Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spokojenost i velká únava z festivalu FAMU

aktualizováno 
Praha - Třídenní maraton projekcí letošního Festivalu FAMU s podtitulem Přímý přínos skončil ke spokojenosti všech zúčastněných. A přestože podle autora koncepce Martina Krejčího akce klapala podle plánu, organizátoři, porotci, ale i příznivci studentských filmů uzavírali festival dnes nad ránem naprosto vyčerpaní.
"Dvouapůlhodinová pásma soutěžních filmů - to dá opravdu zabrat. Bolí vás zadek, oči, uši, prostě všechno," říká jeden z porotců, dvojnásobný držitel Českého lva za zvuk Radim Hladík junior. Ten si stejně jako ostatní kromě "porotcování" nenechal ujít žádný večerní koncert a následné debaty s kolegy a bývalými spolužáky se pak obvykle protáhly až do ranních hodin.
Zvukař, který paradoxně filmovou fakultu nedokončil, nebyl však ani v porotě, ani v organizačním týmu výjimkou. "Famáci o pořádání festivalu velký zájem nemají. To mě trochu zklamalo," říká student katedry dokumentaristiky Martin Krejčí, jenž nakonec se spolužákem ze scenáristiky Vojtěchem Maškem sestavil organizační tým z lidí, kteří nemají s filmovou fakultou mnoho společného.
"Produkce pracovala skvěle, a tak jsme měli více času na vymýšlení srandiček a zábavy, o kterou se během festivalu staral herec Jaroslav Dušek," dodává Krejčí, jenž také vymýšlel a natáčel festivalové znělky. Právě koncepční stránku přehlídky si pochvaluje i Radim Hladík a další porotci. "Nejen znělky, ale i moderování bylo příjemným oživením, které vytvářelo výbornou atmosféru celého festivalu a vždycky nás probudilo," říká s úsměvem Hladík.
Jaké byly letos soutěžní snímky? "Je dost znát, že profesoři do školních cvičení příliš nezasahují, že je tam větší svoboda," říká Hladík, který byl také překvapený úrovní zvukařské práce svých mladších kolegů. "Jinak jsme viděli výborné nápady, občas to bylo tak natvrdo, že jsme jen zírali.
Ale tak to má asi být," dodává k práci současných studentů FAMU Hladík.
Autor:


Témata: Jaroslav Dušek

Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

RECENZE: Dej mi své jméno, šeptají si on a on za italského léta

Záběr z filmu Dej mi své jméno

Ještě než film Dej mi své jméno ze čtyř nominací na Oscara vytěžil vítěznou sošku za nejlepší adaptovaný scénář, který...

Deneuveová nakonec na Febiofest nepřijede. Cenu převezme Aznavour

Catherine Deneuveová (Cannes, 23. května 2017)

Francouzská herečka Catherine Deneuveová na poslední chvíli zrušila svou účast na Febiofestu. Během čtvrtečního...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Najdete na iDNES.cz