Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Silvestra u diváků vyhrály scénky na Nově

  3:37aktualizováno  3:37
Štědrý večer přilákal skoro čtyři miliony diváků, silvestrovský se stejné hranici přiblížil až před půlnocí – po většinu času jej trávilo u obrazovky "jen" kolem tří a půl milionu lidí. A nejvíc z nich se dívalo opět na Novu, byť už ne s takovým náskokem jako kdysi.

Novácký Mejdan roku z Václaváku skončil na druhém místě (dvojice moderátorů Těžkej Pokondr) | foto: ČTK

Rozložení sil vypadalo 31. prosince 2007 v hlavním čase následovně: 44 procent lidí sedících právě u televize sledovalo Novu, 35 procent některý z programů ČT, jedenáct procent Primu a deset procent diváků některou z menšinových stanic.

Pokud jde o jednotlivé tituly, vůbec nejsledovanějším silvestrovským pořadem se staly předtočené scénky pořadu Humor na scénu, které si na Nově vybralo 2,3 milionu lidí.

Skeče se střídaly s přímým přenosem koncertu nazvaného Mejdan roku z Václaváku, který skončil na druhém místě s 1,8 milionu diváků. Třetí příčku obsadil podvečerní seriál Ulice, taktéž v barvách Novy.

Teprve těsně za Ulicí s půldruhým milionem diváků se usídlily pořady České televize Uvolněte se, prosím a Všechnopárty.

"Silvestra 2007 si na ČT zvolila více než třetina diváků, čímž se stal naším nejúspěšnějším rozloučením se starým rokem za posledních pět let," uvedl mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Nad milionem diváků se udržely ještě další pořady jako Pošta pro tebe či Udělám cokoliv, prakticky všechny tituly vysílané večer v bloku na ČT 1. Silvestrovskou Noc s Andělem na ČT2 si vybralo 115 tisíc zájemců.

Prima se svými silvestrovskými pořady vůbec neprorazila nad hranici milionu diváků, zato se jí to hned dvakrát v posledních dnech podařilo s večerními 1. zprávami.

Mimo jiné na Nový rok, kdy se vítězem večera staly Pelíšky. Legendární film si na ČT znovu připomnělo 1,7 milionu lidí. Ale jen o padesát tisíc diváků méně přilákala opět Ulice následovaná Střepinami, zatímco přímý konkurent Pelíšků, slavný film Vesničko má středisková, skončil až čtvrtý s 1,3 miliony diváků. Za ním následoval seriál Primy Velmi křehké vztahy.

Největší odstup od konkurentů si udržela den před Silvestrem ruská pohádka Mrazík. Připomnělo si ji 1,8 milionu lidí, kdežto příběh ČT Psí kus na druhém místě i veškeré následující pořady zůstaly pod milionem.

Rekordy se nekonaly ani o celém předsilvestrovském víkendu: ani k páteční výhře Ulice, ani k sobotnímu vítězství Trapasů nebylo třeba více než 1,3 milionu lidí. A jinak tomu zřejmě nebude ani v letošním roce, pokud se neurodí nečekaný celonárodní hit.

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

VIDEO: Válka je válka. A tohle válka opravdu je, tvrdí Foxtrot

Z filmu Foxtrot

Velkou cenu poroty z Benátek a osm cen izraelské filmové akademie získal Foxtrot, který do našich kin dorazí 12. dubna....

DO KINA: Máří Magdaléna není prostitutka a Planeta Česko není BBC

Rooney Mara ve filmu Máří Magdaléna

Z devíti premiér týdne se těžko vybírá divácký favorit, už proto, že ve čtyřech případech jde o dokumenty. Na milovníky...

Uzdravila se a přijela. Hvězda Catherine Deneuveová završí Febiofest

Catherine Deneuveová na Febiofest,u

Původně měla francouzská herečka Catherine Deneuveová převzít čestnou cenu při zahájení pražského Febiofestu, ale...

Najdete na iDNES.cz