Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Silvestra u diváků vyhrály scénky na Nově

  3:37aktualizováno  3:37
Štědrý večer přilákal skoro čtyři miliony diváků, silvestrovský se stejné hranici přiblížil až před půlnocí – po většinu času jej trávilo u obrazovky "jen" kolem tří a půl milionu lidí. A nejvíc z nich se dívalo opět na Novu, byť už ne s takovým náskokem jako kdysi.

Novácký Mejdan roku z Václaváku skončil na druhém místě (dvojice moderátorů Těžkej Pokondr) | foto: ČTK

Rozložení sil vypadalo 31. prosince 2007 v hlavním čase následovně: 44 procent lidí sedících právě u televize sledovalo Novu, 35 procent některý z programů ČT, jedenáct procent Primu a deset procent diváků některou z menšinových stanic.

Pokud jde o jednotlivé tituly, vůbec nejsledovanějším silvestrovským pořadem se staly předtočené scénky pořadu Humor na scénu, které si na Nově vybralo 2,3 milionu lidí.

Skeče se střídaly s přímým přenosem koncertu nazvaného Mejdan roku z Václaváku, který skončil na druhém místě s 1,8 milionu diváků. Třetí příčku obsadil podvečerní seriál Ulice, taktéž v barvách Novy.

Teprve těsně za Ulicí s půldruhým milionem diváků se usídlily pořady České televize Uvolněte se, prosím a Všechnopárty.

"Silvestra 2007 si na ČT zvolila více než třetina diváků, čímž se stal naším nejúspěšnějším rozloučením se starým rokem za posledních pět let," uvedl mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Nad milionem diváků se udržely ještě další pořady jako Pošta pro tebe či Udělám cokoliv, prakticky všechny tituly vysílané večer v bloku na ČT 1. Silvestrovskou Noc s Andělem na ČT2 si vybralo 115 tisíc zájemců.

Prima se svými silvestrovskými pořady vůbec neprorazila nad hranici milionu diváků, zato se jí to hned dvakrát v posledních dnech podařilo s večerními 1. zprávami.

Mimo jiné na Nový rok, kdy se vítězem večera staly Pelíšky. Legendární film si na ČT znovu připomnělo 1,7 milionu lidí. Ale jen o padesát tisíc diváků méně přilákala opět Ulice následovaná Střepinami, zatímco přímý konkurent Pelíšků, slavný film Vesničko má středisková, skončil až čtvrtý s 1,3 miliony diváků. Za ním následoval seriál Primy Velmi křehké vztahy.

Největší odstup od konkurentů si udržela den před Silvestrem ruská pohádka Mrazík. Připomnělo si ji 1,8 milionu lidí, kdežto příběh ČT Psí kus na druhém místě i veškeré následující pořady zůstaly pod milionem.

Rekordy se nekonaly ani o celém předsilvestrovském víkendu: ani k páteční výhře Ulice, ani k sobotnímu vítězství Trapasů nebylo třeba více než 1,3 milionu lidí. A jinak tomu zřejmě nebude ani v letošním roce, pokud se neurodí nečekaný celonárodní hit.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

Alois Švehlík nahradil Třísku. Teď balancuje s Mádlem Na střeše

Herci Alois Švehlík a Dui Ahn Tran spolu s režisérem Jiřím Mádlem během...

Režírující herec Jiří Mádl točí podle vlastního scénáře svůj druhý film Na střeše, a to doslova ve výškách nad Prahou....

VIDEO: 1 proti všem. Mareš s Boučkem Čechy doprovodí k milionovým výhrám

1 PROTI VŠEM

Po zahraničním úspěchu i do Česka přichází televizní show 1 proti všem. Odvysílá ji televize Prima a pouhý jeden...

Úžasňákovi 2 porazili obřího žraloka, měli o dvacet tisíc diváků víc

Záběr z filmu Úžasňákovi 2

I svůj druhý víkend v našich kinech opanovali animovaní Úžasňákovi 2. Přišlo na ně 42 tisíc diváků, o dvacet tisíc více...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.cz