Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Srpnové premiéry v českých kinech

aktualizováno 
- Po poměrně slabším červenci se ani v srpnu nedočkáme nijak většího počtu nových filmů. Mezi osmi snímky, které budou v českých kinech uvedeny, se ale objevují dvě značně očekávané novinky. Tou první je zcela jistě silně znepokojující akční sci-fi Matrix, dalším bonbónkem bude nejnovější film osobitého anglického režiséra Petera Greenawaye 8 a půl ženy.

Hi-Lo Country
Přestože je děj tohoto filmu zasazen do konce čtyřicátých let, jde v podstatě o klasický western, se vším, co k němu patří. Pevné přátelství dvou kovbojů (Woody Harrelson, Billy Crodup) je vážně ohroženo vášnivou láskou k téže ženě (Patricia Arquetteová).
Premiéra: 5.8.

Matrix
Počítačový hacker Neo (Keanu Reeves) zjišťuje, že realita, jakou ji vnímáme, je pouhý důmyslný klam. Svět, který považujeme za skutečný je jen určitý virtuálním program obřího biologického počítače, na který je napojeno celé lidstvo. Skutečná realita je ale mnohem drastičtější, než pohodlná počítačová simulace Matrix.
Premiéra: 5.8.

8 a půl ženy
Poslední film Petera Greenawaye uvedený letos v Cannes je vlatně poctou Felliniho filmu 8 a půl. Švýcarský obchodník se po smrti své ženy seznamuje za pomoci svého syna s radostnějšími stránkami života, jejichž středem jsou ženy.
Premiéra: 12.8.

Jiná láska
Poněkud netradiční, ale stejně plačtivá melodramatická romance. Mentálně zaostalá Carla chce i přes svůj handycap žít spokojený život s podobně postiženým Danym, v čemž ji ale brání sobecky milující a příliš ochranářská matka.
Premiéra: 12.8.

Můj dům, můj hrad
Austalský snímek vyprávějící nerovný boj jednoho obyčejného otce s obří a všemocnou společností, která se chystá zbourat dům jeho rodiny. Zdánlivě předem prohranný souboj dotáhne svou houževnatostí až k nejvyššímu soudu.
Premiéra: 19.8.

Mumie
Remake klasického horroru je ve své podobě spíše dobrodružnou variací na Indiana Jonese. Britští archeologové se vydávají zkoumat egyptské město mrtvých, kde však svou přítomností probudí tisíce let spící prokletou mumii, která prahne po kruté pomstě.
Premiéra: 19.8.

Miluj bližního svého
Profesor historie (Jeff Bridges) se nemůže ubránit dojmu, že jeho spořádaní sousedé nejsou vůbec těmi, za které se vydávají. Jsou to jen zbytečné obavy, nebo má opravdu za plotem bývalé teroristy?
Premiéra: 26.8.

Wild, wild west
Sci-fi western, inspirovaný kultovním televizním seriálem ze 60. let. Šílený vědec (Kenneth Branagh) sestrojil obřího pavouka, kterým ohrožuje celý svět i amerického prezidenta. Zastavit ho mohou jedině dva nejschopnější muži Západu (Will Smith a Kevin Klein).
Premiéra: 26.8.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

VIDEO: Soňa Norisová bude detektiv amatér v krimi podle Marie Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města. To je stručná...

Najdete na iDNES.cz