Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tanečníkům slivovice chutnala

  15:13aktualizováno  15:13
Z l í n - Na závěr svého dvoudenního pobytu na Valašsku zavítali členové brazilského tanečníhou souboru Brasil Tropical i do vizovické likérky Jelínek. Po rychlé prohlídce přišlo na řadu ochutnávání vzorků z produkce likérky. Užitečné slovo slivovice si nikdo z tanečníků neopakoval, a tak si ho zřejmě ani nezapamatuje. V Brazílii se nedestiluje ovoce, ale cukrová třtina. Chuť lihovin bude zřejmě velmi blízká, protože po prvním náprstku slivovice každý pronesl slovo znějící skoro jako zaklínadlo: "Cachaca".
Podívejte se spoustu snímků ze zákulisí, předtavení i ochutnávání slivovice do fotogalerie.

Živočišnou divokost, velkolepou show, krásná polonahá těla vlnící se v tanečním rytmu - to všechno očekával každý, kdo si koupil vstupenku na představení Brasil Tropical. A to všechno viděl. Tanečníci metali salta na improvizovaném pódiu ve zlínském Velkém kině, dívky předváděly ve strhujícím tempu pozadí v úsporných bikinách pošitých blýskavými flitry a dlouhé nohy v pavučinkových punčochách.

Dvě hodiny lesku na scéně ovšem vyžadovaly dvojnásobný čas příprav v zákulisí. Ozvučení a svícení scény se zkoušelo už od čtyř hodin odpoledne. Vedoucí Brasil Tropical Evaldo Carneiro byl nervózní. Většina jeho choreografií počítá s tanečníky, kteří přicházejí z pravé i z levé strany jeviště. Velké kino má ale příliš malé šatny, do kterých se nevměstnají všechny kostýmy. Jako improvizovaná převlékárna tedy posloužila chodba z pravé strany promítacího plátna a choreografie se musely rychle upravit pro nástup pouze z jedné strany jeviště.

Dívkám zabralo jen líčení více než hodinu. Na obličej nanášely vrstvy makeupu, které překryly i nejmenší vrásky a nečistoty pleti. Celý trup si natíraly blýskavou třpytkou, která v záři reflektorů vysílala z jeviště do publika miniaturní prasátka. To vše pro větší oslnivost show, ve které se sedm párů střídalo v rychlých převlecích, jednou za fotbalový tým s roztleskávačkami, jednou za španělské metresy a ve velkém finále za karnevalové masky. Doprovází je živá hudba s bubeníkem, zpěvákem a hudebním klaunem v jedné osobě, kterého by okamžitě angažoval každý cirkus.

Když se publikum v půli koncertu dostává do varu, tleská a povzbuzuje tanečníky k lepším výkonům, najednou se jeviště propadne do tmy. Selhala technika. Elektrická síť nevydržela nápor blikajících barevných světel a vypadly pojistky. Tanečníci ještě chvíli metají kozelce ve tmě, ale pak i oni bezmocně vyklízejí pódium. Publikum píská, kuřáci odcházejí ze sálu, aby využili nenadálou, naplánovanou přestávku, která nakonec trvá téměř půl hodiny.

Kontakt jeviště s hledištěm byl ztracen. Hudební klaun i polonahé dívky se snaží znovu jej vytvořit, aby mohlo propuknout velké finále se společným tancem jeviště a hlediště. Jeho hrdinou se stal důchodce, kterému se dostalo privilegia tančit s primabalerínou souboru Sheilou. Na památku si odnesl několik otisků rtěnky na tváři a na pleši.

Na druhý den dívky "v civilu" nepůsobí ani výjimečně ani přitažlivě. Přesto si jejich návštěvu v provozu likérky Jelínek nenechal ujít nikdo, kdo aspoň na chvíli mohl nechat své práce. "Jé, ti jsou milí," rozplývá se nad ještě trochu unavenými členy souboru starší paní se stejnou něhou, jakoby pozorovala košík se štěňaty.

Tanečník brasilského souboru se s chutí napájí vizovickou slivovicí prakticky přímo od zdroje.

Členové souboru v civilu ani nevypadají, že by mohli po večerech tancovat na pódiích

Polonahé tanečnice při zkoušce před večerním vystoupením

Slivovice přímo od zdroje chutnala i štíhlým tanečnicím jihoamerického souboru

Příprava před vystoupením vždy zabere více času než vlastní program tanečního souboru Brasil Tropical

Kostýmy Brasil Tropical nejsou žádnou lacinou napodobeninou toho, co se nosí v Brazílii na karnevalech. Některé kusy se do fundusu souboru kupují hned po skončení tanečního reje v ulicích.

Kostýmy Brasil Tropical nejsou žádnou lacinou napodobeninou toho, co se nosí v Brazílii na karnevalech. Některé kusy se do fundusu souboru kupují hned po skončení tanečního reje v ulicích.

Líčení na večerní představení zabere až dvě hodiny

Kostýmy Brasil Tropical nejsou žádnou lacinou napodobeninou toho, co se nosí v Brazílii na karnevalech. Některé kusy se do fundusu souboru kupují hned po skončení tanečního reje v ulicích.

Důkladná a dlouhá příprava předchází vždy představení jihoamerických tanečnic
Nejčtenější

Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Další z rubriky

Zemřela Eva Gorčicová, hlas známý z Dallasu či Star Treku

Eva Gorčicová v muzikálu Charleyova teta v Městském divadle Brno

V úterý 22. prosince odešla další z hereček Městského divadla Brno, pětašedesátiletá Eva Gorčicová. Talentovaná...

Zemřela herečka Gabriela Vránová, dabovala i Catherine Deneuve

Gabriela Vránová

Po delší nemoci zemřela v sobotu ráno herečka Gabriela Vránová. Dlouholeté člence Divadla na Vinohradech bylo 78 let....

Islámský stát komplikuje život i hercům. Michael Caine si změnil jméno

Michael Caine ve filmu Mládí

Britský herec Michael Caine, představitel Batmanova komorníka Alfreda a milosrdného doktora z Pravidel moštárny, byl...

Najdete na iDNES.cz