Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spoluhráči Stinga i jiných hvězd nadchli

  17:59aktualizováno  17:59
Brno - Víkendovou událostí v Brně byl jednoznačně sobotní koncert tria The Tweeters v Edison Garden. Za prvé kvůli hudebníkům samotným, za druhé, že skupina na pódiích nestojí zrovna často. Důvod je prostý - všichni tři muzikanti kytarista Dominic Miller, Manu Katché považovaný za jednoho z nejlepších světových bubeníků i baskytarista Pino Palladino - jsou vytížení koncertováním a nahráváním desek s takovými hvězdami jako Sting, Peter Gabriel, Eric Clapton či B. B. King.

Jak vypadá koncert právě bez těchto osobností se v sobotu přišlo přesvědčit zhruba tři sta lidí. A to od teenagerů až po šedesátníky. "Koncert neměl moc velkou propagaci, ale ani my, ani oni o ni nestáli," uvedl ještě před koncertem za pořadatele programový ředitel klubu Rudolf Hošna. Jak dodal, znalci a zasvěcení si cestu najdou.

A našli. Davy se u vchodu klubu tísnily již po půl deváté, aby si pak chvíli před půl desátou pískáním a dupáním vynutili příchod trojice, která se pomalu trousila z večeře, na pódium. Že bude koncert hudební perličkou, svědčil i zájem mnoha brněnských muzikantů všech žánrů - od jazzmanů, přes rock až po hardcore.
Muzikanti před koncertem tvrdili, že si jedou do Brna zajamovat a mluvili pravdu. "Jména skladeb ani říkat nebudu, ony totiž žádné nemají," uvedl hned ze začátku kytarista Dominic Miller, který večeru dominoval hudebně i slovně.

Narozdíl od Stinga, který červnový koncert v Rondu téměř promlčel, jeho spoluhráč Miller slovy nešetřil. Na jeho vtípky pak reagovali zejména anglicky mluvící návštěvníci, kterých ale bylo v sále požehnaně.

Kromě jednoho Stingova kousku hrálo trio skladby vlastní. Na ty rychlejší se pak obecenstvo "chytalo" více a každé sólo odměňovalo bouřlivým potleskem.
Atmosféru pak podpořila skvělá nálada samotných muzikantů, kteří se evidentně bavili a hráli, až z nich doslova stříkal pot.

Manu Katché dav v polovině koncertu rozpumpoval dlouhým sólovým vystoupením a přestože šlo o instrumentální večer, Miller dvakrát rozezpíval sál. "Všichni jsou strašní pohodáři," říkal už před koncertem pořadatel Rudolf Hošna. Jeho slova se během hodinu a půl dlouhém koncertu s dvěma "vydupanými" přídavky potvrdila.
Poslední kousek pak podle Dominica Millera zazněl ve světové premiéře - prostě jej spolu ještě nehráli. K dalšímu přídavku se ale už muzikanti přesvědčit nenechali. Spokojenost čišela z pódia i hlediště - všichni si navzájem děkovali potleskem.
Mezi posluchači se našlo jen minimum jedinců, které spíše než hudba přitáhlo označení "spoluhráči hvězd".

"V pomalejších částech mi chyběly další nástroje, občas to znělo jako skvělé spodky při nahrávání desky. Rychlejší pasáže pak byly výborné. O technické stránce není třeba mluvit, ta je skvělá," řekl po koncertě jeden z brněnských jazzmanů.

V brněnské Edison garden The Tweeters- hudebníci , kteří hrají v kapele Stinga a Erica Claptona - Manu Katche-bubeník ( na snímku), Dominic Miller - baskytarista a Pino Paladino - kytarista.

V brněnské Edison garden The Tweeters- hudebníci , kteří hrají v kapele Stinga a Erica Claptona - Manu Katche-bubeník ( na snímku), Dominic Miller - baskytarista a Pino Paladino - kytarista.

V brněnské Edison garden The Tweeters- hudebníci, kteří hrají v kapele Stinga a Erica Claptona - Manu Katche-bubeník, Dominic Miller (na snímku) - baskytarista a Pino Paladino - kytarista.

V brněnské Edison garden The Tweeters- hudebníci , kteří hrají v kapele Stinga a Erica Claptona - Manu Katche-bubeník, DominicMiller (na snímku) - baskytarista a Pino Paladino - kytarista.

V brněnské Edison garden The Tweeters- hudebníci , kteří hrají v kapele Stinga a Erica Claptona - Manu Katche-bubeník, Dominic Miller - baskytarista a Pino Paladino (na snímku) - kytarista.

V Edison garden The Tweeters -hudebníci , kteří hrají v kapele Stinga a Erica Claptona - Manu Katche-bubeník, Dominic Miller - baskytarista a Pino Paladino ( na snímku) - kytarista.

Autoři:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Příští obětí vlny korektnosti může být Ježíšek nebo Vinnetou

„Malá černoška“ z přelomu 18. a 19. století se v Amsterdamu nově jmenuje „Dívka...

Až ve středu poběží v televizi oblíbená vánoční komedie Láska nebeská, vychutnejme si pořádně okamžik, kdy v ní děti...

TRAILERY ROKU: Nejvíc lákalo strašení a filmy dětem nepřístupné

Trailer To

Trailery leckdy předznamenávají úspěch avizovaného filmu. V krátkém přehledu jsme vybrali upoutávky, které v uplynulém...

Zemřela Eva Gorčicová, hlas známý z Dallasu či Star Treku

Eva Gorčicová v muzikálu Charleyova teta v Městském divadle Brno

V úterý 22. prosince odešla další z hereček Městského divadla Brno, pětašedesátiletá Eva Gorčicová. Talentovaná...

Najdete na iDNES.cz