Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Simpsonovic rodinku přebili kluci ze South Parku

  16:51aktualizováno  16:51
Seriálový kult kreslené rodinky Simpsonových se zdál nesmrtelným, přesto nedávno rázem ovládli Ameriku noví hrdinové - svět drsných pubertálních kluků v animovaném seriálu Městečko South Park. Právě několik epizod z cyklu Matta Stonea a Trey Parkera se představí v rámci druhého ročníku přehlídky HBO uvádí, kterou ode dneška do 3. března hostí pražské kino Evald.

Nemotorní hrdinové, kteří říkají a dělají přesně to, co se nesluší, našli stejně zaryté odpůrce jako příznivce. "Seriál jsme koupili už loni, brzy poté, co se začal ve Spojených státech vysílat, nicméně trošku jsme váhali," přiznává programový ředitel tuzemského zastoupení kabelové televize HBO Aleš Fabík.
"Obsahuje natolik stylizovanou krev i jazyk, že jej uvádíme vždy až po dvaadvacáté hodině." Podle Fabíka představuje South Park asi to nejodvážnější, co vůbec v daném žánru vzniklo.
Nápad se přitom zrodil nevinně - prý z novoročního blahopřání, které si objednal jistý producent 20th Century Fox a na němž se čert s Mikulášem hádali, kdo z nich vymyslel Vánoce. "South Park má prostě punc šíleného příběhu, kde se může stát cokoli a objevit kdokoli - a i v tuzemsku už jej určitá divácká skupina přijala za svůj kult," říká Fabík.
Na programu přehlídky HBO budou dále dvě "true stories" typické pro vlastní produkci HBO, tedy filmy natočené podle skutečných případů: Zločin století o únosu Lindberghova syna a Infiltrátor vyprávějící o novináři, jenž pronikl mezi neonacisty. V profilu americké televize nechybí ani britské historické drama oceněné Oscarem - Šílenství krále Jiřího, rovněž britský transsexuální příběh S dívkami je to jiné, dánský thriller Poslední hodina či španělský Květ mého tajemství režiséra Pedra Almodóvara.

Jako hudební doplněk k animovanému seriálu Městečko South Park vychází album s písněmi, na kterých se podílely špičky popu včetně Eltona Johna či Meat Loafa.
Deska je stylizována do nahrávky dobročinného koncertu a jakýsi patronát si nad ní vzal Chef, jinak všestranný šedesátiletý zpěvák Isaac Hayes, jenž tuto postavu mluví i v seriálu.
Chef zpívá směsici černošské hudby ve skladbě Simultaneous a s rockovým medvědem Meat Loafem si střihl romantickou skladbu Tonight Is Right For Love. Při tomto "koncertu" často vznikají nezvyklé kombinace hlasů a muziky - například metalový rarášek Ozzy Osbourne a americký raper DMX se spojili v písni Nowhere To Run. Wyclef Jean, člen skupiny The Fugees, představil hlavní hrdiny seriálu, kluky Stana, Kyla, Cartmana a Kennyho, ve společném čísle Bubblegoose. Rockový zpěvák Perry Farrel spolupracoval na živočišné skladbě Hot Lava s rockovým sdružením D.V.D.A., v němž se skrývají tvůrci seriálu South Park, zatímco naprostou bouři hlasů a kytar rozpoutalo společenství System Of A Down, Mase, Puffy & Lil'Kim ve skladbě Will They Die 4 You. Pak jsou tu stylově sevřenější výstupy, například bluesová píseň Love Gravy v podání Ricka Jamese a Ikea Turnera, nebo divočejší kousek Huboon Stomp od kapely Devo.
Jako bytost z jiného vesmíru vstupuje do této společnosti zklidněný Elton John, aby zazpíval Wake Up Wendy.
Na sešlost se nechal přilákat i Joe Strummer z bývalých The Clash, aby přispěl k hymnické písni It's A Rockin' World. Nahrávka vrcholí zběsilou hudební skrumáží Mentally Dull, do které se zapojily rázovité postavičky seriálu.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

RECENZE: Snesitelnější než krtek s pandou. Chlupatý Nemo řídí Příběh koček

Záběr z filmu Příběh koček

Pěkná, čistě zvládnutá animace, spousta akčních letů, skoků a honiček, ale zato málo duchaplného humoru. To je...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz