Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Summer of Love se topil v rozmáčeném závodišti, návštěvnost klesla

  12:41aktualizováno  12:41
Ještě v sobotu odpoledne pořadatelé 12. ročníku festivalu taneční hudby Summer of Love uvažovali, že program zruší. Déšť rozmáčel dostihové závodiště v Pardubicích natolik, že by se návštěvníci brodili bahnem.

Summer of Love 2008 - Stereo MC´s - Pardubice, 16. srpna 2008 | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Tuny štěrku, čerpání kaluží a gumové podlahy nakonec konání festivalu umožnily. Špatné počasí poznamenalo i návštěvnost, informoval jeden z pořadatelů Aleš Bleha.

Summer of Love 2008 - Rex the Dog"Teď nemám přesná čísla návštěvnosti, ale je to méně než v minulých letech. Budeme ve ztrátě," řekl Bleha. Vloni přijelo do Pardubic 10 tisíc lidí, předloni jich bylo o dva tisíce víc. Posledních devět let měl festival na počasí štěstí.

Pořadatelé museli navézt do areálu 250 tun štěrku, hasiči odčerpávali vodu, gumové podlahy křižovaly promočenou zem. Festival kvůli tomu odstartoval o dvě hodiny později.

"Přijeli jsme už ve dvě hodiny, spletli jsme si začátek. Nakonec jsme čekali asi do pěti, než nás pořadatelé pustili dovnitř," řekl Jakub Dvořák z Brna.

Summer of Love 2008 - Stereo MC´s

V sobotu večer již lemovaly příjezdovou cestu k závodišti plechovky a lahve, tvořily se fronty u turniketů, uvnitř areálu tančily velké skupiny lidí a do daleka se rozléhala taneční hudba a blikala světla.
Bohatý program s více než 80 účinkujícími však někdy obtížněji konkuroval chladnu a mrholení. Déšť definitivně ustal až kolem jednadvacáté hodiny.

Summer of Love 2008 - fanoušci"Nechce se nám tam, uvidíme, je ošklivo, prší, je zima, asi vyrazíme jinam," choulil se do tenké mikiny Martin Peč z Uničova, který přijel s několika kamarády.

Podle Blehy však měl déšť paradoxně i své výhody, při laserové barevné show vytvářel zajímavé efekty. "Je to neuvěřitelné, co zmůže mrholení, miliardy světelných kuliček v prostoru," liboval si pořadatel.

. Policie a hluk

Festival Summer of Love také každoročně vede ke zvýšené dopravě v okolí dostihového závodiště a posílení policejních hlídek v případě konfliktů či krádeží. Policisté podle jejich mluvčí Jany Šrajbrové víc práce kvůli festivalu neměli. Operační důstojník východočeské policie jen dodal, že si lidé tradičně policistům stěžovali na hluk.

Ve večerních hodinách se procházel mezi účastníky i hejtman Pardubického kraje Ivo Toman, tentokrát v neformálním oblečení, a rozdával preventivně vitaminové bonbony. I tak pár lidí skončilo kvůli nadměrnému pití alkoholu v nemocnici.

"Ošetřili jsme pět účastníků, šlo hlavně o alkohol kombinovaný s vyčerpáním. Některé jsme museli převézt do nemocnice. V ohrožení života nejsou," řekl vedoucí lékař Záchranné zdravotnické služby Pardubického kraje Otomar Kušička.

Podle Blehy se pořadatelé snaží, aby ke zbytečným újmám na zdraví nedocházelo. Na festivalu se při after party stahuje z prodeje alkohol. "Je to proto, aby po probdělé noci mohli vystřízlivět. Při odchodu nabízíme dýchací trubičky," řekl Bleha.

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Trutnov si ve finále zazpíval s Pavlem Bobkem

Pavel Bobek na festivalu v Trutnově (2008)

Nedělní finále 21. ročníku Open Air Music Festivalu v Trutnově se už obešlo bez velkých společenských akcí, jakými byly...

Bohnice hudbou a divadlem opět upozorní na duševní zdraví

Už jsme doma (Miroslav Wanek)

Už 19. ročník festivalu hudby a divadla Babí léto v rámci Týdnů pro duševní zdraví se odehraje na tradičním místě v...

Návštěvníci Trutnova s náčelníkem Havlem zlomili český rekord

Trutnov 2008 - Václav Havel a přátelé při překonání rekordu v pořízení největší...

Třetí den Open Air Music Festivalu v Trutnově především potvrdil jistoty: že podobná dramaturgie je možná jedině zde a...

Najdete na iDNES.cz