Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Suchánek, Genzer a hosté vesměs bez šance

  1:35aktualizováno  1:35
Domorodý záskok za americký seriál Ztraceni, pořad Richarda Genzera a Michala Suchánka nazvaný Mr. GS, vidělo při jeho premiéře 893 tisíc diváků.

Mr. GS - Richard Genzer a Michal Suchánek - Praha (7. února 2008) | foto: David PortMF DNES

Trosečníci z ostrova mívali silnější zázemí, ale na nedělní večer po desáté hodině to není málo – a mimochodem pořád víc, než téhož večera v půl osmé vybojovaly krátkodeché "nové" zprávy na Primě, které už zase spadly zpět do starých čísel.

I na Nově šlo o návrat, duo Genzer – Suchánek se k vlastní talk show dopracovalo od provokativní satiry Tele Tele přes soutěž Jsi chytřejší než páťák? Napříč třemi různými žánry se nemění fakt, že humor Genzera a Suchánka zůstává nakažlivý i proti vůli těch, kterým zrovna nesedí, a že tihle dva si plně vystačí.

Kdo udrží krok?
V jejich talk show totiž nejde ani o hosty, byť si je zvou, nýbrž o hry, přestřelky a vtípky moderátorů samých. Nově se přidávají ještě žerty v podobě hudebního podkresu, nezvykle časté, občas až rušivé, ale to se časem poddá.

Otázka spíše zní, jestli se nebude žádat "poddajnost" i od obou průvodců – k talk show sice patří, ale tady by spíš vadila.

Neboť Suchánek a Genzer jsou nejlepší, dokud si vedou svou bez ohledu na hosta, zvláště jde-li o mladou krásku. Od týrání zvířat, jež ji trápí, skočí ti dva k hororům ze života psů, rybiček a papoušků, takže host necvičený a nezkušený v sedmilhářské improvizaci nemá šanci. Držet s nimi krok dokáže málokdo.

V druhé variantě si zkoušejí hostovu profesi. Pak už se jde víc k věci a k sebeironii, scénky připomenou styl Karla Šípa, když sebou nechává trpně vláčet v Polívkově Manéži.

Po Tele Tele se zdá pořad Mr. GS méně trhlý, méně neuctivý a méně šokující, naopak těší, že ti dva se ještě stále umějí "odbourat" navzájem. Jen talk show to není, třetího opravdu nepotřebují víc než figurínu, a zjevně by nechyběl ani divákům.

Hodnocení MF DNES: 60 %
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

Jsem Elba, Idris Elba. Černošský herec se hlásí k roli Jamese Bonda

Idris Elba ve filmu Temná věž

Černošský herec Idris Elba oživil svým tajemným vzkazem na Twitteru dohady, že by se mohl stát příštím Jamesem Bondem,...

RECENZE: Černý v Ku-klux-klanu baví. Než ho režisér bodne do zad

Záběr z filmu BlacKkKlansman

Nejlepší na filmu jménem BlacKkKlansman je fakt, že příběh černošského policisty, který pronikl mezi členy...

TELEVIZIONÁŘ: Mrtví kaskadéři, zlí indiáni. Antimayovka Rio Grande žije

John Wayne ve filmu Rio Grande

Někomu vadí četné, třebaže prý autentické zpěvy kavaleristů, někomu zase pojetí ve stylu antimayovek. Pravda je, že ze...

Najdete na iDNES.cz