Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Susan Sarandonová: Na líbání pod vodopádem není nic pěkného

  18:31aktualizováno  18:31
Ve snímku Jeff, který žije s mámou, se Susan Sarandonová přizná, že vždy snila o líbání pod vodopádem. "Nikdy mě to nelákalo," prohlásila ovšem oscarová hvězda karlovarského festivalu při setkání s novináři, které okouzlila svými upřímnými odpověďmi nejen na filmové dotazy.

Romantickou chvilku zažila se svou filmovou kolegyní. Jak ale zavzpomínala, nebylo to nic příjemného. "To je jedna z věcí, která vypadá romanticky, ale je to velmi nepohodlné. Třeba milování na pláži není moc velká legrace. Mluvila jsem o s tom Burtem Lancasterem, jehož jsem se ptala na slavnou plážovou scénu s Deborah Kerrovou. Prý to bylo peklo, málem se při té líbací scéně utopili," řekla v narážce na film Odtud až na věčnost.

Susan Sarandonová

"Za vše, co jsem v životě dokázala, mohou má špatná rozhodnutí. Vybírala jsem si filmy, o nichž si všichni mysleli, že to budou propadáky. V nesprávný čas jsem otěhotněla a dokonce jsem se vyjadřovala k politice," vysvětlila Sarandonová svůj recept na úspěch. 

Otevřeně se pustila také do kritiky Hollywoodu. "Současná televizní tvorba je často skutečně kvalitnější než film. Odvážné je třeba HBO. Myslím, že se točí dobré filmy, ale nedostanou se do distribuce." Pětašedesátiletá herečka navíc upozornila na fakt, že si kvalitní kinematografie nově nachází své diváky skrze internet a sociální média.

Oscarová herečka Susan Sarandonová na červeném koberci před uvedením filmu...

Oscarová herečka Susan Sarandonová na červeném koberci před uvedením filmu Jeff, který žije s mámou

Snímkům, které nepatří mezi kasovní trháky, by podle ní pomohlo, kdyby je malá kina uváděla déle, než jeden víkend. Ji samotnou v poslední době uchvátila hlavně Trierova Melancholie: "Miluji ji, to byl úžasný film. Kupodivu mě nedeprimoval, ale cítila jsem se po dlouhé době být součástí celého lidského pokolení. Byla to nádherná ukázka toho, co vše film dokáže."

Příjezd k Puppu

Susan Sarandonová po příjezdu do Karlových Varů

Susan Sarandonová po příjezdu do Karlových Varů

Červené brýle, tenisky a široký úsměv. Přijela oscarová Čarodějka z Eastwicku.

Nebála se ani srovnání velkých zahraničních festivalů. "Nerada jezdím do Cannes a po tomto prohlášení mě tam už patrně nikdy nepozvou. Cannes je jako matějská a já jsem autodráha. Vidíte všechny ty plakáty a nevíte, co už bylo vyrobeno, na čem se pracuje a co vlastně nikdy nevznikne. Je toho zkrátka příliš. Mám ráda Benátky a letos jsem zasedla v dokumentární porotě na festivalu Tribeca. Tribeku jsem předtím navštívila pouze tehdy, když moje děti chtěly vidět Star Wars a nechtěly čekat ve frontě. Tenhle festival se mi také líbí a jsem ráda, že jsem mohla přijet," vysekla karlovarskému týmu a publiku poklonu.

Na dotaz, zda by se pustila do výuky herectví, vystřelila rázné "ne". "Nikdy jsem se neučila hrát, takže nevím, jak bych to měla vyučovat."

Znělka z koupelny

Přiznala se také, že si hlídá role, do nichž se pouští. "Je pro mě velmi důležité, abych se neopakovala v tom, na čem pracuji. Někteří to mají tak, že dostanou za práci zaplaceno a je jim jedno, že se točí v kruhu. Já se tomu snažím vyhýbat, a proto jsem možná tak dlouho nepracovala."

Hvězda filmů Thelma a Louise nebo Čarodějky z Eastwicku zatím neví, jestli bude stejně jako předchozí hosté festivalu natáčet znělku příštího ročníku, v němž by se mohla objevit se svou soškou. Už má ale jasno, kam Křišťálový glóbus, který obdrží v sobotu večer, umístí.

Jack Nicholson, Michelle Pfeifferová, Susan Sarandonová a Cher ve filmu...

Jack Nicholson, Michelle Pfeifferová, Susan Sarandonová a Cher ve filmu Čarodějky z Eastwicku

Susan Sarandonová a Geena Davisová ve filmu Thelma a Louise

Susan Sarandonová a Geena Davisová ve filmu Thelma a Louise

"Všechny mé sošky jsou v hostinské koupelně mého newyorského bytu. Ta vaše bude stát vedle Oscara a dalších trofejí," podotkla. Že by tak režisérovi videí Ivanu Zachariášovi naznačila, odkud bude další znělka?
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Další z rubriky

OBRAZEM: Potlesk pro Vorlíčka, příjezd Rennera. To byly čtvrteční Vary

Delegace filmu Po strništi bos pózuje před Domem ČT (6. července 2017).

Před blížící se letní premiérou Svěrákova snímku Po strništi bos jej delegace dorazila představit na filmový festival....

Dám si českou vodu a pak vám zahraju na piano, žertoval Jeremy Renner

Jeremy Renner se v Karlových Varech prošel po červeném koberci a předstoupil...

Nositel dvou oscarových nominací Jeremy Renner, hrdina snímku Smrt čeká všude, herecký kolega Toma Cruise z Mission:...

VIDEO: Natáčení velkolepé Marie Terezie bylo pro Kotka jako detektivka

Očekávaný seriál Marie Terezie uvedli v Domě ČT mimo jiné Zuzana Mauréry, Vojta...

Historickou postavu Františka Štěpána Lotrinského si v chystané televizní minisérii Marie Terezie zahraje Vojtěch...

Najdete na iDNES.cz