Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Televize na Vánoce slibují seriály, nové pohádky i popelkovskou klasiku

  1:10aktualizováno  1:10
Každoroční vánoční otázka českých rodin už má odpověď. Ano, i letos na Štědrý večer ve tři čtvrtě na sedm uvede Nova královnu zimních pohádek, Tři oříšky pro Popelku. ČT1 proti ní od sedmi hodin nasadí novinku Kouzla králů a ČT2 koncert. Prima zatím podrobnosti tají.

Pohádka Tři oříšky pro Popelku ani letos nevypadne z televizního programu. | foto: Národní filmový archiv

Mluvčí Primy Jana Kocová jen sdělila, že kromě filmové kolekce oslaví svátky hrdinové seriálu VKV a speciály zábavných pořadů. Zkrátka přijdou další televizní Vánoce podle tradiční kuchařky.

ZÁVĚR POHÁDKY TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU

Nova během Štědrého dne nabídne ještě pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci a po večerní Popelce nasadí televizní premiéru americké komedie Vánoce naruby, v níž ztracená dcera najde na svátky cestu domů – nečekaně a se snoubencem.

Pretty Woman se stěhuje

Moje krásná čarodějkaNa Boží hod se z filmových trvalek na Nově objeví Třetí princ či Císařův pekař, v hlavním čase další premiéra americké romantické komedie, Moje krásná čarodějka s Nicole Kidmanovou v titulní roli, a na závěr večera snímek Woodyho Allena Match Point: Hra osudu.

Na Štěpána se na Nově vystřídají například Dívka na koštěti, Pekařův císař a druhý díl hollywoodské romance Deník princezny. V dalších dnech přijdou na řadu filmy Petr Pan, Klub odložených žen, bondovka Zlaté oko, dojemný Osobní strážce či animovaný hit Shrek 2. Samozřejmě nesmí chybět Mrazík, který se vysílá 30. prosince a po němž následuje oscarový muzikál Chicago.

MATCH POINT: HRA OSUDU (s českými titulky)

Jedna tradiční opora z vánoční Novy zmizela: romantická komedie o milionáři a prostitutce Pretty Woman. Ale v programu chybět nebude, letos totiž práva k jejímu vysílání koupily Kavčí hory. Musely přeplácet?

Silvestra povede Ozzák

Pohádka Anděl Páně"Přiznám se, že nevím, koupili jsme ji v celém balíku, ale určitě nevybočovala z normálních cen," míní programová ředitelka ČT Kateřina Fričová, podle níž se Pretty Woman stala součástí sváteční "trochy sentimentu". Hit s dvojicí Robertsová–Gere dává ČT na Boží hod večer, po repríze nejúspěšnějšího pořadu roku 2006, pohádky Anděl Páně.

TRAILER K FILMU CHICAGO

Letos jako by ČT servírovala vánoční menu po dvojicích. Týž den jako Anděla Páně uvede ještě druhou nebeskou pohádku, novinku Nebe a Vincek, v níž andělská křídla nosí Bob Klepl a Jan Budař.

Na Štěpána má zase malý festival režisér Pavel Jandourek: vedle večerního dětského filmu Maharal – Tajemství talismanu natočil i odpolední příběh Kája a Gabi, v němž syn namlouvá svému otci umělou hrdinku z počítačové hry; hraje ho malý idol "nováckých" filmů i seriálů Matyáš Valenta. A štědrovečerní ČT obsáhne zase dva dokumenty o betlémech – plus jedno betlémské divadlo.

Pýchou ČT zůstávají vlastní nové pohádky: letos jich bude šest, doplní je klasika jako Pyšná princezna či Hrátky s čertem. Novinkou je celý sváteční rámec ČT, jejž ředitel Jiří Janeček shrnul slovy: "Chceme letos Vánoce pojmout jako období integrace handicapovaných."

z pořadu ComebackDětský silvestr ČT přinese muzikál Fredy a zlatovláska; večerním blokem zábavy pak proveze Taxík Aleše Hámy, jenž propojí jednotlivé hosty a pořady. ČT na cyklus Taxík vsadila přesto, že po přesunu do hlavního vysílacího času podléhá konkurenci. "Příští rok ho vrátíme do podvečerů," ohlásila Fričová.

Nova oslaví 31. prosinec českými komediemi a večer dalším Mejdanem roku z Václaváku v přímém přenosu. Desítky zpěváků a skupin hostí Martin Dejdar – neboli Ozzák z populárního sitcomu Comeback.

Sváteční pořady

Tipy z programu

LEGENDY...
O princezně Jasněnce a létajícím ševci
24. 12. v 11.25 Nova
Z pohádky Pyšná princeznaPyšná princezna
24. 12. v 17.10 ČT1
Tři oříšky pro Popelku
24. 12. v 18.45 Nova
Princezna ze mlejna
25. 12. v 9.40 ČT1
Hrátky s čertem
25. 12. v 15.30 ČT1
Císařův pekař
25. 12. v 15.45 Nova
Z pohádky Hrátky s čertemDívka na koštěti
26. 12. v 12.10 Nova
C. a k. polní maršálek
26. 12. v 16.05 ČT1
Mrazík
30. 12. v 20.00 Nova
Šest medvědů s Cibulkou
31. 12. v 8.35 Nova
Silvestry Vladimíra Menšíka
31. 12. v 16.50 ČT1
Princ a Večernice
1. 1. v 10.00 Nova

Z pohádky Kouzla králů...A NOVINKY
Kouzla králů
24. 12. v 19.00 ČT1
Veselé vánoční (pří)hody s Miroslavem Donutilem
24. 12. ve 20.35 ČT1
Vánoce naruby
24. 12. ve 20.20 Nova
Nebe a Vincek
25. 12. v 13.00 ČT1
Ivan Trojan - VáclavObčan Karel Čapek
25. 12. ve 20.00 ČT2
Match Point: Hra osudu
25. 12. v 22.05 Nova
Václav
1. 1. ve 20.00 ČT1
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Další z rubriky

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Jára Cimrman dobývá Ameriku, ukáže v cestopisu Smoljakův syn

Knihy podepisova i syn Ladislava Smoljaka David.

Může zneuznaný český génius z dob Rakousko-Uherska prorazit za mořem? Na průzkum se vydal cestopisný dokument Cimrman...

RECENZE: Dej mi své jméno, šeptají si on a on za italského léta

Záběr z filmu Dej mi své jméno

Ještě než film Dej mi své jméno ze čtyř nominací na Oscara vytěžil vítěznou sošku za nejlepší adaptovaný scénář, který...

Najdete na iDNES.cz