova vítězit. Zjevně zkusí vrátit úder Primě ve všech třech žánrech, kde její rivalka bodovala. Z Primy zpátky "domů" si Nova přetáhla publicisty Josefa Klímu a Janka Kroupu do obnoveného pořadu Na vlastní oči. Vzkřísí také jiný svůj cyklus, společenský bulvár Prásk. A bude vařit v československé kuchařské soutěži MasterChef, která se ve světě vysílá už přes dvacet let a v níž vítěze vybírají tři porotci. Ze stávajících titulů se na Novu s premiérovými díly vrátí Ordinace, Ulice i Helena.

Ovšem ani Prima válku seriálů nevzdá bez boje. Nejenže vedle nové Základky pokračuje v Cestách domů, ale navíc jednu z jejich tváří, Terezu Kostkovou, obsadila místo zraněné Báry Munzarové do jiné své novinky, Obchoďáku. Ve vyprávění z prostředí nákupního střediska bude Petr Kostka otcem herečky i před kamerou.

Opory programu

Nova: seriál Gympl, soutěž vaření MasterChef, obnovené cykly Na vlastní oči a Prásk, pokračování Ordinace, Ulice a Heleny

Prima: seriály Obchoďák, Základka a nové díly Cest domů, zábavný pořad Zrcadlo tvého života, vrací se Ano, šéfe! a Česko Slovensko má talent, pokračuje Partička

ČT: nový seriál Ententýky, poslední série Vyprávěj a Zdivočelé země, další Komici na jedničku, Ach, ty vraždy včetně dvou premiérových dílů, cyklus Setkání s hvězdou

Kromě toho Prima vrátí do vysílání cyklus Ano, šéfe! a soutěž Česko Slovensko má talent, pokračuje v Partičce a hlavní premiérový trumf nasadí na pátky: zábavný pořad Zrcadlo tvého života, jehož hostitelka Jiřina Bohdalová chystá překvapení pro celebrity od Lucie Bílé přes Dominika Haška až po Karla Gotta.

Havel i Havlová

Právě páteční večery slibují zajímavý souboj Primy s Českou televizí, na jejíž obrazovky se totiž s premiérovou čtvrtou řadou situovanou do období po roce 1989 vrátí populární retroseriál Vyprávěj.

Až k éře polistopadových změn se posune ve své závěrečné sérii rovněž Zdivočelá země, v níž si svou poslední prezidentskou roli zahrál Václav Havel. Naprostou novinku pak zastupují Ententýky, slibující odlehčený pohled na rodiče a děti současnosti; vedle Schneiderové se v nich objeví Filip Blažek.

Krom seriálů má ČT v záloze pokračování cyklu Komici na jedničku, sérii detektivek s Bohdalovou Ach, ty vraždy, k jejichž repríze přidá dvě nové epizody, povídkový cyklus Setkání s hvězdou, do nějž přibudou Bolek Polívka či Dagmar Havlová, a taneční hit StarDance.
Nejčtenější

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

VIDEO: V hlavní roli princezna alkoholička. Tvůrce Simpsonů má nový seriál

Ze seriálu Disenchantment (2018)

Tvůrce legendárních seriálů Simpsonovi a Futurama Matt Groening přichází s novým televizním počinem. Jmenuje se...

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

VIDEO: 1 proti všem. Mareš s Boučkem Čechy doprovodí k milionovým výhrám

1 PROTI VŠEM

Po zahraničním úspěchu i do Česka přichází televizní show 1 proti všem. Odvysílá ji televize Prima a pouhý jeden...

Najdete na iDNES.cz