Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šťastná živlovská třináctka

  12:44aktualizováno  12:44
- Víte, že kazatel Milíč z Kroměříže pěstoval marihuanu a že právě on byl příčinou vzniku husitství v českých krajích? Co říkáte na to, že podle některých lidí planetu Zemi ochraňují mimozemšťané, kteří si říkají Plejáďané? Zajímá vás piercing nebo chcete vědět, jak se rychle orientovat v konci milénia a apokalypse či chcete rozumět pojmu VJ? Přečtěte si nejnovější číslo čtvrtletníku Živel, které právě vyšlo.

Mnozí považují číslo třináct za nešťastné, jiní mu naopak připisují pozitivní vlastnosti. V případě nejnovějšího Živlu nezbývá než konstatovat, že třinácté vydání je jednoznačně šťastné.

Živel, na jehož obalu v záhlaví stojí tato tři slova: technologie, styl, overground, opět přinesl nové informace a pohledy na nejrůznější problémy, které čtenáři mnohé objasní, potažmo jej přinutí přemýšlet o něčem hlubším, než je třeba nedělní oběd. Mimo to  pro vás redakce Živlu připravila další CD. Jenže nyní jde o skutečnou lahůdku. Pozor: na CD najdete takové lidi, jako je například Howie B, Herbalizer nebo Funki Porcini!

Třináctka, jako každé číslo časopisu, je tematicky laděna. Tentokrát se zabývá hlavně koncem světa. Na jeho stránkách tedy například naleznete drobný vhled do numerologie nadcházejícího tisíciletí.

Většina lidí tuší, že číslo 666 značí Antikrista. Méně je však známá skutečnost, že rok 2012 stanovil psychedelický filozof Terence McKenna podle výpočtů z čínské Knihy proměn II - Ťing jako konec času, tedy i světa a že se v těchto údajích shoduje s mayskými astrology stejně jako s tibetskými buddhisty a některými židovským sektami.

Jaké po světe existují sekty, jejichž ideologie vychází  právě z údajného blížícího se konce světa, vám odhalí Ivan Adamovič ve svém článku.

Ale dost vážných témat. Přečtěte si třeba rozhovor s J. P. Muchowem, leadrem skupiny Extasy of St. Thereza, která před časem vydala novou desku In Dust 3 nebo interview se dvěma bývalými členy formace Siouxsie And The Banshees, kteří nedávno vystoupili v pražské Arše. Nyní však působí jako Creaturs.

Závěrem se pak můžete dozvědět, jaké hudební novinky se objevili na tuzemském trhu. A pokud jste prošvihli výstavu v pražské Roxy nazvanou Last Underground, přečtěte si z ní reportáž.

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Když si dnes někdo otevře Bibli, bude asi úplně vedle, říká Vopěnka

Spisovatel Martin Vopěnka

Velký knižní čtvrtek vyslal do knihkupectví patnáct titulů. Mezi nimi i Biblické příběhy pro nevěřící děti od...

RECENZE: Uvidí se, jestli detektivní nováček zazáří. V Jepici začíná

Děti v nacistickém koncentračním táboře u polské Osvětimi krátce po osvobození...

Knižní prvotina bývalého britského právníka Jamese Hazela s názvem Jepice má spád, napětí a dobře vystavěnou zápletku,...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Najdete na iDNES.cz