Susan Sarandonová: Na líbání pod vodopádem není nic pěkného

  18:31aktualizováno  18:31
Ve snímku Jeff, který žije s mámou, se Susan Sarandonová přizná, že vždy snila o líbání pod vodopádem. "Nikdy mě to nelákalo," prohlásila ovšem oscarová hvězda karlovarského festivalu při setkání s novináři, které okouzlila svými upřímnými odpověďmi nejen na filmové dotazy.

Romantickou chvilku zažila se svou filmovou kolegyní. Jak ale zavzpomínala, nebylo to nic příjemného. "To je jedna z věcí, která vypadá romanticky, ale je to velmi nepohodlné. Třeba milování na pláži není moc velká legrace. Mluvila jsem o s tom Burtem Lancasterem, jehož jsem se ptala na slavnou plážovou scénu s Deborah Kerrovou. Prý to bylo peklo, málem se při té líbací scéně utopili," řekla v narážce na film Odtud až na věčnost.

Susan Sarandonová

"Za vše, co jsem v životě dokázala, mohou má špatná rozhodnutí. Vybírala jsem si filmy, o nichž si všichni mysleli, že to budou propadáky. V nesprávný čas jsem otěhotněla a dokonce jsem se vyjadřovala k politice," vysvětlila Sarandonová svůj recept na úspěch. 

Otevřeně se pustila také do kritiky Hollywoodu. "Současná televizní tvorba je často skutečně kvalitnější než film. Odvážné je třeba HBO. Myslím, že se točí dobré filmy, ale nedostanou se do distribuce." Pětašedesátiletá herečka navíc upozornila na fakt, že si kvalitní kinematografie nově nachází své diváky skrze internet a sociální média.

Oscarová herečka Susan Sarandonová na červeném koberci před uvedením filmu...

Oscarová herečka Susan Sarandonová na červeném koberci před uvedením filmu Jeff, který žije s mámou

Snímkům, které nepatří mezi kasovní trháky, by podle ní pomohlo, kdyby je malá kina uváděla déle, než jeden víkend. Ji samotnou v poslední době uchvátila hlavně Trierova Melancholie: "Miluji ji, to byl úžasný film. Kupodivu mě nedeprimoval, ale cítila jsem se po dlouhé době být součástí celého lidského pokolení. Byla to nádherná ukázka toho, co vše film dokáže."

Příjezd k Puppu

Susan Sarandonová po příjezdu do Karlových Varů

Susan Sarandonová po příjezdu do Karlových Varů

Červené brýle, tenisky a široký úsměv. Přijela oscarová Čarodějka z Eastwicku.

Nebála se ani srovnání velkých zahraničních festivalů. "Nerada jezdím do Cannes a po tomto prohlášení mě tam už patrně nikdy nepozvou. Cannes je jako matějská a já jsem autodráha. Vidíte všechny ty plakáty a nevíte, co už bylo vyrobeno, na čem se pracuje a co vlastně nikdy nevznikne. Je toho zkrátka příliš. Mám ráda Benátky a letos jsem zasedla v dokumentární porotě na festivalu Tribeca. Tribeku jsem předtím navštívila pouze tehdy, když moje děti chtěly vidět Star Wars a nechtěly čekat ve frontě. Tenhle festival se mi také líbí a jsem ráda, že jsem mohla přijet," vysekla karlovarskému týmu a publiku poklonu.

Na dotaz, zda by se pustila do výuky herectví, vystřelila rázné "ne". "Nikdy jsem se neučila hrát, takže nevím, jak bych to měla vyučovat."

Znělka z koupelny

Přiznala se také, že si hlídá role, do nichž se pouští. "Je pro mě velmi důležité, abych se neopakovala v tom, na čem pracuji. Někteří to mají tak, že dostanou za práci zaplaceno a je jim jedno, že se točí v kruhu. Já se tomu snažím vyhýbat, a proto jsem možná tak dlouho nepracovala."

Hvězda filmů Thelma a Louise nebo Čarodějky z Eastwicku zatím neví, jestli bude stejně jako předchozí hosté festivalu natáčet znělku příštího ročníku, v němž by se mohla objevit se svou soškou. Už má ale jasno, kam Křišťálový glóbus, který obdrží v sobotu večer, umístí.

Jack Nicholson, Michelle Pfeifferová, Susan Sarandonová a Cher ve filmu...

Jack Nicholson, Michelle Pfeifferová, Susan Sarandonová a Cher ve filmu Čarodějky z Eastwicku

Susan Sarandonová a Geena Davisová ve filmu Thelma a Louise

Susan Sarandonová a Geena Davisová ve filmu Thelma a Louise

"Všechny mé sošky jsou v hostinské koupelně mého newyorského bytu. Ta vaše bude stát vedle Oscara a dalších trofejí," podotkla. Že by tak režisérovi videí Ivanu Zachariášovi naznačila, odkud bude další znělka?

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

RECENZE: Kéž by Černé vdovy měly víc rozumu. Anebo ztřeštěnosti

Propagační fotografie k seriálu Černé vdovy

Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová se v seriálu Černé vdovy zbaví manželů, ale nikoli policisty v podání...

Vždycky Dejvice! V novém seriálu hraje Trojan Spejbla a herci mají AIDS

Záběr z natáčení seriálu Zkáza Dejvického divadla

Jestli nyní platilo „Dycky Most!“, od 4. března převezme štafetu heslo „Vždycky Dejvice!“. V ČT odstartuje šestidílný...

Další z rubriky

VIDEO: Ještě čtyři seriály, a už budou Vary, slibuje Jiří Bartoška

Jiří Bartoška a Marek Eben na slavnostním zahájení 53. ročníku MFF Karlovy Vary...

Těsně před závěrem 53. ročníku karlovarského festivalu si Jiří Bartoška nemohl vybavit termín příštího ročníku, který...

OBRAZEM: Modrou kostku ve Varech přebral Vejdělek, Babiš šel na Rain Mana

Barry Levinson na karlovarském festivalu

Jedním z největších jmen letošního karlovarského festivalu je režisér Barry Levinson. Právě on měl v pátek tiskovku a...

Na FAMU by neměla probíhat svatá válka, řekl děkan Zdeněk Holý Za scénou

Děkan FAMU Zdeněk Holý v pořadu Za scénou z karlovarského filmového festivalu...

Akademický senát FAMU na konci května odvolal děkana Zdeňka Holého, rektor školy však návrhu nevyhověl a ačkoliv kauza...

ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti
ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti

Několikaměsíční dohady jsou u konce. Vláda rozhodla, že obědy ve školách zdarma se nebudou týkat každého. Kdo na ně dosáhne a kolik to bude stát?

Najdete na iDNES.cz