AUDIO: Poslechněte si ukázky z nového alba Support Lesbiens

  11:59aktualizováno  11:59
Kapela Support Lesbiens v pátek vydá albovou novinku nazvanou Glow, na které se jako zpěvák i autor všech anglických textů prvně představuje Dušan Marko. „Glow aneb Záře, takhle jsem to prostě cítil, protože každá z jedenácti písniček pro mě září jinými barvami,“ říká.

Kapela Support Lesbiens | foto: Archiv Support Lesbiens

Na jedenácti skladbách se, pokud jde o hudbu, autorsky podílela celá kapela, texty napsal Marko a jediný český v písni Hazardér Support Lesbiens svěřili Xindlovi X. Dušan Marko pro iDNES.cz jednotlivé skladby okomentoval:

Písní Ocean jsme se rozhodli začít celou desku kvůli jejímu jedinečnému zvuku a náladě. Klidné sloky kontrastují s energickým a emotivním refrénem. Obsahově je Ocean o oddání se čisté lásce.

Movin’ On. Někdy je lepší opustit dobré věci pro nějaké ještě lepší. Tato píseň pojednává o nalezení sebejistoty ve svém konání. Když člověk ví, že činí správně, že se může spolehnout na hlas svého srdce, který ho všude doprovází.

V písni People zpívám „I believe in good hearts“, čili „věřím v dobrá srdce“, což je její hlavní myšlenka. To, že konat dobro je nejzákladnější podstata ukrytá v každém z nás. Stylově je píseň kombinací R&B s pořádně nadupaným rockovým refrénem.

Myšlenka vyjádřená ve skladbě Still Myself zní „porušuji zákony, ale nikdy neporuším své slovo“. Písnička o uličníkovi s velkým srdcem. Dovolujeme si tvrdit, že tato pecka v nás vyvolává pocit hospodské hymny irského písničkáře.

Z generace na generaci je to vždycky ten samý princip. Mladí lidé rebelují a nechtějí poslouchat nikoho kolem sebe, protestují a myslí si, že ovládnou svět, že jejich názory jsou ty nejlepší. To je New Generation s vygradovaným závěrem s trochou brooklynského feelu.

„Tady jsem! Hledal jsem tě všude a teď jsem tady! Brodil jsem se sněhem, zmrznul jsem až na kost. A ten vlak, ve kterém sedíš, klidně zastavím vlastníma rukama, jen už mě nenech čekat zbytečně.“ Absolutní odhodlání a víra v něco, co víte, že má smysl. To je Here I Am.

Brighter Day. Máme dvě možnosti. Nechat se zahlcovat negativními myšlenkami, nebo je vědomě vypudit a nahradit pozitivními. Lehká poprocková píseň, která vám rozjasní den.

Little by Little je nenáročná „chytlavka“ o budování si krásného světa s těmi, kterých máte nejraději.

Brit-rocková pecka Notorious je o notorických lhářích, notorických sobcích a žárlivcích. Když vám už docházejí slova a takovým lidem už nemáte co říct.

Balada jako Glow nesmí chybět. Romantická představa, kde se dvě duše spojí a společně září navěky.

Bonusem na albu je Hazardér, který se obsahově přímo opírá o Still Myself. Píseň o někom, kdo si zahrává se životem, ale nikdy neriskuje své nejmilovanější.

Autor:

Nejčtenější

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhům Rychlých šípů od Jaroslava Foglara je už...

Padla poslední klapka Jana Žižky. Do ciziny půjde pod názvem Medieval

Vinzenz Kiefer, Machael Caine a Alistair Brammen při natáčení filmu Jan Žižka

Téměř tři měsíce trvalo natáčení filmu Jan Žižka, poslední klapka nyní padla v Nymburku. Režisér míří do střižny a...

Nechtěl jsem, aby mě po parketu honili s bičem, řekl vítěz StarDance

Herec Jiří Dvořák s taneční partnerkou Lenkou Norou Návorkovou v kulturním...

Ač se bál, že po náročném tanečním půlroce nevstane, dorazil nakonec čerstvý vítěz letošní StarDance Jiří Dvořák do...

VIDEO: Takto se točila parodie na Harryho Pottera se Zemanem a Babišem

Parodie Harry Potter a kámen mudrců s Milošem Zemanem.

Hitem internetu se stalo video autorů Michala Orsavy a Michaely Lovecké. Jejich parodie na Harryho Pottera, kde...

RECENZE: Urostlý Aquaman hraje mokrou Hru o trůny úmorných 143 minut

Záběr z filmu Aquaman

Tvrdí o sobě, že není barbar, miluje umění a jako jeden z mála ještě čte knihy. Ovšem v titulní roli filmového komiksu...

Další z rubriky

Springsteen a jeho show z Broadwaye míří na obrazovky počítačů

Bruce Springsteen

Bruce Springsteen v sobotu zazpíval a zahrál poslední tisícovce diváků intimní show v broadwayském divadle Walter Kerr...

Třikrát Dylan. Legendární písničkář zavítá v dubnu do pražské Lucerny

Americký hudebník Bob Dylan při pražském koncertu v Paláci kultury (12. března...

Americký hudebník Bob Dylan se po roce vrací do Česka. Po úžasném letošním koncertě v Brně se sedmasedmdesátiletý...

RECENZE: Chinaski učili, jak zvládnout duet bez zpěvačky a hity bez dechů

Chinaski 12. prosince 2018 v pražském Foru Karlín

Kapela Chinaski ve středu ve vyprodaném pražském Foru Karlín završila svou první sezonu v nové sestavě, která odhodila...

Najdete na iDNES.cz