Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nový Hercule Poirot bude za rok, slíbila autorka Sophie Hannahová

  13:59aktualizováno  13:59
Britská spisovatelka Sophie Hannahová je žena mnoha tváří. Kromě toho, že pokračuje v psaní románů o slavném detektivovi Herculu Poirotovi, píše i své vlastní mysteriózní příběhy, pohádky pro děti a dokonce i poezii. „Píšu jednu až dvě knihy ročně. Do toho jsem ještě matka dvou dětí, takže není tolik času,“ říká.

Sophie Hannahová v Praze | foto: Roman Souček

„Od té chvíle však bylo jasné, že moje láska k příběhům Agathy Christie potrvá celý život. Nikdy jsem však nepomyslela, že bych jednou mohla mít takové štěstí a pokračovat v její práci,“ dodává. K příběhům královny detektivek Agathy Christie se dostala poprvé ve svých dvanácti letech. „Můj otec často chodil do antikvariátů a věděl, že mám ráda mysteriózní a krimiromány, tak mi tehdy koupil výtisk Mrtvé v knihovně. Nebylo to ale nijak cílené,“ vypráví Hannahová.

Pokud by si Hannahová měla vybrat, zdali má raději příběhy s Poirotem, nebo slečnou Marplovou, nejznámějšími postavami, které Christie vytvořila, jasně volí Poirota. „Hercule je mnohem vřelejší člověk než slečna Marplová. Je velmi milý, řekla bych, že občas až romantický. Ona je takový chlaďas,“ vysvětluje svou lásku ke kníratému elegánovi, který se často stává svědkem důsledně promyšlených vražd.

Tenkrát v jižním Irsku

„Abych ale slečně Marplové neškodila – líbí se mi, jakým způsobem ji v televizních filmech ztvárňovala Geraldine McEwanová, která bohužel letos v zimě zemřela,“ upřesňuje spisovatelka. Filmová a televizní zpracování všech příběhů Agathy Christie zná nazpaměť. „Teď se nemůžu dočkat nového Poirota, ve kterém by ho měl hrát skvělý irský režisér a herec Kenneth Branagh,“ říká s nadšením.

Zdali se dočká filmového zpracování i její poirotská prvotina Vraždy s monogramem, prozatím není jasné. „Veškeré příběhy s postavami, které Agatha Christie vytvořila, mají silný filmový potenciál. Takže bych se nedivila, kdyby se brzy objevil někdo, kdo by chtěl i mou knihu přenést na plátno,“ vysvětluje.

Fotogalerie

Hannahová v současné chvíli pracuje na novém příběhu s Poirotem. Tentokrát by se měl odehrávat na podzim roku 1929 v jižním Irsku. Na pultech českých knihkupectví se kniha objeví v září příštího roku. Mezitím si čtenáři mohou užít mrazivého příběhu, který Hannahová do Česka přijela představit.

Ústřední hrdinkou románu Pusinka je žena, které neznámý člověk odcizí její dvoutýdenní dítě a nastrčí za ně cizí. Pak však zmizí i ona sama a na místě zůstává jen zmatený a zoufalý manžel. Autorku k napsání knihy inspiroval její vlastní zážitek z porodnice, kdy si nebyla jistá, zdali rozeznává své vlastní dítě.

Pusinka je prvním románem, ve kterém se objevuje postava detektiva Waterhouse, který Hannahové později přinesl hned několik bestsellerových titulů v desítkách zemí po celém světě.

Autor:Nejčtenější

Nečekaně zemřela Dolores O'Riordanová, nezaměnitelný hlas Cranberries

Zpěvačka Dolores O'Riordanová na pražském koncertu kapely The Cranberries

Hlavní tvář irské skupiny Cranberries Dolores O'Riordanová náhle zemřela ve věku 46 let. Zpěvačku našli v hotelovém...

PRVNÍ DOJMY: Pat a Mat, Vetchý a Donutil. A konec rudých iluzí

Hrdinové filmu Můj strýček Archimedes

Ač točí v obou zemích, tvrdí, že do rodného Řecka jezdí žít, kdežto do své druhé vlasti, do Česka, spíš pracovat. I...Se synem nejsem v kontaktu. Marcela z Manželských etud byla hostem Za scénou

Za scénou: Helena Třeštíková a Marcela Haverlandová - celý záznam

Rozvedla se po dvou letech, dceru Ivanu, kterou vychovala sama, zabil vlak a se synem Tomášem z druhého vztahu má...

RECENZE: Stepaři a záplava hostů udělali z oslavy Vondráčkové estrádu

Helena Vondráčková v O2 areně (20. ledna 2018)

Na téměř tříhodinovou cestou do historie své hudební dráhy vzala Helena Vondráčková v sobotu publikum v pražské O2...

Načeradského obrazy pobouřily ředitelku galerie. Výstava skončila

Jiří Načeradský, Milenci

Ve slovenských Piešťanech předčasně skončila výstava českého výtvarníka Jiřího Načeradského. Některá díla totiž...

Další z rubriky

RECENZE: Zadrž hvězdy má ambice, ale patří do Hollywoodu, ne na papír

Spisovatelka Katie Khanová

Debut spisovatelky Katie Khanové Zadrž hvězdy oplývá ambicemi. Jenže sci-fi romance s přesahem do politiky i životního...

Strach nemusí mít velké oči. Malým i velkým pomůže Neboj, neboj!

Obálka knihy Neboj, neboj!

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Už jsi velký, tak se neboj. Kluci se přece nebojí! Každý z nás si v dětství vyslechl jednu...

RECENZE: Paci, paci, pacičky mají na to být novými Pelíšky. Jen je natočit

Obálky knihy Paci, paci, pacičky

Hrdý Budžes, Šakalí léta, Hovno hoří, z nějž vzešly kultovní Pelíšky, a teď kniha Paci, paci, pacičky. Česká literatura...

Najdete na iDNES.cz