Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DiCaprio coby otrokář a plukovník Landa jako lovec lidí, to je nový Tarantino

  14:40aktualizováno  14:40
Po dlouhém čekání se dostávají na světlo první fotografie z nového díla filmového řezníka Quentina Tarantina. Kontroverzní režisér se tentokrát zakousl do žánru spaghetti westernu. Muž s kladívkem je otrokář Leonardo DiCaprio ve filmu Nespoutaný Django. Diváci film uvidí na začátku příštího roku.

Leonardo DiCaprio ve filmu Nespoutaný Django z roku 2012 | foto: Falcon

Leonardo DiCaprio jako frankofonní majitel nevolnické plantáže, Samuel L.Jackson jako jeho loajální pravá ruka, Kurt Russel coby trenér gladiátorů a Jamie Foxx v roli otroka pátrajícího po ztracené lásce. Zdá se vám, že to už nemůže být lepší? A co takhle Christoph Walz, nechvalně známý německý důstojník Hans Landa z Hanebných panchartů? Jak mu asi bude slušet úloha nájemného lovce lidí německého původu?

Podle synopse se zatím zdá, že poslední Tarantinův počin není remakem filmu Sergia Corbucciho s názvem Django. Italský western z roku 1966, v němž ztvárnil hlavní roli Franco Nero, byl ve své době považován za jeden z nejnásilnějších filmů v historii. Hlavním hrdinou klasiky 60. let je tulák, který se touží pomstít vrahovi své ženy. V rakvi, kterou za sebou vláčí, ukrývá obrovský kulomet. Na úspěch snímku se v dalších letech pokusilo navázat zhruba třicet pokračovaní, která s původním dílem neměla mnoho společného.

Christoph Waltz a Jamie Foxx ve filmu Nespoutaný Django

Christoph Waltz a Jamie Foxx

Při pohledu na zápletku Nespoutaného Djanga vypadá shoda v názvu jen jako pocta starému mistrovi. Děj se odehrává na jihu Spojených států, dva roky před začátkem války Severu proti Jihu. Django je otrok s krutou minulostí. Řízení osudu ho přivede až k nájemnému lovci lidí  Dr. Kingu Schultzovi. Schultz je na stopě vraždících bratrů Brittlových a jen Django ho může dovést k jeho odměně. Nekonvenční stopař slíbí novému spojenci svobodu. Nejdříve ale musí dopadnout vrahy, mrtvé nebo živé.

Schultz po úspěšné misi drží slovo, přesto oba muži pokračují stejnou cestou a společně pátrají po nejhledanějších kriminálnících na jihu. Django, který si tříbí životně důležité lovecké schopnosti, se zaměří na jeden cíl: najít a zachránit svou ženu Broomhildu (Kerry Washingtonová), kterou kvůli obchodu s otroky před lety ztratil.

Djanga a Schultze jejich hledání nakonec dovede ke Calvinu Candiemu (Leonardo DiCaprio), majiteli "Candylandu". Modří už jistě vědí, že nejde o cukrárnu, nýbrž o neblaze proslulou plantáž. Na ní jsou otroci cvičeni, aby mezi sebou bojovali jako gladiátoři. Jejich koučem je Ace Wood (Kurt Russell).

Přatelé, kteří pod falešnou záminkou prozkoumávají ohrazený pozemek, vzbudí podezření u Stephena (Samuel L. Jackson), věrného domácího otroka Candieho. Jejich pohyb sledují zrádné oči a smyčka se začíná stahovat. Na hrdiny příběhu, který Quentin Tarantino jistě nenaservíruje v rukavičkách, tak čeká řada osudových rozhodnutí.

Tarantino se měl nechat slyšet, že chce natočit žánrový snímek, který se ale bude  zabývat vším, čemu se Amerika dosud ze studu vyhýbala, mimo jiné právě otroctví, a další země o takových tématech netočí, protože mají pocit, že na to nemají právo. Čeští diváci filmu uvidí 17. ledna 2013.

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

Guilty pleasure. Jaké jsou tajné televizní lásky, za které se stydíme?

Beverly Hills 90210 - Steve a Kelly

Anglický výraz „guilty pleasure“ čili provinilé potěšení pronikl do televizní říše jako označení pořadů, které...

DO KINA: Otec a syn Washingtonovi se postaví proti rockovému Létu

Trailer k filmu Equalizer 2

Z pěti novinek kin si hned dvě připsala rodina černošských herců. Oscarový Denzel Washington hraje v pokračování...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Najdete na iDNES.cz