Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Srpnové premiéry v českých kinech

aktualizováno 
- Po poměrně slabším červenci se ani v srpnu nedočkáme nijak většího počtu nových filmů. Mezi osmi snímky, které budou v českých kinech uvedeny, se ale objevují dvě značně očekávané novinky. Tou první je zcela jistě silně znepokojující akční sci-fi Matrix, dalším bonbónkem bude nejnovější film osobitého anglického režiséra Petera Greenawaye 8 a půl ženy.

Hi-Lo Country
Přestože je děj tohoto filmu zasazen do konce čtyřicátých let, jde v podstatě o klasický western, se vším, co k němu patří. Pevné přátelství dvou kovbojů (Woody Harrelson, Billy Crodup) je vážně ohroženo vášnivou láskou k téže ženě (Patricia Arquetteová).
Premiéra: 5.8.

Matrix
Počítačový hacker Neo (Keanu Reeves) zjišťuje, že realita, jakou ji vnímáme, je pouhý důmyslný klam. Svět, který považujeme za skutečný je jen určitý virtuálním program obřího biologického počítače, na který je napojeno celé lidstvo. Skutečná realita je ale mnohem drastičtější, než pohodlná počítačová simulace Matrix.
Premiéra: 5.8.

8 a půl ženy
Poslední film Petera Greenawaye uvedený letos v Cannes je vlatně poctou Felliniho filmu 8 a půl. Švýcarský obchodník se po smrti své ženy seznamuje za pomoci svého syna s radostnějšími stránkami života, jejichž středem jsou ženy.
Premiéra: 12.8.

Jiná láska
Poněkud netradiční, ale stejně plačtivá melodramatická romance. Mentálně zaostalá Carla chce i přes svůj handycap žít spokojený život s podobně postiženým Danym, v čemž ji ale brání sobecky milující a příliš ochranářská matka.
Premiéra: 12.8.

Můj dům, můj hrad
Austalský snímek vyprávějící nerovný boj jednoho obyčejného otce s obří a všemocnou společností, která se chystá zbourat dům jeho rodiny. Zdánlivě předem prohranný souboj dotáhne svou houževnatostí až k nejvyššímu soudu.
Premiéra: 19.8.

Mumie
Remake klasického horroru je ve své podobě spíše dobrodružnou variací na Indiana Jonese. Britští archeologové se vydávají zkoumat egyptské město mrtvých, kde však svou přítomností probudí tisíce let spící prokletou mumii, která prahne po kruté pomstě.
Premiéra: 19.8.

Miluj bližního svého
Profesor historie (Jeff Bridges) se nemůže ubránit dojmu, že jeho spořádaní sousedé nejsou vůbec těmi, za které se vydávají. Jsou to jen zbytečné obavy, nebo má opravdu za plotem bývalé teroristy?
Premiéra: 26.8.

Wild, wild west
Sci-fi western, inspirovaný kultovním televizním seriálem ze 60. let. Šílený vědec (Kenneth Branagh) sestrojil obřího pavouka, kterým ohrožuje celý svět i amerického prezidenta. Zastavit ho mohou jedině dva nejschopnější muži Západu (Will Smith a Kevin Klein).
Premiéra: 26.8.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

Zemřel Drahoslav Makovička, scenárista Anděla s ďáblem v těle

Scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička (na snímku ze 4. července 2011)

Ve věku 90 let zemřel scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička, autor scénářů ke komedii Anděl s ďáblem v těle nebo...

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

Najdete na iDNES.cz